Borstvoedingsvragen

21-06-2010 20:18 2785 berichten
Alle reacties Link kopieren
Welkom op het algemene borstvoedingsvragen-topic. Hier kun je al je vragen over borstvoeding kwijt. Ervaren borstvoedingsmoeders zullen zo goed mogelijk je vragen proberen te beantwoorden. Let erop dat het gaat om moeders die geen opleiding hebben gehad op gebied van borstvoeding. Hun antwoord vervangt dus niet het consult bij een lactatiekundige of de ondersteuning door een vrijwilliger bij een borstvoedingsorganisatie.



Voor gezondheidsproblemen raden wij aan om een arts of een gediplomeerd deskundige op gebied van borstvoeding in te schakelen.

Voor discussie is op dit topic geen plaats.





Zoek je een goed boek om je voor te bereiden op borstvoeding? Lees dan:

Borstvoeding, van Mary Broekhuijsen en Stefan Kleintjes

Handboek borstvoeding van La Leche League

Borstvoeding geven, een antwoord op veel vragen van Adrienne de Reede



Betrouwbare informatie over borstvoeding op internet vind je op de volgende sites:

Algemene site met (bijna) alles over borstvoeding: www.borstvoeding.com

Borstvoedingsforum van de verenigde borstvoedingsorganisaties: www.borstvoedingsforum.nl

Vereniging Borstvoeding Natuurlijk: www.borstvoedingnatuurlijk.nl

La Leche League Nederland: www.lalecheleague.nl

Nederlandse Vereniging van Lactatiekundigen: www.nvlborstvoeding.nl



Voor mensen die full time kolven een link naar een oud topic met veel tips:

Tips voor fulltime kolven
Inad en ik zijn echt twee verschillende personen.
Alle reacties Link kopieren
zuster25: ik heb altijd begrepen dat bij bv-kindjes alles tussen 6 keer per dag en 1 x per 2 weken normaal is. Maar als je kindje er last van heeft, is het natuurlijk niet goed.
Alle reacties Link kopieren
Misschien stomme vraag hoor, maar hoe merk je dan of je kindje er last van heeft? Hier dus ook al een week geen poepluier. Ik merk niks aan haar, ze is vrolijk, maar ze wil niet drinken. Haar buikje is wel een beetje bol, vind ik, maar het is altijd wel een beetje een kleine boedda.
Alle reacties Link kopieren
Heb weer eens jullie advies nodig...



Ik had drie volle flesjes in de vriezer zitten. Nu merkte ik vanochtend al dat de vriezer het niet goed deed. Op het KDV hebben ze wel twee flesjes (uit die vriezer) gegeven en zoon heeft dan ook drie keer flink gepoept, een keer alles onder. Net de vriezer even goed schoongemaakt en hij heeft het inderdaad niet goed gedaan. Nu zit ik dus nog met drie volle flesjes, wel bevroren, maar misschien niet goed genoeg. Zal ik het maar weggooien (met veeel pijn in mijn hart) of niet?

Hellup!



@zuster25: Tegen mij is gezegd door het CB dat bv baby's soms 1x in de 10 dagen poepen en soms 10 keer per dag. Mijn zoontje had een keer (voordat ik dat had gehoord) drie dagen niet gepoept en toen heb ik het wat gestimuleerd met de thermometer. Maarrrr dit wordt NIET aangeraden hoor, maar ik had drie luiers nodig om het op te vangen en hij was daarna weer heel vrolijk...
Alle reacties Link kopieren
Even leuk vertellen:

Vandaag met z'n drieën een dagje weggeweest en vanwege de files maar een keer met de trein gegaan.

Baby in de draagdoek, want in de wagen is crisis in de trein. Dat bleek heel handig, want zo kon ik mooi in de stampvolle trein, zonder dat iemand het aanstootgevend hoefde te vinden (be-la-che-lijk...), onopvallend, zeurende baby een stukje tiet geven!

Ideaal gewoon! Niemand die het door had en iedereen was blij haha.



Overigens heb ik er absoluut geen moeite mee om in het openbaar te voeden. Ik ga niet uitgebreid mn nipple zitten flashen door het restaurant heen, maar als het etenstijd is, ga ik gewoon op een discreet plekje zitten en geef ik BritBaby te eten.



Zonne: bevroren is toch bevroren? Van wanneer is de melk en heeft de vriezer er te lang over gedaan om het te bevriezen?
Alle reacties Link kopieren
Fijn Britannia!



Even jullie advies nodig....

Mijn vriezervoorraad was nooit geweldig, maar vorige week nog maar 1 flesje in de voorraad. Die moest ik opmaken, omdat het kolven één dag niet liep. Dit weekend niet bij kunnen kolven, want voor het eerst met baby op vakantie. Vandaag ook het flesje uit de vriezer bij het KDV opgemaakt, want Cardason had honger (en is zéér verkouden, heel sneu).

Gaat net vandaag m'n aventbakje in m'n kolftas lek . En of de duvel ermee speelt: ben ik de adapter van m'n kolf vergeten op m'n werk!



Wat moet ik nou doen?

Cardason heeft nog nooit een fles met kunstvoeding gehad. Maar voor morgen op het KDV heb ik sowieso niet genoeg melk. Moet ik er maar niet zo'n ding van maken en ze morgen laten proberen om hem een fles KV te geven? Pfffff, zo had ik het me niet voorgesteld.



Oh ja: Cardason is 7 mnd.
Alle reacties Link kopieren
Snif... toch even
Alle reacties Link kopieren
Ai ai, hoeveel voedingen heb je nodig? Kun je vannacht een flesje kolven?

Werk je ver bij het kdv vandaan? Anders zou je erheen kunnen om te voeden.



Erm erm.... Ik probeer een list te verzinnen....
Alle reacties Link kopieren
Kan me trouwens goed voorstellen dat je geen kv wil geven, als je je hebt voorgenomen dat je vol gaat houden met bv. Heb ik ook.

Ik zou in staat zijn een zakje uit mijn vriezer te geven, maar dat wordt m ff niet vrees ik.
Alle reacties Link kopieren
Aah, wat lief Brit! Heb gisteren nog gehandkolft, maar (mede door de stress waarschijnlijk) wilde dat ook al niet echt lukken. En 's nachts voedt ik vaak nog, nu hij zo verkouden is helemaal.



Cardason is nu op kdv met twee volle flesjes (130cc, krijgt hij normaal gesproken om de 3 u.) Als hij meer honger heeft dan geven ze fv. Misschien kan ik wat eerder naar huis. Kdv is hier minstens 30 min. met de auto vandaan, dus ik kan er niet even heen. Nou ja, het is natuurlijk helemaal geen ramp om een keer kv te krijgen na 7 mnd. Maar gisterenavond viel het me zo tegen! Nu weer braaf ah kolven en dit weekend maar weer beginnen aan voorraadopbouw. En dan echt goed, zodat een omgevallen flesje niet meteen stress betekend
Alle reacties Link kopieren
Jee, wat hebben Cardason en BritBaby (7,5 mnd) dan een verschillend menu....



BritBaby krijgt nu (sinds deze week) 3x melk en als hij een fles ervan krijgt, is het 200cc.

Dan tussendoor fruithap met liga, broodkorstje, 150cc diksap met rijstwafel en 's avonds groenteprak.



Dat verschil heb je denk ik sneller met bv, vooral als je op verzoek voedt. Dan moet je toch een beetje zelf zoeken hoe je het gaat doen, want de ene baby wil 8 keer per dag eten en de andere 5...... En vast voedsel ertussen plannen is de truc dan he.



Nouja, uiteindelijk komt het met alle kinderen goed natuurlijk. Ik heb iig nog nooit een brugklasser met een flesje mamamelk in de kantine zien zitten......
Alle reacties Link kopieren
lieve meiden,



mijn zoontje is nu 4 weken en ik geef dus bv. Ik heb alleen behoorlijk veel last van stuwing, harde borsten.. echt niet fijn.

een uur voor dat hij komt krijg ik ineens van die steken in de borsten.. niet fijn maar soms drinkt hij maar aan een kant en dan is die andere zo zwaar.

soms kolf ik die ander dan af maar heb het idee dat overproduktie misschien wel het probleem is?

of blijft dit zo en is dit inherent aan borstvoeding? echt niet fijn namelijk...
Alle reacties Link kopieren
ilske, kun van die andere borst dan niet alleen de druk eraf kolven ipv de hele borst. Want dan ga je je productie volgens mij alleen maar meer opkrikken.
Alle reacties Link kopieren
Britannia, bedankt voor je reactie. Toen de paniek er een beetje af was; dacht ik: 'bevroren is bevroren'. En zo oud was de melk gelukkig inderdaad niet.

Ik ben zo blij met dit forum, is zeker niet de eerste keer dat het forum mij weer even verder helpt!



Ilske, wat bij mij weleens helpt is om lekker warm te douchen en dan door masseren en met mijn handen wat te kolven er zo de druk af te halen. Of je kindje eerder van de borst af halen en dan de andere geven. Misschien dat de productie dan wat beter afgestemd wordt?? Niet prettig die stuwing...
Alle reacties Link kopieren
Ilske, klinkt alsof je idd nog erg veel produceert. Dat herstelt zich wel als je op verzoek blijft voeden. Je kunt een voeding per dag afkolven voor je voorraad en de rest op zijn beloop laten. Dan past het zich vanzelf aan. Ga je steeds afkolven, dan stimueer je idd nog meer.



Let op dat je kindje geen last krijgt van je overproductie doordat die alleen de voormelk krijgt en niet de vettere achtermelk.

Dit merk je aan:

Schuimige ontlasting, soms groen

veel winden, krampjes, snel weer honger.



Bij je zelf: Let op dat je geen verstoppingen krijgt met harde plekken en borstontstekingen tot gevolg.



Als dat allemaal niet aan de hand is, kun je het rustig aan je kindje overlaten dat die het zelf goed regelt.
Ik heb besloten om de Bv te gaan afbouwen, meisje is nu bijna 6 maanden. Ik heb de laatste tijd veel last van migraine, maar kan geen medicatie gebruiken aangezien die in de melk terechtkomt. Ook ben ik enorm futloos en heb weinig weerstand. Ik ben er klaar mee, maar heb toch een heel dubbel gevoel. Ik vind het oprecht jammer, het is zo'n knus en gezellig gebeuren.



Nu mijn vraag: hoe ga ik dit aanpakken? Kan ik de voeding rond 13.00 uur laten vallen? Dat zou me namelijk schelen in het kolven. En kan ik haar ook gaan laten wennen aan een (tuit)beker? Ze is namelijk een moeilijke flesdrinker. Ook ga ik over een week of 2 beginnen met bijvoeden, het boek van Stefan Kleintjes heb ik al in huis.
Alle reacties Link kopieren
Carrera: ik doe het ivm stuwing als volgt:

steeds om en om een voeding weg laten/ vervangen.

(BritBaby krijgt vast voedsel erbij nu, daarom wordt de bv minder)



Met 6 mnd ben ik begonnen met een ochtendvoeding eraf te laten en fruit in plaats daarvan te geven. Wil je dan overgaan op flessen voor de rest van je voedingen, dan doe je het bijvoorbeeld zo:

(zal ff een schemaatje maken, anders is het lastig)



bv - fruit - bv - bv - bv

bv - fruit - bv - fles -bv

bv - fruit - fles - fles - bv



De eerste en de laatste laat je er dus als laatste af en je probeert de bv zo gelijk mogelijk te verdelen over de dag, voor jezelf is dat. Anders plof je tegen de tijd dat het weer tijd om te voeden is....

Neem een week de tijd om een voeding af te bouwen. Kan je lichaam eraan wennen.



Een tuitbeker is wel een beetje snel. Zeker als ze bv gewend is en dus hard moet werken voor haar eten, is een tuitbeker niet echt fijn. Daar stroomt het namelijk heel snel uit, met verslikken tot gevolg.

Ik denk dat het met flessen makkelijker wordt, naar mate ze er meer van krijgt. Ik zou het iig ff aanzien.
Alle reacties Link kopieren
Sorry, ik ben aan het kliederen!
Alle reacties Link kopieren
Weer dubbel
Alle reacties Link kopieren
Dubbel
Alle reacties Link kopieren
Eh, je laat dus eerst 's morgens 1 weg, dan 's avonds, dan weer 's morgens enz.

Ik had een beetje kort voorbeeld, met maar 5 voedingen, maar met meer doe je het dus om en om 's morgens en 's avonds.



Is dat boek van rapley?
Boek is idd van Rapley.



Op een doorsnee dag zou het er dus als volgt uitzien:



6.30 bv

9.30 fv en fruithap

12.30 bv

15.30 bv (na een week vervangen door fv)

18.30 bv

21.30 bv



Heb ik het zo een beetje goed? Nu nog bekijken welke kv het gaat worden, ik neig naar hypoallergeen aangezien er nogal wat (koemelk)allergie voorkomt in de familie.
Oh, en nog even dit: Had het zo graag langer willen volhouden.
Alle reacties Link kopieren
Dag dames,



Ik ben nieuw hier, even kort voorstellen en dan mijn vraag dumpen :-)



Red Devil, 35 jaar, moeder van zoon van 3,5 en dochter van 4,5 mnd en samenwonend met lief. Dan nu maar gelijk mijn vraag:



Afgelopen weekend goed ziek geweest. Niet gegeten en niet gedronken (wel geprobeerd, maar alles weer uitgekotst helaas). Borstvoeding is echt dramatisch sinds maandag. Heb bijna geen voeding. Hoe krijg ik dit weer op peil? Kolfde normaal gezien als ik ga werken 's morgens (thuis) 300 tot 350 ml, eenmaal hier op mijn werk een uur of 4 later 250 en 's middags vaak ook nog 220. Nu krijg ik er met moeite 150 ml uit als ik op mijn werk ben en thuis ook maar 250 in de ochtend. Ben vandaag begonnen met elk 1 tot 1,5 uur een kwartier kolven. Goed idee, of heeft iemand een beter idee?



Dochter heeft altijd lief geslapen, maar sinds van de week slaapt ze dus van de een op de andere dag bijna niet meer overdag (niet normaal voor een beeb van 4,5 mnd volgens mij). Weet niet of het aan de bv ligt of dat er iets anders is. Heb wel een vriezer vol melk, dus voorlopig geen nood als de productie niet echt op gang komt, maar heb mijn zinnen gezet op bv tot minstens 7 mnd.



Iemand tips?

Red
Veel drinken Red. Ik had dit vorige week aan de hand, enorme buikgriep. Ik kreeg ORS van de huisarts voorgeschreven i.c.m. domperidon. Beiden zijn ook zonder recept bij de apotheek verkrijgbaar. ORS vult je zouten en mineralen aan, domperidon helpt tegen de misselijkheid en heeft als voordeel dat het de melkproductie stimuleert.



Vaak je kindje aanleggen helpt. Als je het idee hebt dat ze nog niet vol zit, kun je een beetje gekolfde melk geven.



Dit is in elk geval wat mijn huisarts me vertelde. Heb nu, anderhalve week later, weer normale productie. (En uitgerekend nu moet ik gaan stoppen.)
Alle reacties Link kopieren
quote:_Carrera_ schreef op 08 oktober 2010 @ 12:01:

Boek is idd van Rapley.



Op een doorsnee dag zou het er dus als volgt uitzien:



6.30 bv

9.30 fv en fruithap

12.30 bv

15.30 bv (na een week vervangen door fv)

18.30 bv

21.30 bv



Heb ik het zo een beetje goed? Nu nog bekijken welke kv het gaat worden, ik neig naar hypoallergeen aangezien er nogal wat (koemelk)allergie voorkomt in de familie.





Eh nee zo:

6.30 bv

9.30 fv en fruithap

12.30 bv

15.30 bv

18.30 bv na een week vervangen

21.30 bv



en dan kun je daarna die van 12.30 vervangen bijvoorbeeld.

De volgende is 15.30 en daarna de eerste of de laatste.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven