Gezondheid alle pijlers

B12 ? symptomen ?

01-02-2013 11:56 46 berichten
Alle reacties Link kopieren
Al jaren sukkel ik met mijn B12,heb onderzoeken gehad in het ziekenhuis maar er komt elke x niks uit :(

Hij schommelt heel erg, dan is ie weer 300 dan weer 200 dan weer 90 dan weer 200.?!?

Nu ben uk laatst wéér naar de huisarts geweest en was ie 200 maar heb zoveel klachten die volgens mij te wijten zijn aan die B 12 tekort, als ik spuiten had gehad toen merkte is gelijk dat een deel van de klachten verdwenen!

Nu zegt de assistent dat het goed is en ik dus heen spuit krijg :(

Mijn klachten:

Zeer slecht inslapen, onrustig slapen, veel dromen .

Krampen in kuiten, kramp in handen, kramp en tintels in ellebogen ,doof gevoel in benen en tenen.

Duizelig met opstaan.

Kan nog wel even doorgaan, maar hun vinden 200 een prima waarde ?

Nu zegt de een nee is veel te laag een ander zegt ook prima.

Maar ik merk gewoon als ik een spuit zou krijgen ik me veel beter voel en bijna alle klachten verdwijnen als sneeuw voor de zon . Maar ja hij vind het niet nodig en nu ???
Alle reacties Link kopieren
Er is bij mij alleen bloedonderzoek gedaan.
quote:siesa schreef op 01 februari 2013 @ 12:58:

Een waarde van 200 vraagt wel om verder onderzoek (oa prikken op MMA en homocysteine). Zie www.stichtingb12tekort.nl voor heel veel info.



Succes want het is lastig!dus er moet nader onderzoek gedaan worden omdat een stichting dat zegt? Namens welke "artsen" adviseert die stichting dat?
verder eens met schnitzel.
Alle reacties Link kopieren
Die maag en darm onderzoeken heb ik ook gehad ,was zeker geen pretje. Maar daar kwam niks uit helaas. Ook mijn internist heeft gezegd dat er dan een ander probleem moet zijn waarom hij zo schommelt in waarde !

En geadviseerd om te blijven spuiten bij de huisarts. Mijn verdere waardes waren prima ook schildklier, en het ijzer soms wel soms niet , de rest van de B was goed
Vervelend. Maar gebruik je hormonale anticonceptie? Zo ja dan is het misschien het proberen waard om daar even mee te stoppen. Zoals ik al aangaf, heeft dat bij mij enorm geholpen.
Alle reacties Link kopieren
Magnesiumtekort !!!! .



.Klachten bij een tekort aan magnesium



Algemeen



* verstijfde, verharde en verkrampte spieren

* gespannen zenuwen

* snel en chronisch vermoeid

* overspannenheid

* uitputtingsverschijnselen

* onrust, futloosheid en a-vitaliteit

* prikkelbaarheid

* kouwelijkheid ten gevolge van slechte doorbloeding

* duizeligheid



Specifiek



* hoofdpijn (drukkend/bonzend)

* migraine

* menstruatieklachten

* slaapstoornissen, meestal met nare dromen

* overgevoelig voor lawaai en (fel) licht

* depressies, angsten en fobieen

* hartkloppingen en pijnuitstraling rond de hartstreek

* diverse allergische reacties

* darmkrampen

* hyperactiviteit





Hoe kan dit tekort aangevuld worden?

Je kunt een tekort aan magnesium aanvullen met een magnesiumsupplement, en ook goede magnesiumrijke voeding eten. Hieronder volgt een lijst van voedingsmiddelen die rijk zijn aan magnesium. Het is belangrijk dat je minstens 2 producten per dag eet in voldoende mate. Dus bijvoorbeeld soja yoghurt met zemelen als ontbijt, meergranenbrood als lunch, banaan en/of ananas tussendoor en als diner rijst. Zo kun je zelf per dag zorgen dat je extra magnesium binnenkrijgt.



Voeding die rijk is aan magnesium

cacao

volkoren/meergranenbrood

tarwezemelen

sojaproducten

noten (vooral pecan, amandelen en cashewnoten)

pinda's

bonen

granen

zonnebloempitten en sesamzaad

roggebrood

donkere bananen

risotto en zilvervliesrijst

spinazie

ananas

pompoenpitten

makreel

krab

heilbot

pruimen

Zeer hoog gedoseerde b12 supplementen schijnen toch door resorptie problemen heen te komen:





http://vita-info.nl/2010/ ... b12-bij-het-ouder-worden/
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij komen veel vitamine tekorten symptomen wel beetje overeen.

Dus het is lastig om het alleen daar op te focussen.

Daarbij komen ze ook nog vaak naast elkaar voor.

Ik heb vanwege mijn crohn opname problemen en neem b12 en foliumzuur niet goed op en daarnaast zit ik ook vaak laag in ijzer en kalium.
Alle reacties Link kopieren
Ja ik gebruik anticonceptie voor mijn PMS . Kan wel proberen te stoppen ja voor een poosje.
quote:Kapitein_Onderdeurtje schreef op 01 februari 2013 @ 21:44:

Zeer hoog gedoseerde b12 supplementen schijnen toch door resorptie problemen heen te komen:





http://vita-info.nl/2010/ ... b12-bij-het-ouder-worden/Joh kijk even naar je bron, niet bepaald een onafhankelijke autoriteit.
Alle reacties Link kopieren
quote:sabbaticalmeds schreef op 01 februari 2013 @ 15:53:

[...]



dus er moet nader onderzoek gedaan worden omdat een stichting dat zegt? Namens welke "artsen" adviseert die stichting dat?



Helaas, heb niet meer op dit topic gekeken maar wil wel graag nog even mijn bronnen kwijt. Het is nl niet zo dat de stichting dit verzint. Zie wetenschappelijke artikelen op hun site:



http://http://stichtingb12tekort.nl/inf ... artikelen/
FF up. Ik heb jaren geleden een waarde gehad van 120. Toen met spuiten ging het omhoog, maar heb nu een waarde van 185. de ha kan ik vrijdag pas zelf weer spreken, maar dit lijkt mij niet een hele goede uitslag. Of zie ik het verkeerd?
Alle reacties Link kopieren
Hi,



Ik wordt zelf ook behandeld voor een B12-tekort.

Op de website van stichting B12-tekort kun je veel informatie vinden en advies op hun forum.



Als je spuiten hebt gehad voor B12, stijgt de waarde al snel, maar het herstel gaat een stuk langzamer.

Bloed checken op B12 waarde heeft dus niet veel zin, nadat je spuiten hebt gehad. Je moet dan eigenlijk af gaan op de klachten. Afbouwen naar een onderhouds-dosering kan een lange tijd duren.



Maar zoals gezegd, veel informatie kun je dus vinden bij de stichting.
Die spuiten heb ik jaren geleden voor het laatst gehad. Nu ben ik weer zoooo moe dat ik het voor de zekerheid heb laten prikken. Nu kom ik dus op 185. Vandaar mijn vraag.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben helaas niet zo'n expert hierin. Alleen mijn eigen ervaring en wat ik aan informatie van de stichting heb.



Maar 185 lijk mij een waarde, waarbij verder gekeken mag worden. Zeker omdat het in het verleden ook laag was.



Als je spuiten hebt gehad, kan het lang (maanden) duren voordat de waarde in je bloed weer laag is.



Heb je misschien B12-tabletten bijgeslikt? Dat zou eventueel de waarde kunnen be-invloeden.
Alle reacties Link kopieren
Het kan zijn dat er bij jou sprake is van een opnamestoornis Tuorrebout. Er zou genoeg "voorraad" B12 in je lever moeten zitten voor de rest van je leven. Bij sommige mensen is dit echter niet het geval. Na jouw spuiten jaren geleden moet je een hele hoge (>800) waarde gehad hebben, dus die is al weer sterk gedaald.



Na jarenlange vage klachten, waarvan extreme moeheid mijn hoofdklacht was, ben ik naar de huisarts geweest voor een bloedcheck en bleek B12 170 te zijn. Hij vond het een twijfelgeval. Ik heb moeten lullen als brugman om injecties te krijgen, uiteindelijk heeft hij daarmee ingestemd.

Eerst een kuur van 6 injecties (iedere week), en geen verbetering. Weer de huisarts moeten overhalen (hij wilde eigenlijk al stoppen) met nog een kuur van 6 spuiten. Pas bij de 10e injectie ging ik me iets beter voelen.

Nu krijg ik de rest van mijn leven iedere 2 maanden een injectie (onderhoudsdosis).



Ik zou je dus adviseren om je huisarts om een stootkuur injecties te vragen, waarna je kunt overschakelen op een onderhoudsdosis (maar dat pas als je echt resultaat merkt!). Het kan zijn dat er bij jou sprake is van een opnamestoornis. Heeft jouw HA dit onderzocht?

Waarom is de huisarts bij jou toendertijd gestopt met de injecties?



Bij mij was de moeheid zo extreem dat ik tot bijna niets meer in staat was en er naast mijn werk geen sociaal leven meer op na kon houden. De moeheid is nog niet helemaal verdwenen maar het is gelukkig wel een stuk beter geworden.

Achteraf ben ik flink pissig geweest op mijn huisarts omdat hij me jarenlang met vage maar heftige klachten rond heeft laten lopen voor iets dat zo simpel op te lossen bleek te zijn.
Wegens grote belangstelling ben ik momenteel verminderd beschikbaar. Dit kan tijdelijk zijn.
De eerste keer dat mijn B12 werd gecontroleerd zat ik op 120 en toen heeft de huisarts mij direct injecties voorgeschreven. We zijn er eigenlijk beide vanuit gegaan dat het tijdelijk een opnamestoornis was na een operatie (ks). Een aantal maanden na de laatste injectie bloed laten prikken en dat was goed. Vandaar dat we gestopt zijn.



De laatste dagen ben ik zo enorm lusteloos, moe, hartkloppingen ed. vergeetachtig, wazig enz. dat ik uiteindelijk mijn B12 weer heb laten prikken. Het leek mij dat die waarde van 185 best laag was. De assistenten mogen daar natuurlijk niet echt een uitspraak over doen. Dus morgen maar afwachten wat de ha zegt.
Alle reacties Link kopieren
Een tijdelijke opnamestoornis bestaat volgens mij niet.

Ik herken je klachten en je waarde is echt aan de lage kant.

In ieder geval sterkte morgen bij de huisarts.
Wegens grote belangstelling ben ik momenteel verminderd beschikbaar. Dit kan tijdelijk zijn.
De huisarts vond 185 een prima waarde want het zit nog steeds boven de ondergrens. Heb wel gevraagd om injecties en die krijg ik ook. Als hert werkelijk zo'n goede waarde was had hij dat ook niet gedaan in mijn beleving, maar goed. Hoop dat dit helpt om weer energie te krijgen.
Alle reacties Link kopieren
Huisartsen zouden zich eens niet zo hardnekkig vast moeten houden aan die ondergrens maar kijken/luisteren naar de symptomen van hun patiënten.



Maar goed, fijn dat je nu toch injecties krijgt en ik hoop dat je snel meer energie krijgt!
Wegens grote belangstelling ben ik momenteel verminderd beschikbaar. Dit kan tijdelijk zijn.
Alle reacties Link kopieren
quote:sabbaticalmeds schreef op 01 februari 2013 @ 12:57:

slikken helpt niet Kapitein Onderdeurtje, een B12 tekort ontstaat door een resorptie probleem in je darmen, je kan slikken wat je wilt maar de vitamine komt niet in je weefsels. Normaal heeft iedereen een enorme voorraad, soms raakt het op (bijv. vaker bij veganisten) dan moet je de rest van je leven aan de injecties.http://www.ntvg.nl/public ... bdan-parenteraal/volledig



In dit artikel uit het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde uit 2009 wordt gesteld dat orale toediening – dus via tabletten – de voorkeur verdient:



"De effectiviteit van orale suppletie van vitamine B12 is al sinds 1968 bekend. Tot op heden heeft dit concept alleen in Zweden en Canada veel navolging gevonden. Twee kleine vergelijkende onderzoeken laten zien dat orale suppletie veilig en effectief is. Zowel de vitamine B12-spiegels als de MMA-spiegels verbeteren in gelijke mate als bij parenterale suppletie. Bovendien zijn de effecten op klinische eindpunten gelijkwaardig."



En in geval van ernstige vermoeidheidsklachten: kijk ook eens op de site van het Vermoeidheidscentrum, verbonden aan het MC Zuiderzee in Lelystad. Ook daar wordt geadviseerd over vitamine b12 tabletten bij ME/CVS



http://www.vermoeidheidcentrum.nl/behandeling/vitamine

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven