Geld & Recht alle pijlers

Toch naar de notaris?

19-12-2012 22:13 42 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Mijn vriend en ik denken erover te trouwen, om de laatste dingen geregeld te hebben. Het zou dan een gratis ja-woordje worden, we willen liever kosten maken voor een gezellig dinertje met familie dan een notaris die een handtekening zet.

Maar nu lezen we dat je altijd naar een notaris moet als je onder huwelijkse voorwaarden wilt trouwen. Is dat zo?

En weet iemand of er verschillende trouwbeloften zijn? (heb moeite om bijv te zeggen tot de dood ons scheidt, zijn er nog andere beloftes?)

Thanx!
Als je huwelijkse of partnerschapsvoorwaarden wilt, kost dat je zo'n 450 euro minimaal (check goedkoopste notaris.nl). Opstellen na je huwelijk kan ook, maar is stuk duurder. Wat wil je vast laten leggen? Soms kun je met een testament al voldoende regelen en bv erfenis erbuiten houden, kun je aan je ouders vragen of zij het zo in hun testament willen zetten.



Op het gemeentehuis komt er geen tot de dood ons scheidt aan et pas, maar iets van dat je aan alle voorwaarden die aan het huwelijk verbonden is zal voldoen oid in mijn herinnering.
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn ook op huwelijkse voorwaarden getrouwd. De notaris doet dit inderdaad en staat verder los van het eigenlijke trouwen. Wij hebben dit al in februari geregeld en zijn in september getrouwd. Ik hoefde daar alleen antwoord te geven of ik hem tot mijn echtgenoot wilde hebben Daarop zei ik toen maar: JA
Alle reacties Link kopieren
Euh.... Jij hebt echt te veel romantische films gekeken



Huwelijkse voorwaarden leg je vast bij de notaris.

Bij de burgerlijke stand geef elkaar het ja woord.

Welk praatje dat is overleg je met je ambtenaar.
Alle reacties Link kopieren
thanx. Eigenlijk is het enige wat we vast willen leggen is een testament. Als een van ons nu overlijdt, erft de familie de helft van het huis ipv dat het meteen naar de partner gaat bijvoorbeeld.

ik dacht echt dat zoiets al meteen geregeld was met een trouwbriefje! pff
Tot de dood ons scheidt hoef je niet te zeggen bij een burgerlijk huwelijk, dus dat valt mee, maar als je huwelijkse voorwaarden wil, ontkom je niet aan die notaris, volgens mij.
Alle reacties Link kopieren
Nee als je trouwt is je partner je wettige erfgenaam.



Misschien moeten jullie sowieso even langs een notaris voor wat uitleg
Alle reacties Link kopieren
Heb je je uberhaupt al ingelezen?



Een huwelijk is een zakelijk contract waarmee je jezelf/ elkaar stevig verbindt. Nogal de moeite waard om eens te bekijken wat je afspreekt. Het lijkt er op dat je dat wel wilt, afgaande op het feit dat je onder huwelijkse voorwaarden wilt trouwen. Verstandig, heb ik ook gedaan



Ik kan die beslissing daarom helemaal niet rijmen met je opmerking over dat je liever een gezellig dinertje hebt dan 'een notaris die een handtekening zet'. Hallo! Je hebt het over een van de belangrijkste contracten in je leven, een contract dat je veel kan opleveren, maar ook veel kan kosten. Totaal zakelijk en heel belangrijk! Wat mij betreft ook wel wat belangrijker dan de vraag of er nog budget is voor de slagroom op de sorbet van je schoonmoeder.
Alle reacties Link kopieren
Klopt dat het is geregeld zodra je getrouwd bent hoor. In de periode voorafgaand en wel een huis samen (zoals wij dat hadden gedurende ongeveer 9 maanden) had je het zogenaamde recht van eerste koop. Jij bent geen erfgenaam, dat zijn ouders. En die zouden het huis onder je kont vandaan mogen verkopen. Dus dat is alleen tot trouwen een issue. Daarna niet meer, want dan ben jij erfgenaam.



Wij hebben het zo geregeld:

Overlijdensrisico verzekering voor man voor mij, mocht hij voor trouwen weg komen te vallen. Dan kreeg ik geld om zijn helft van de woning over te kopen van zijn erfgenamen. En daar komt geen notaris aan te pas.



Wij zijn op huwelijkse voorwaarden getrouwd omdat man spaargeld in de woning heeft gestopt waar ik niet aan wil kunnen komen bij scheiding. Anders hadden wij ook geen notaris nodig gehad. Succes!
Wat Idp zegt.



En alleen een testament regelt niet de fiscale aspecten van het erven. Ook dat is iets om mee te nemen in alle overwegingen.
Alle reacties Link kopieren
en ik vraag me ook af, in gemeenschap van goederen trouwen wordt tegenwoordig niet vaak meer gedaan. Maar als je beiden geen eigen zaak hebt, geen schulden en verder ongeveer hetzelfde op de spaarrekening enzo, is dit dan geen betere optie dan huwelijkse voorwaarden?
Alle reacties Link kopieren
Dat staat er wat lomper dan ik het bedoel.

Goed dat je het goed wilt regelen.



Zoals misschien opvalt vind ik het zelf nogal belangrijk om dat soort dingen vast te leggen en trouwen niet alleen als een grote witte suikertaartjurk te zien.



Maar dat idee had je zelf ook al.
Word dat niet meer vaak gedaan? In mijn omgeving is iedereen die ik ken in gvg getrouwd.
Zoek inderdaad alsjeblieft goed uit of je zonder (dus in gemeenschap van goederen) of met voorwaarden wil trouwen. zonder voorwaarden scheelt geld en een trip naar de notaris. Maar huwelijkse voorwaarden kunnen wel bij mislopen van een relatie een goede verzekering tegen financiele problemen zijn. En ook bij het mogelijk later opstarten van een eigen bedrijf zijn huwelijkse voorwaarden een stuk veiliger bij eventueel faillissement. Niet romantisch, wel prettig.
Alle reacties Link kopieren
Eigenlijk moeten we alleen nog dat regelen, dat we elkaars erfgenaam zijn.
Wij hebben een samenlevingscontract en een testament waarbij we elkaars erfgenamen zijn bij overlijden. En nog wat andere dingen hebben we daarin geregeld.Dit hebben we geregeld bij het samenwonen, dan is alles geregeld. Wij hebben dus geen.huwelijkse voorwaarden of geregistreerd partnerschap of huwelijk.
quote:royanne77 schreef op 19 december 2012 @ 22:13:

En weet iemand of er verschillende trouwbeloften zijn? (heb moeite om bijv te zeggen tot de dood ons scheidt, zijn er nog andere beloftes?)



Edit, beetje zeikopmerking weggehaald



Anyway: bij de burgerlijke stand is een standaardbelofte, namelijk "neem je X aan tot je wettige echtgenoot en beloof je getrouw alle plichten te zullen vervullen die de wet aan de huwelijkse staat verbindt". That's it.



Andere beloften zijn er alleen in de kerk en dergelijke.
Alle reacties Link kopieren
Wij gaan nóóóóit uit elkaar Maar mocht het wel gebeuren, dan hebben we nu al afspraken op papier. Scheelt een heleboel stress als het ondenkbare bewaarheid is. Tot en met het recht op bijzonder partnerpensioen aan toe! Vind ik geen geld over de balk smijterij
Tot de dood ons scheidt word niet met gebruikt hoor.
Alle reacties Link kopieren
TO, heeft jouw aanstaande man schulden? Die worden ook van jou op het moment van trouwen in GvG.
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
nee, er zijn dus geen schulden, en trouwens ook geen groot vermogen bij een van de twee
Alle reacties Link kopieren
Het gaat niet alleen om elkaars erfgenaam zijn. Het gaat er ook om of jullie al jullie eigendommen als gezamenlijk bezit willen zien, nu en in de toekomst. Dat is van groot belang als een van jullie schulden heeft of gaat maken, dan is de ander daarvoor ook aansprakelijk. En dan kun je denken 'dat doen wij niet', maar in mijn omgeving heb ik meegemaakt dat iemand plotseling manisch en psychotisch werd en er in een paar dagen tijd tienduizenden euro's doorheen draaide. Leefde in de waan dat hij steenrijk geworden was.

Huwelijkse voorwaarden zijn ook van groot belang als een van jullie ooit een eigen zaak wil beginnen. Als je dan failliet gaat en je bent in gemeenschap van goederen getrouwd, wordt de ander ook geplunderd.

En die voorwaarden worden inderdaad niet gratis voor je opgesteld door de notaris, dus dat kost geld. Of je dan ook de ambtenaar nog moet betalen voor het huwelijk, ligt er vanaf hoe je dat op het gemeentehuis regelt, maar dat staat los van de voorwaarden.
Alle reacties Link kopieren
Het is niet romantisch, maar als je kijk naar het aantal echtscheidingen dan kan je je afvragen of dat echt verstandig is. Ik denk dat in de toekomst het aantal echtscheidingen alleen maar gaat toenemen. Mensen verwachten steeds meer van elkaar.



Verstandigste is inderdaad een samenlevingsovereenkomst en een goed testament. Dat scheelt heel veel ellende (denk aan alimentatie, verdeling van bezittingen) bij het uit elkaar gaan van een ander soort relatie (geregistreerd partnerschap of huwelijk)



Als je toch wil trouwen, doe het dan op huwelijkse voorwaarden. Ook daar voorkom je mogelijke problemen mee in de toekomst.
Alle reacties Link kopieren
Wanneer gaan jullie trouwen? Jullie hebben nu samen een huis. Kun je NU de erfgenamen uitkopen en andersom?

Wil een van jullie een eigen bedrijf starten in de toekomst?

Is er bij een van jullie (veel) spaargeld?



Wanneer iets van bovenstaande op jullie situatie slaat, ga dan naar de notaris.
quote:Louba schreef op 19 december 2012 @ 22:36:

Wij gaan nóóóóit uit elkaar Maar mocht het wel gebeuren, dan hebben we nu al afspraken op papier. Scheelt een heleboel stress als het ondenkbare bewaarheid is. Tot en met het recht op bijzonder partnerpensioen aan toe! Vind ik geen geld over de balk smijterij



Dat dus.



Ik vind de gedachte dat mocht zoiets toch gebeuren, het geregeld is. Ik ga daar totaal niet vanuit, maar net zoals een huis af kan branden kan je huwelijk dat ook en voor brand ben je toch ook verzekerd? Bovendien zijn aan huwelijkse voorwaarden eenmalige kosten verbonden en voor je huis betaal je elk jaar/maand opnieuw premie. Maar 2 jaar je huis verzekeren kost net zoveel als levenslang afspraken over de geldzaken in je huwelijk.



Vergeet trouwens niet dat bij trouwen/partnerschap er een partneralimentatieplicht geldt. Dit kun je niet door huwelijkse voorwaarden uitsluiten. Mocht het ooit zo lopen dat je uit elkaar gaat en de een meer verdient dan de ander, dan kan er alimentatie geeist worden. Met een samenlevingscontract kan dat niet.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven