Puber-perikelen

23-03-2011 13:02 153 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi hoi,



Ik vraag me af of er hier ook mama's zijn van puberdochters en/of zoons. Ben zelf mama van een puberdochter van 13 jaar en een zoon van 4 jaar. Mijn vriendinnen hebben eigenlijk allemaal kinderen in de baby/peuter/kleuter-categorie en met hen kan ik niet echt dingen delen over mijn puberdochter.

Lijkt me wel fijn om te zien hoe anderen met hun puber om gaan!



Groetjes
Alle reacties Link kopieren
quote:Julus schreef op 25 maart 2011 @ 11:46:

Het komt goed (ooit) Hope so...
Alle reacties Link kopieren
quote:Mamaatje2 schreef op 25 maart 2011 @ 11:47:

Grrrrrr... zit ik hier vanalles te typen... ineens alles weg... ben zo terugO shit
Niet alleen onze kinders, maar ook wij moeten door deze fase heen. Kunnen we er maar het beste van maken, vind ik.



Wat ik nog wou zeggen; voor een puber (weet ik uit eigen ervaring, ghe) is het heeeel belangrijk om serieus te worden genomen, sowieso om gehoord te worden.

Dus wellicht voelt je dochter dat niet voor haar gevoel en kun je daar nog wat in winnen.
Alle reacties Link kopieren
Zo, nieuwe poging....



Ik schreef dus dat ik blij was dit topic opgericht te hebben want lees zoveel herkenbaarheid. Dacht eigenlijk dat hier vooral veel mama's van baby's,peuters, enz schreven maar ook behoorlijk wat pubermama's dus!



Hier gisteravond ook weer ergernis. Althans... het begon goed hoor. Dochterlief en ik zouden naar stad gaan voor nieuwe jas + schoenen + zomerkleding. Was gezellig allemaal. Toen kwamen we iemand tegen uit haar klas en mijn dochter begroette haar erg vrolijk en vervolgens fluisterde ze iets in haar oor wat ik natuurlijk niet kon verstaan. Nu snap ik best dat ze niet ALLES tegen mij verteld maar ik had dat verhaal nog in mijn hoofd van die 5 vriendinnen die nu ineens niet meer vriendinnen zijn en had dus het idee dat ze daar iets over zei of aan het roddelen was. Daarna liepen we weer verder en ik vroeg dus: Waar ging dat over? Nou, weinig antwoord natuurlijk. En toen zei ik: Je hoeft me echt niet alles te vertellen maar ik vind het echt niet leuk als je over anderen gaat zitten roddelen ofzo. Nee, dat was niet zo en ineens een verhaal over juff. M die ergens grapjes over had gemaakt en bla bla bla. Ja daaaaaaaaaaaaggg... Deze mama is ook niet gek. Als het over die juf ging en haar grapjes had je dat wel hardop gezegd. Nou, toen was ik dus best even boos. Niet om dat fluisteren maar gewoon omdat ze keihard stond te liegen. Waar het uiteindelijk nu over ging weet ik niet maar daarna dacht ik... misschien zei ze wel: "niet tegen m'n moeder zeggen van m'n vriendje" of zo??? Ooh ik haat mezelf hierom maar heb er dus gisteravond en vannacht nog wakker van gelegen he... Waarom kan ik d'r niet loslaten? En ze is nog maar 13... over een paar jaar gaat ze uit of weet ik niet precies waar ze is. Nu weet ik hoe laat ze uit school komt en als ze later is of nog met iemand mee gaat smst ze nog waar ze is en hoe en wat. Maar ja... dat is straks ook niet meer toch? Terwijl ik me al zit op te vreten als ze 15 min. te laat is.

En dan denkend aan mezelf als puber... oke toen was ik geen 13 meer maar wel veel te laat thuis kwam na het stappen en mijn moeder in zorgen thuis liet en dacht zelf toen: Boeiend!! En nu denk ik: aaaaaaaahhh!
Alle reacties Link kopieren
quote:tiaraatje schreef op 25 maart 2011 @ 10:50:

En het beangstigd me dat ik op niemand zo kwaad kan worden als op mn eigen kind. Wat zegt dat over mij?Ja dit herken ik ook heel erg... Laatste tijd gaat het redelijk maar soms... ooh wat kan IK dan boos zijn zeg...
Alle reacties Link kopieren
Ik neem haar echt serieus, onze enige botsingen zijn dat er op momenten die ik bepaal niet naar mij geluisterd wordt en ik een grote bek krijg. Dan laait het op.

En gelijk zo heftig om zo weinig.
Alle reacties Link kopieren
Mamaatje, zo doe ik precies! Ook als ik denk dat ze roddelt op MSN, bemoei ik me ermee en maak me druk, heel fout maar het is ook bezorgdheid.
Alle reacties Link kopieren
Gaan jullie pubers ook naar die Fris of breakfeesten? Dat zijn die feesten van 12 tm 15 jaar buiten school om.
Alle reacties Link kopieren
quote:tiaraatje schreef op 25 maart 2011 @ 12:05:

Gaan jullie pubers ook naar die Fris of breakfeesten? Dat zijn die feesten van 12 tm 15 jaar buiten school om.Zou ze wel willen...... Nee ze is net 3 weken 12 dus volgend jaar vind ik vroeg genoeg. Dan zit ze al een klein jaartje op de middelbare. Vind haar nu echt soms nog zo kinderachtig (voor dat soort dingen) dat ik bang ben dat ze bij dat soort feesten compleet wordt overdonderd.
Zoon gaat niet naar feesten, maar zit nog op de basisschool. Ben benieuwd..



hebben die van jullie een mobiele telefoon? En hoe laat gaan ze naar bed?
Alle reacties Link kopieren
Ja natuurlijk een tel hier (ook eigen belang! ben alleen en moet wel werken dus vind ik het best handig)



Jongste, 11, gaat om 20.30/20.45 tv uit mag ze nog even lezen (bijkomen van de drukte)

Oudste 21.00/21.45 tv uit maar die hoef ik daarin niet veel te sturen. Staat 's morgens fluitend op...jongste is een drama (=ochtendhumeur)
Alle reacties Link kopieren
Mobiel ja, 1000 sms per maand voor 10 euro die ik betaal.

Half 9 naar boven, half 10 alles uit. Soms eens tot 10 als ze volgende dag later gaat beginnen.
Alle reacties Link kopieren
Oja en de mobiel gaat tijdens het slapen uit haar kamer, want anders blijft ze rustig tot midden in de nacht sms-en. Zie haar klasgenoten soms tot ver na 2300 uur op hyves.
Alle reacties Link kopieren
En wwet je wat ik ook zo lekker vin (schandalig eigenlijk) als ze lekker op school zitten de hele dag!!!!Soms vreet het zoveel energie een puber in huis,dat ik het gewoon zalig rustig in huis vind op de dag.En nee,ik schaam me er niet voor.Maar aan de andere kant ben ik ook blij als ze weer thuiskomen smiddags, dat dan weer wel!!!!
Alle reacties Link kopieren
quote:dirtsa41 schreef op 25 maart 2011 @ 12:29:

En wwet je wat ik ook zo lekker vin (schandalig eigenlijk) als ze lekker op school zitten de hele dag!!!!Soms vreet het zoveel energie een puber in huis,dat ik het gewoon zalig rustig in huis vind op de dag.En nee,ik schaam me er niet voor.Maar aan de andere kant ben ik ook blij als ze weer thuiskomen smiddags, dat dan weer wel!!!!



Heerlijk he.



Ja thuiskomen even zien dat het goed is en dan naar bed haha
Alle reacties Link kopieren
quote:tiaraatje schreef op 25 maart 2011 @ 12:32:

[...]





Heerlijk he.



Ja thuiskomen even zien dat het goed is en dan naar bed hahaHaha ik ben het helemaal met je eens.Ohh erg hé!!!Nee hoor ben stapelgek op mijn kids,maar soms........geeft het zoveel kopzorgen vind ik.
Alle reacties Link kopieren
De dames hebben voor het naar bed gaan soms zo veel strijd dat ik echt blij ben dat ik op de bank kan hangen.

Snap best dat het echt zuster/puber gedrag is maar GGGRR wat maken ze me gek met hun ruzie enzo.



Oudste had laatste keer binnen 2 weken haar beltegoed, 10 euro, opgemaakt. dat is dan jammer

Nu kna ze alleen nog mij, haar vader, haar zus en haar oma bellen met Familie bundel vna T-mobil

En maar zeuren dat ze een BB wil...............heb ik zelf niet eens.

Heb gezegd dat ze dan moet werken voor haar abbonement.
Alle reacties Link kopieren
Tiaraatje: Gelukkig ben ik niet de enige. Ja, tis zeker ook bezorgdheid. Soms vraag ik me werkelijk af waarom die meiden soms zo moeilijk zijn... dan is die stom, doet raar, roddelt, enz.



Fris en breakfeesten? Ken ik eigenlijk niet. Hier heeft ze 1 x in de paar weken filmavond (op school) en keer fuif gehad rond sinterklaas en carnaval.



M'n dochter heeft ook een mobiel (zelf gekocht van verjaardagsgeld onlangs) en beltegoed betaald ze zelf (van haar zakgeld) maar ze is vrij zuinig moet ik zeggen.



Dirtsa41: Ooh ja... ik geef het ook toe... vind het ook lekker als ze op school zit. Deze week heeft ze toevallig elke middag vrij dus is dan rond 13 uur thuis... Pffff.... Maar goed dat ze dit niet leest...



En bedtijd is hier 21.30. Althans... dan gaat ze naar boven... pyjama aan, tanden poetsen, enz. Dus voordat ze slaapt is het dan ook wel 22 uur (of later).

Laatst ook nog grote strijd hier gehad toen ik haar 's avonds om 23 uur betrapte online te zijn op hyves!!! Toen heeft ze 1 week geen internet op d'r kamer gehad. Heeft volgens mij wel geholpen. Had sowieso gezegd dat als ze het nog een keer zou doen dat het internet veel langer van d'r kamer zou zijn. Ze mocht alleen hier beneden op internet als ze echt iets voor school moest. Verder niet.



Krijgen jullie kids kleedgeld? Of hoe doen jullie dat met zakgeld?

Ze krijgt nu 15 euro zakgeld per maand en kleding kopen we samen. Toen ik een tijdje terug begon over kleedgeld vond ze dat nog maar niks maar nu gisteravond begon ze er zelf over. Dus vond het op zich wel een goed idee maar heb geen idee hoeveel ik zou moeten geven. Hoe doen jullie dat? En moeten ze dan van dat kleedgeld alles kopen (incl. schoenen, jassen, ondergoed, sokken,enz)?
Alle reacties Link kopieren
Nee geen kleedgeld wel zakgeld.

Ze krijgen beide 10 euro pmaand, dat staat op hun rekening.

Als ze iets willen kopen dan ga ik mee pinnen.

heb geleerd dat geld in de la voor het grootste gedeelte op gaat aan snoep ed.



Kleedgeld, tja vind ik lastig. Als ze iets wilt en het kan dan krijgt ze dat. Binnenkort gaan we de zomergarderober aanvullen, gezellig samen.
Heerlijk, tijd voor jezelf. Als zoon thuis is, zie ik er ook niet veel van. Tot aan etenstijd



Zoon heeft en krijgt voorlopig geen mobiel, omdat ik er de meerwaarde nog niet van in zie. Gaat alleen stress opleveren (kwijtraken, kapot, gedoe over teveel bellen) en het is niet nodig. Dat anderen zo'n ding wel hebben vind ik niet zo belangrijk (kinderen in zijn klas).

Hij gaat om 20.15 naar boven en gaat dan nog lezen of tekenen. Dat wordt straks een kwartiertje later, als hij 12 wordt.

Hij gaat laat slapen dus heeft zijn nachtrust nodig.



Geen kleedgeld, wel zakgeld. Tientje per maand, wat hij in zijn portemonnee stopt en daarmee mag hij doen wat hij wil. Maar hij spaart alles.
Alle reacties Link kopieren
Mamaatje, het lukt me nu even niet om iets zinnigs te schrijven op jouw verhaal. Ik hoop dat anderen hier wat wijze woorden over hebben.



Zelf wil ik melden dat zoon ook naar het inzicht van de orthodontiste voorbij de normale losse beugel is. Hij had minder dan een maand geleden een nieuwe wegens breuk, en die blijkt nu ook onherstelbaar naar de haaien. 'Nee, die is echt niet al langere tijd stuk, ik was hem gewoon kwijt'. Orthodontiste wil iets voor gaan stellen dat niet uit kan en best wel een onding zal zijn. Nee, nog lang niet aan slotjes toe. Over het financiële aspect hebben we het dan nog niet gehad.

Ik baal, van het gemak waarmee zoon met die beugel om ging, maar ook van dat ik zelf niet er bovenop heb gezeten of dat wat ik er bovenop zat nulkommanul effect had.

O ja, en eigenlijk ook wel van dat zoon een beugel nodig heeft en nog jaren toe moet terwijl ik (was ik blind?) op de middelbare school helemaal niet de zee aan beugels zag die er op de basisschool nog wel zijn.
Alle reacties Link kopieren
Ik zie dat ik een hele pagina heb gemist.

Zakgeld nu nog 1.50 per week (als'ie zich niet al te onbeschoft gedraagt). Mobiel met abbo (en van alles geblokkeerd omdat dat mis ging). Moet abbo nog aanpassen, omdat het al verlopen is. Feesten doe je maar op school, ben ik zelf ook mee opgegroeid, en ik hoop dat nog heel lang vol te kunnen houden.

Bedtijd is 21.00 uur, met lummeltijd tot 21.30. Op zich komt hij prima zijn bed uit, maar ik wil nog wel wat met het enorme blok tvtijd dat hij tussen 17.00 en 21.00 (afgezien van eten) nodig meent te hebben. Hij komt absoluut niet aan andere dingen toe hierdoor.
Dochter is weer bijgedraaid

Na even nadenken vond ze het toch ook wel belachelijk dat ze zoveel geld voor dat kaartje vroegen.

Dochter gaat om 21.00 naar boven,dan mag ze nog een half uurtje op haar laptop.Om 21.30 komt ze haar laptop naar beneden brengen en dan wassen en tanden poetsen en naar bed.

Meestal is ze s'morgens om 7.15u beneden.



Kleedgeld krijgt ze niet,ze krijgt 5 euro zakgeld per week.Hiervan spaart ze een deel en de rest gaat op aan oorbellen,stiekjes,haarfrutsels of weer een zonnebril.

Mobiel heeft ze vorig jaar gekregen,beltegoed betaal ik maar met 10 euro doet ze meestal wel 2 maanden.
Alle reacties Link kopieren
Vandaag toch wel een lekker dagje gehad met mijn meiden. Alvast de zomergarderobe uitgebreid, nou dan is mama natuurlijk de liefste

Zitten nu lekker met zijn drietjes op de bank, gaan we kijken wat zij leuk vinden chips op tafel..............

Prettige avond allemaal
Alle reacties Link kopieren
Brave pubers gehad afgelopen weekend?



De mijne is na enig pushen zodanig op weg met zijn spreekbeurt dat hij niet compleet verloren staat aanstaande donderdag, heeft van mij geëist dat ik alstjeblieft zou zeggen voor een deel van zijn taak dat ik dringend nodig had (en ik welopgevoede doos zeg per ongeluk nog alstjeblieft in mijn verhaal), en ging gezellig zijn broer bedreigend en ernstig twijfelend aan mijn opvoedingscapaciteiten naar school.



'Je let alleen maar op mij en nooit op hen'.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven