Kinderdagverblijf 1 jaar?!

19-01-2009 21:26 24 berichten
Sinds een aantal maanden gaat ons zoontje van 2 jaar twee keer per week een dagdeel naar het kinderdagverblijf. We deden dit voor hem, dachten dat hij het leuk zou vinden om met andere kinderen te spelen en dat het goed voor zijn ontwikkeling zou zijn. Ook zou het voor onze vaste oppas wat minder druk worden. Maar nu vindt hij het helemaal niet leuk daar, geeft de oppas aan het prima te vinden zoals het was en bovendien vinden wij het ook erg duur. Nu willen we dus graag hem van het kinderdagverblijf halen, dus ik daarheen bellen. Krijg ik te horen dat de minimale afname 1 jaar is, dat betekent dus dat hij min. 1 jaar heen moet!!! Echt belachelijk, ik kan het ook nergens terug vinden. In de overeenkomst wordt alleen gesproken over schriftelijk opzeggen en een opzegtermijn van 2 maanden. Als we dit hadden geweten, waren we er uberhaupt nooit aan begonnen! Wij heeft ervaring/raad/tips? Help!
Alle reacties Link kopieren
wat er op papier in je contract staat, is bindend, dus lijkt mij die opzegtermijn van 2 maanden waar je aan vast zit. Overigens zou ik zelf wat langer geven dan 2 maanden. Kan me best voorstellen dat je zoontje het daar niet leuk vindt, hij moet nu ineens aandacht delen, zal ongetwijfeld ruzie maken met leeftijdgenootjes en moet dingen doen die hij niet leuk vindt (in mijn ogen allemaal heel gezond voor een klein kind). Meeste kinderen vinden na een tijdje het kdv echt heel leuk.
Alle reacties Link kopieren
Contract lijkt mij bindend, daar heb je je handtekening onder gezet.



Denk dat een kind van 2 jaar iets langer dan 2 maanden nodig heeft om te wennen aan een kdv, zeker als hij maar 1x per week gaat.



Wat als je je kind er af haalt? Geef je het dan op voor een peuterspeelzaal vanaf 2,5? Dan moet je namelijk weer opnieuw beginnen met wennen.
Arwen; ik begrijp wat je bedoelt, maar we hebben het gevoel dat dit niet de juiste periode voor hem is. Hij huilt momenteel al bijna als een van ons even van huis gaat. Bovendien hebben we deze opvang niet nodig en dan is het wel erg duur (was goedkoper tijdens voorberekening). Dan doe ik hem liever als ie wat ouder is naar de peuterspeelzaal. Het is trouwens niet zo dat hij alleen even huilt als hij gebracht wordt, maar bijna aldoor, en hij is dan ook moeilijk te troosten. Wil ook niet eten/drinken/slapen daar. Vervolgens is hij thuis heel stil. We vinden het niet leuk hem met tegenzin heen te brengen terwijl het niet echt hoeft. Hij gaat nu trouwens 2 dagdelen per week om beter te wennen, maar werkt ook niet echt. Hij begint al te huilen als we die straat inrijden.
Alle reacties Link kopieren
Na twee maanden en 1 dag per week kán hij toch ook nog niet gewend zijn? Als er in de overeenkomst alleen staat dat de opzegtermijn 2 maanden is, en er niet gesproken wordt over een minimale afname kunnen ze dat niet zomaar verplichten.
Alle reacties Link kopieren
Je bent gebonden aan hetgeen je hebt afgesproken. Als ik de overeenkomst niets over die minimum-afname staat, dan zit je daar niet aan vast. Let wel op extra regels onderin, waarin je wellicht akkoord bent gegaan met "huisregels" of algemene voorwaarden of iets dergelijks en waar het ook in kan staan.



Ik kan me overigens wel voorstellen dat je een rotgevoel krijgt van hem wegbrengen, maar ik denk niet dat hij inmiddels al gewend kan zijn. Hoe zien de leidsters dit? Zien ze dit als normale opstartproblemen?
Alle reacties Link kopieren
vervelend dat het zo gaat. Maar goed, wat er in het contract staat, is bindend, dus je moet er na 2 maanden mee kunnen stoppen (dus zeg maar over 2 maanden). Zou wel je kind alvast opgeven voor de peuterspeelzaal. Hoe vaak is jullie zoontje nu zonder jullie?
Alle reacties Link kopieren
ik werk zelf op een kdv, en merk ook dat kindjes die maar 1 dag in de week komen, en helemaal als ze op een wat oudere leeftijd starten op een kdv, wat langer moeten wennen. Ze zijn 1 dag op het kdv, en dan weer 6 dagen thuis. daar zit natuurlijk wel veel verschil in, andere regeltjes, niet zoveel andere kindjes..

Ik zou het nog even afwachten. .

Bij ons het trouwens ook dat je gewoon een opzegtermijn van 2 maanden hebt.
Alle reacties Link kopieren
quote:Eowynn_ schreef op 19 januari 2009 @ 21:39:

Na twee maanden en 1 dag per week kán hij toch ook nog niet gewend zijn? Als er in de overeenkomst alleen staat dat de opzegtermijn 2 maanden is, en er niet gesproken wordt over een minimale afname kunnen ze dat niet zomaar verplichten.kan wel hoor, die van mij was precies 1 1/2 toen ze voor het eerst naar het kdv ging, 1 dag per week. Vanaf de eerste keer geen centje pijn, ze vond en vindt het prachtig. Sinds ze 2 jaar en een paar maanden is gaat ze 2 dagen per week. Gaat ook prima. Zusje gaat nu ook mee, sinds ze elf maanden is, ook geen centje pijn. Zit zeker in de genen, onafhankelijke meiden. Beetje te, want als ik ze ophaal huilen ze allebei, willen ze niet mee.
AtDuveltje82;

Hij gaat nu al 2 dagdelen per week, dus 2 keer en niet 1 dag (dat was in eerste instantie wel de bedoeling). En hij is niet 6 dagen thuis, want ik werk ook 3 dagen per week, dus dan gaat hij naar de oppas. De opzegbrief is de deur al uit trouwens, dus ben benieuwd.



Ik geef hem dan wel op voor de peuterspeelzaal, zit je ook niet steeds met andere leidsters en kinderen. De leidsters die hij nu heeft zijn jonge meiden, niet lullig bedoeld, maar volgens mij niet echt de slimsten. Praten erg mee, zeggen ook dat ze het zielig vinden enzo. Ze zeiden eerst dat de 2e-3e keer meestal het ergste, maar maken er telkens meer van. Zo van van, het gaat volgende keer vast beter, maar er is totaal geen verbetering merkbaar. Het wordt alleen maar erger naar ons idee!
Hey Arwen173;

Zit denk ik idd in de genen, ik vond het vroeger ook maar niks op de peuterspeelzaal (hoefde niet naar een KDV, aangezien mijn moeder thuisblijfmoeder was)! M´n moeder is er toen ook gewoon mee gestopt en toen ik naar school moest, ging het prima. Misschien toch de leeftijd? Al ben ik nog steeds geen groepsdier, misschien ons zoontje ook wel niet.
Alle reacties Link kopieren
Ja, natuurlijk kan het. Maar het lijkt me volstrekt logisch dat een kind van 2 echt even tijd nodig heeft om te wennen. Dat het ook weleens heel soepel gaat geloof ik direct, maar ik denk dat de meeste kinderen wel meer dan een keer of 7/8 gaan nodig hebben om te wennen.
Alle reacties Link kopieren
dat kan natuurlijk heel goed. En is ook geen must om gelukkig te zijn. Hoop wel dat hij dan zijn draai kan vinden op school, maar ja, dan is hij ook weer 2 jaar ouder en dat zie je dan wel weer toch. En misschien is de peuterspeelzaal wel een stuk leuker voor hem. Als je van de oppas opaan kan, en dat goed gaat, zou ik het dan maar zo laten.
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter is ook 2 en gaat sinds september elke morgen naar het KDV. De eerste 2 tot 3 weken heeft ze zo´n beetje alleen maar gehuild. Daarna steeds een beetje minder en na 6 weken huilde ze alleen nog als ik wegging. Nu nog steeds maar echt maar 15 seconden. Voordat ik de deur dicht doe is ze al stil.



Mijn dochter hing ook heel erg aan mij, huilen als ik er niet was, roepen om me als ik naar de wc ging zelfs als haar vader er was. Huilen als iemand iets tegen haar zei zelfs als ze die mensen kenden, etc. Ook als we samen thuis waren moest ze altijd bij mij zijn, aan mijn been hangen en nooit eens even alleen spelen. Vermoeiend voor mij maar vooral ook voor haar .



Nu na een paar maanden ben ik heel blij dat we doorgezet hebben. Ze vindt het nu leuk op het kdv,en eigenlijk net zo belangrijk, ze is lang niet meer zo afhankelijk van mij. Ze is een stuk socialer geworden naar andere mensen en ze zit lekkerder in haar vel, een stuk minder huilerig ed. Verschillende mensen hebben al opgemerkt dat ze echt in haar voordeel verandert is.



Dus als ik jou was zou ik nog even proberen door te zetten. Kan hij niet wat vaker? Klinkt gemeen maar zo zou hij de kans krijgen sneller te wennen.
Eowynn;

Misschien went hij ooit wel (na een aantal maanden) en accepteert hij het, maar waarom zou je zoveel moeite doen als iets nog niet echt nodig is en je er ook nog eens heel veel voor moet betalen? Ik zie het nut er niet echt van in. De oppas is een stuk goedkoper en daar is hij gewoon een blij jongetje.



Nuska;

Maar hij is helemaal niet zo afhankelijk, als wij naar een speeltuin o.i.d. gaan, ziet hij ons niet eens staan. En hij kan prima met andere kinderen overweg. We hebben een grote familie met veel neefjes/nichtjes waar hij regelmatig mee speelt. Hij is normaal helemaal niet claimerig of huilerig ofzo. Alleen momenteel speelt dit een beetje en daarom denken we ook niet dat dit het juiste moment hiervoor is. En lijkt het ons beter als hij wat ouder is hem naar de peuter te doen, dan snapt ie het allemaal wat beter.
Alle reacties Link kopieren
yenthe, het nut kan zijn dat het goed voor hem is en dat hij leert omgaan met nieuwe situaties. Maar, het kan natuurlijk ook zo zijn dat hij het er gewoon niet leuk vindt, en straks op school veel beter tot zijn recht komt. Als het niet echt nodig is, en hij wel zonder jullie kan, zou ik het in jullie situatie misschien ook niet doen.
Ja precies, als het moet dan moet het (zoals school), maar om hem nu met tegenzin ergens heen te brengen, terwijl het niet nodig is, dat gaat me aan het hart en staat me ook tegen. Dan denk ik; waarom doe je je kind dit aan? Nu brengen we een hoop onrust in zijn leventje, terwijl hij nog lang genoeg moet. En w.b. dat socialiseren, onze ouders en (over)grootouders gingen ook niet naar een KDV en zijn toch ook gesocialiseerd? Dat vind ik echt iets van onze deze tijd en zie ik meer als argument om je kind zonder schuldgevoel naar de creche/kdv te brengen. Dus dat is zeker niet de hoofdreden voor ons. Dat socialiseren komt vanzelf als ze ouder zijn.
Alle reacties Link kopieren
quote:Yenthe79 schreef op 19 januari 2009 @ 22:18:

Ja precies, als het moet dan moet het (zoals school), maar om hem nu met tegenzin ergens heen te brengen, terwijl het niet nodig is, dat gaat me aan het hart en staat me ook tegen. Dan denk ik; waarom doe je je kind dit aan?





Ik vind dat je volkomen gelijk hebt, een kind van die leeftijd is nog helemaal niet sociaal onderlegd. Dat komt allemaal later wel.

Niet voor niks begon vroeger kleuterschool pas met 4 jaar en de grote school met 6 jaar. Ik heb nog nooit gehoord dat je een jaar van te voren zou moeten opzeggen.....'t is toch zeker geen contract voor een mobieltje.......
Idd toetyfroety, het gaat toch zeker om een mens en niet om een produkt?! Ik wist ook niet wat ik hoorde, vandaar dat ik ook benieuwd was of anderen hier ervaring mee hebben.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het even na gevraagd en het is heel erg raar. Normaal heb je idd wel een opzegtermijn van twee maanden, maar minimaal een jaar afname is niet normaal. Wat als je wilt verhuizen? En sowieso als je kindje het niet naar z'n zin heeft, dan moet je het gewoon kunnen stoppen. Ik zou hier even achter aan gaan en desnoods flink boos worden, het gaat hier wel om je kind, niet om een ab. op internet oid.

Het belang van het kind gaat in mijn ogen echt helemaal voor.

Ik ben het er wel mee eens dat het vaak wat langer duurt voordat een kindje went aan het kinderdag verblijf. Het delen van speelgoed/aandacht, vreemde omgeving, nieuwe mensen, nieuwe regels etc. Zeker als het maar voor 1 dag in de week is.

Ik zou het als ik jou was overleggen met de leidster van het kdv en kijken of jullie samen iets kunnen verzinnen om het te laten slagen. Dan kun je hem er altijd nog vanaf halen als het echt niet leuk is.
Ik ben het er ook mee eens dat kinderen van 2 meer tijd nodig hebben om te wennen op het KDV. Hij kan het er nog wel leuk gaan vinden. Wat doe je bijvoorbeeld als hij het er over twee maanden wel geweldig vindt en je haalt hem er dan vanaf? Maar voor hetzelfde geld is hij inderdaad geen groepsdier en vindt hij het gewoon allemaal niet leuk......



Maar die regel van 1 jaar afname vind ik wel raar. Ik werk zelf op een BSO, met een lange wachtlijst. Dus vaak houdt de stichting zich in zo'n geval niet aan de 2 maanden opzeg termijn, als de dagen maandag, dinsdag of donderdag zijn. Een nieuw kind is zo geplaatst. Bij woensdag en vrijdag is de wachtlijst korter, dus dan kan ik me voorstellen dat ze kinderen op de groep willen houden. Maar dan nog, 1 jaar moeten afnemen..... Dan plaatsen ze dus ook geen kinderen van ouder dan 3 jaar, omdat die met 4 naar school gaan.
Alle reacties Link kopieren
wat betreft dat socialiseren heb je deels gelijk denk ik, vroeger gingen mensen inderdaad ook niet naar de creche (van mijn genereratie ook nog nauwelijks volgens mij), maar de meeste mensen hadden wel meer interactie met familie, buren en mensen uit het dorp dan wij nu. Dus ik denk dat de creche wel degelijk een functie heeft die vroeger niet nodig was. Aan de andere kant is een kind nog zo klein en komt het misschien straks op school zonder problemen goed. Zou wel naar de psz gaan als ik jou was, dat is ook wat korter op een dag en wat losser misschien. En misschien is je kind inderdaad geen groepsmens en dat hoeft ook helemaal niet.
Alle reacties Link kopieren
Is het niet veel meer zo dat jij dat KDV helemaal niks vindt?

Ik vind je er erg negatief over ("jonge meiden" "praten maar een beetje mee"). Blijkbaar ben je vooraf dan ook niet erg kritisch geweest.

Als jij een beter gevoel hebt bij de oppas, laat hem dan vooral lekker daar heen gaan; maar ga geen argumenten aanhalen om je keuze te rechtvaardigen!
Pauline65;

We zijn vooraf wel degelijk kritisch geweest door verschillende KDV te hebben bezocht en deze hebben wij juist gekozen vanwege de leuke sfeer en de flexibiliteit m.b.t. de opvang. Zo mag je je kind ophalen wanneer je wilt en kun je op korte termijn extra opvang krijgen. Natuurlijk zie je niet van te voren alle begeleid(st)ers waar je kind mee te maken krijgt, dus dat is altijd afwachten. Het valt me inderdaad wat tegen dat hij bijna elke keer andere begeleid(st)ers heeft en andere kinderen in de groep, lijkt me dan helemlaal lastig wennen. Vandaar dat onze voorkeur nu naar een PSZ uitgaat.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven