Kleding langdurig in de diepvries?

13-07-2019 21:53 12 berichten
Alle reacties Link kopieren
Wie heeft er persoonlijk ervaring met het langdurig (2 weken) kleding in de diepvries bewaren?
Om reden van ongedierte...

Hier bedwants meegenomen als souvenir en kleding mag maar 30 graden gewassen (60 is nodig om die beesten dood te krijgen), maar 2 weken in de diepvries zou de beesten en de eitjes ook om zeep helpen.

Wij zijn alleen bang dat de kledingstukken dan zelf ook ter ziele zijn.

Graag info uit eigen ervaren of uit echt (beroepsmatige?)kennis over textiel.

Ik heb me gek gegoogled maar vond hier geen duideijkheid over. We moeten echt afwegen hoe we het gaan aanpakken.
Het is of grote hitte (met 60 graden was of een stoomreiniger- maar als de kleding niet heet gewassen mag, dan mag ie ook niet met zeer hete stoomreiniger wroden gereinigd- wat me anders lijkt dan de stomerij, dan is het stoom in de ruimte maar niet zo dicht op de kleding) of met ernstige kou.

Ervaringen welkom.
Ik heb een zoon met huisstofmijt allergie en behandel zo al tijden alle stoffen die niet heet gewassen kunnen worden. Tot nu toe nog nooit een probleem gehad met het invriezen van kwetsbare stoffen.

Succes! Bedwantsen zijn heel naar en lastig te bestrijden. Heb je ook een professionele bestrijder in de arm genomen?
Bedwantsen krijg je niet kapot in de vriezer. Je kan je kleding wel droog in de wasdroger doen, die verhit tot ongeveer 80 graden, dan ben je er zo van af.
Ik denk dat er bijzonder weinig mis gaat met kleding die een tijd bevriest...
Hoezo denk je dat het kapot gaat? Natuurvezels kunnen sowieso, en je moet wel een hele rare kunststof hebben, wil die verpulveren oid. Je loopt toch ook met kleren buiten als het vriest?

Maar wat dacht je van een proefje doen; twee nachtjes in de vriezer of twee weken maakt voor de vezels niet uit hoor...
Cateautje schreef:
13-07-2019 22:02
Bedwantsen krijg je niet kapot in de vriezer. Je kan je kleding wel droog in de wasdroger doen, die verhit tot ongeveer 80 graden, dan ben je er zo van af.
Dit vroeg ik me inderdaad ook al af. Vandaar mijn vraag naar de professionele bestrijder.
Mijn kleding ligt nu 1,5 week in de vriezer voor bedwantsen. Volgende week laten we het ontdooien dan kan ik je meer vertellen.

Voor ons was de keuze simpel. Wassen kon niet en dan was het invriezen of weggooien. Dus we hebben eerst het invriezen geprobeerd, weggooien had anders ook het alternatief geweest.
Alle reacties Link kopieren
Kan geen kwaad, je moet alleen heel goed laten ontdooien voor je het “ontvouwt”
Cateautje schreef:
13-07-2019 22:02
Bedwantsen krijg je niet kapot in de vriezer. Je kan je kleding wel droog in de wasdroger doen, die verhit tot ongeveer 80 graden, dan ben je er zo van af.
Dit is niet waar, minimaal een week lang op -14 dood de bedwantsen en de eitjes

Bron: https://www.rivm.nl/overleven-bedwantseitjes-vriezer
Jeetje wat is dat met die beestjes?
Die zaten toch in NewYork?
Zitten ze nu ook in grote getalen hier?
sam1968 schreef:
13-07-2019 23:33
Jeetje wat is dat met die beestjes?
Die zaten toch in NewYork?
Zitten ze nu ook in grote getalen hier?
https://www.parool.nl/ps/de-bedwants-pl ... ogle.nl%2F

Ik heb ze zelf ervaren in een vakantiehuisje in Nederland overigens
Alle reacties Link kopieren
Ik zou ze in zakken doen en absoluut luchtdicht afsluiten, en dan op een plaats bewaren waar de temperatuur gewoonlijk vrij hoog ligt. Hoe hoger de temperatuur, hoe korter ze leven. Ik zou denken een jaar. Schrijf erop wat erin zit.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
Dank. Die beesten gaan dood bij 60 graden en bij 2 weken in de diepvries (eerder kan, maar het is beter toch echt 2 weken aan te houden).
Wij waren bezorgd dat de kleren dan kapot zouden gaan maar nav reacties van jullie hebben we het plan doorgezet en ligt er nu een lading in de diepvries.
Intensief gedragen kleding een jaar lang ongewassen bewaren in een zak lijkt me niet zo fris. Dan krijg je die kleren daarna nooit meer schoon.
Verder zijn we in de weer geweest met een stoomreiniger voor de tassen en schoenen.

Er wordt aangeraden je spullen goed in plastic zakken (met van die strips) te bewaren, want dan kruipen die beesten er niet in. En je tas op een gladde tegelvloer midden in de badkamer (als je voorziening die heeft) te zetten.

Goed om je in te lezen voor je waar dan ook gaat slapen. Want idd, ook gewoon in hotels en vakantiehuisjes in NL.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven