werken als ZZP'er

31-08-2012 08:03 13 berichten
Alle reacties Link kopieren
hoi,



even mijn verhaal kwijt en misschien dat er hier ook mensen zijn die zo iets soort gelijks meemaken.

Mijn man is ZZP'er en werkt als timmerman bij een groot bouwbedrijf, dit bouwbedrijf loopt flink achter met de maandelijkse betalingen, in het begin ging het netjes op tijd maar nu al een halfjaar moeten we steeds op onze centen wachten. De vaste lasten gaan door en we hebben ook twee kinderen, krijg hier gewoon hoofdpijn van.

Hier en daar wat geleend. maar dit is niet meer bol te werken.

Er is werk zat in dit bedrijf maar ze wachten op de grote die moeten betalen, dan de vaste contracten en dan pas de ZZP'ers.

Als mijn man weggaat dan kan hij zeker naar zijn geld fluiten die die nog krijgt, toch heeft hij elke dag werk dat wel, hij zou zelf kunnen overwerken daar.



een moeilijke tijd!
Alle reacties Link kopieren
Stuurt je man herinneringen en aanmaningen naar het bedrijf? Ik zou een incassobureau inschakelen.
Alle reacties Link kopieren
Als hij weggaat geldt hetzelfde; als hij keurig op de afgesproken tijd zijn facturen stuurt en daarna herinneringen en aanmaningen, dan naar het incassobureau. Ze zijn verplicht te betalen. Daar weggaan verandert daar niks aan.
Gisteren heb je hetzelfde topic geopend bij werk en studie, nu bij reizen?



Maar goed, wat Thomaaas zegt: aanmaningen sturen, het recht op je geld blijft. Ik zou juridisch advies inwinnen.
Alle reacties Link kopieren
Voor zo'n opdrachtgever die zo slecht betaald zou ik me trouwens 3x achter de oren krabben om daar te blijven. Ik zou als ik je man was andere klussen gaan aannemen.
Alle reacties Link kopieren
Ingebrekestellen!
Alle reacties Link kopieren
Dit topic was er toch gister ook al?
Alle reacties Link kopieren
Ik zou sowieso maar voor meerdere opdrachtgevers gaan werken, als ik je man was, want als hij alleen voor dat ene bedrijf werkt, is-ie helemaal geen ZZP-er maar heeft-ie een verkapt dienstverband, en daar kan de Belastingdienst nog weleens heel moeilijk over gaan doen.

Verder zakelijker worden, aanmaning sturen, tweede aanmaning met administratiekosten erop en de waarschuwing dat er een incassobureau wordt ingeschakeld als hij binnen 2 weken niet betaald krijgt.

Als jullie overigens meteen al niet rond kunnen komen als een opdrachtgever te laat betaalt, maak ik me een beetje zorgen om jullie buffer, die is er dus blijkbaar niet? En wat als je man dan ziek wordt?
Vraag even of dit topic naar geld en recht kan worden overgezet, of naar werk en scholing, het staat nu onder reizen.
Alle reacties Link kopieren
Wat Moosey zegt is inderdaad ook een goede! Werkt je man voor maar 1 opdrachtgever? Dat is niet verstandig.
Alle reacties Link kopieren
De werkwijze die in voorgaande posts wordt aanbevolen moet je partner hanteren bij wanbetalers.



Verder stel ik voor dat jij asap een baan zoekt. Inkomen van een zzp'er in de bouw die niet weet hoe om te gaan met wanbetalers, met 2 kinderen, is echt vragen om problemen.



En ja, in feite is je man nu een goedkope fulltime kracht daar. Zijn werkgever heeft de lusten van een werknemer in dienstverband, maar niet de lasten. De werkgever hoeft geen rekening te houden met ontslagregels, en hoeft ook geen werkgeversbijdrage te betalen voor de volksverzekeringen.
Alle reacties Link kopieren
Dit is de thread in Werk & Studie:

zucht!
Alle reacties Link kopieren
bedankt voor de reacties, en sorry dat ik deze in het verkeerde forum heb gezet was per ongeluk. Maar ik heb wel de aandacht! ha!

bedankt voor alle tips, en voor de duidelijkheid mijn man heeft ook zeker klussen bij andere bedrijven tussendoor! wij zijn daarvoor prima op de hoogte qua belastingtechnisch.

en ook sturen wij aanmaningen en hangen iedere week aan de telefoon ook gaat mijn man persoonlijk langs op dat bedrijf en vraagt om de aantal weken een persoonlijk gesprek aan.

Je moet ook niet gaan dreigen bij zo'n bedrijf want dan snij je jezelf ook in de vingers hun hebben macht een een ZZPér moet blij zijn dat ie werk heeft tegenwoordig! dus lastig is het zeker allemaal....

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven