Slechte uitslag combinatietest

11-05-2016 21:12 3183 berichten
Alle reacties Link kopieren
Na lang proberen en uiteindelijk een ICSI behandeling ben ik nu eindelijk zwanger van onze eerste (13wk). Helaas heb ik gisteren 'slecht' nieuws gekregen: uit de combinatietest bleek dat er een verhoogde kans is dat ons kindje trisomie 13, 18 of 21 heeft. Ik weet dat de kans verreweg het grootst is dat er uiteindelijk helemaal niets aan de hand is, maar de uitslagen die wij kregen waren toch wel flink verhoogd (Down 1:32, Edwards 1:85, Patau 1:92). Schrikken dus... We kunnen nu alleen maar afwachten op de volgende test (NIPT) en hopen dat het loos alarm was, maar helaas duurt dat best lang (nog 3-4 weken). Ik zoek dames die hier ook mee te maken hebben gehad. Ik ben benieuwd hoe jullie er mee om zijn gegaan, wat jullie uitslagen waren, of er ook daadwerkelijk iets mis was en hoe jullie verder zijn gegaan.
******
Na lange tijd in onzekerheid bleek ons zoontje meerdere genetische afwijkingen te hebben. We hebben het moeilijke besluit moeten nemen om de zwangerschap af te breken. Een paar dagen later werd ik opgenomen in het VUmc om te bevallen. Na ongeveer 30 uur werd ons prachtige kleine zoontje levenloos geboren, alles er op en er aan. Twintig centimeter groot. Stichting Still heeft prachtige foto's voor ons gemaakt. Na alle ellende konden we in september eindelijk weer verder met de volgende poging om onze kinderwens te realiseren. De eerste cryo werd terug geplaatst en dat ging goed. De teruggeplaatste cryo is groeide uit tot een zwangerschap, het zat op de goede plek, het hartje klopte en het groeide netjes op schema. Maar helaas werd bij ruim 10 weken op de echo is ineens een flinke afwijking gezien (hygroma colli). Het vruchtje liep ook wat achter op de groei en het hartje klopte nu veel sneller dan zou moeten (ook een aanwijzing voor een chrom. afwijking). We moesten twee weken afwachten tot we een vlokkentest konden doen. Na een week bleek de hoeveelheid vocht alleen nog maar verder te zijn toegenomen, geen goed teken. Bij de echo voorafgaand aan de vlokkentest bleek het hartje van het kindje niet meer te kloppen. Het was over. Het kindje was tot ongeveer 12 weken doorgegroeid. De miskraam werd in het ziekenhuis opgewekt met medicatie, daarna moest ik helaas alsnog een curettage ondergaan om placentaresten te verwijderen. Bijna 2 maanden na de miskraam kregen we eindelijk een uitslag: Turner syndroom... Daarna is chromosomenonderzoek ingezet bij flipman en mijzelf, maar daar kwamen geen bijzonderheden uit.

We zijn sinds februari weer in de running, en mogen weer een cryo laten terugplaatsen. Helaas werkte mijn lichaam niet mee, en ging de tp niet door. Een maand en vele extra echo-onderzoeken later hebben we gelukkig wel een tp gehad. Bij het ontdooien is 1 embryo gesneuveld, maar een tweede embryo kon wel goed ontdooid worden. Helaas ben ik daarvan niet zwanger geworden. In mei gaan we weer verder.

(https://wensmama.wordpress.com)
flipje2 wijzigde dit bericht op 20-05-2017 12:06
8.30% gewijzigd
Je hoort de vogels weer, je ruikt de regen nog
Alle reacties Link kopieren
Ik denk aan jullie flipje.



Wat fijn dat F. Thuis is en wat een prachtig kistje.



Ik zal ook een donatie doen.
Een dag niet genoten is een dag niet geleefd.
Alle reacties Link kopieren
Wat fijn dat hij bij jullie mag zijn. Wat zijn jullie ongelofelijk dapper en sterk. Hoe voel je je fysiek?



Heb ook gedoneerd voor kleine F.
Wat fijn dat hij weer thuis is en wat een lief kistje.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind dat helemaal niet raar, snap het heel goed dat jullie hem dichtbij jullie willen houden nu. Momenten om te koesteren en te herinneren... ik zal ook zeker doneren, wat fijn dat er mensen bestaan die dit (belangeloos) doen
Alle reacties Link kopieren
Fysiek voel ik me op zich heel goed (ik kan alles zelf doen) maar mijn lijf denkt dat ik nu een kindje heb. Vreselijke stuwing, mijn borsten zijn 2x zo groot geworden en kei, keihard. Wat confronterend en ook gewoon erg pijnlijk!



Wat zijn jullie geweldig dat jullie allemaal een kleine donatie doen!!

Jullie steunen mensen in situaties zoals die van corina36 en mij daar echt geweldig mee. Ik heb de foto's gisteren ontvangen, en naar de tweede foto alleen al heb ik een uur zitten kijken. Ze zijn adembenemend mooi.
Je hoort de vogels weer, je ruikt de regen nog
Alle reacties Link kopieren
Wat fijn Flipje, dat jullie zoontje nu thuis is en dat jullie er zo'n waardevolle tijd van kunnen maken.



Ik had nog nooit van still gehoord, maar wat een geweldige stichting. Ik sluit me zeker aan bij de donateurs. Wat een prachtige herinnering.
Alle reacties Link kopieren
Wat fijn Flipje, dat de foto's zo mooi zijn!



En inderdaad helemaal niet raar om je kleintje dichtbij je te willen hebben. Jullie doen alles zo liefdevol en bewust en dat is heel belangrijk voor het verwerkingstraject.
Alle reacties Link kopieren
Flipje wat fijn dat de kleine dicht bij jullie is en dat de foto's zo mooi zijn geworden.

Kistje is erg mooi..

Heb je geen medicijnen gekregen om de stuwing te onderdrukken?

Sterkte....
Alle reacties Link kopieren
Nog even over de stuwing: er zijn inderdaad pilletjes tegen de stuwing die kan je bij de huisarts of gyn krijgen. Er bestaat ook een homeopatisch middeltje, dat heet phytolacca decandra D6 en werkt melk- en ontstekingsremmend. Verder gaan munt en salie de melkproductie ook tegen, schijnt. Een strak topje/corrigerend hemdje kan ook helpen. Al zal het sowieso nog wel een paar dagen duren voor de stuwing wegtrekt. Je kunt ook altijd advies/hulp vragen van een lactatiekundige.



Houdt wel in de gaten dat je geen borstontsteking krijgt: als je rode warme plek(ken) op je borst krijgt of koorts, dan naar de huisarts!



Als het erg veel pijn doet zou je ook voorzichtig met je hand, bijvoorbeeld onder de douche, wat kunnen afkolven. Dan is de ergste druk er af.



Sterkte! Stuwing is sowieso naar, maar nu zo confronterend
Alle reacties Link kopieren
Flipje, wat schrijf je met zoveel liefde over jullie kleine kereltje Hij blijft voor altijd jullie mooie zoon, en jullie blijven voor altijd zijn hele trotse papa en mama. Een hele dikke knuffel voor jullie alledrie!
Alle reacties Link kopieren
Flipje ik heb eigenlijk geen woorden. Alles is al zo mooi verwoord.



Alleen praktisch qua stuwing. 4 x perdag 2 paracetamol helpt wel wat meid. En een strakke sportbeha dragen maar dat doe je misschien al.



Ow en dat afkolven alleen als het echt niet anders kan want dat verhoogt de productie.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ook een bijdrage gedaan aan Still.



Sterkte vandaag Flipje!
Nog niet eerder gereageerd, maar heb je verhaal gevolgd en zit met tranen in mijn ogen na je laatste berichten.



Ik wens je heel veel liefde en kracht voor de komende tijd.



En wat een mooie stichting is Still, ik ga doneren.
Alle reacties Link kopieren
Wat fijn dat je zo snel de foto's hebt en dat ze zo mooi zijn!

Ik zal ook een donatie doen, zo belangrijk dat een stichting als deze kan blijven bestaan! Respect voor de mensen achter deze stichting die hun werk zo vol liefde doen!



Qua stuwing, heb je al geprobeerd te koelen met ijskompressen?
Alle reacties Link kopieren
Niet te veel drinken de komende 2/3 dagen Flipje dat helpt. En geloof me al snel ga je je lichamelijk beter voelen.



Wat fijn dat de foto's zo mooi zijn geworden.
Zo verdrietig om dit te lezen. Ik kan je alleen maar sterkte wensen met alles
Alle reacties Link kopieren
Hoe klein ook, F. heeft nu al een impact gehad op de wereld om hem heen. Ik heb ook gedoneerd in zijn naam, dankzij hem krijgen hopelijk meer ouders in deze vreselijke situatie een heel klein lichtpuntje.

Heel veel sterkte .
Lieve Flipje,



Ook ik heb in naam van jullie zoon een donatie gedaan aan Still. Wat een mooie stichting. Corina, als je het op prijs stelt, wil ik graag straks ook in naam van jullie kindje nogmaals doneren.



Wat zijn jullie powervrouwen en fantastische moeders



een meelezer.
Alle reacties Link kopieren
Dubbel
Alle reacties Link kopieren


Voor de stuwing heb je ook saliethee. Heeft mij toen heel goed gelopen. Is in een winkel als de tuinen bijvoorbeeld te krijgen.
Alle reacties Link kopieren
Ik nam vanmiddag een halve kop thee en kreeg direct pijnscheuten plus lekkage... dus salie thee is een goede tip, maar dan moet ik wel weer extra drinken.

Dus we gaan vanavond maar even een flinke bos salie door het avond eten gooien!
Je hoort de vogels weer, je ruikt de regen nog
Enige wat bij mij echt hielp tegen stuwing, waren coolpacks in m'n bh. Had daarvoor al hele groentetuin erin (witte kool, zakjes bevroren doperwten, etc.), maar coolpacks waren het meest effectief
Alle reacties Link kopieren
quote:laurabb schreef op 15 juni 2016 @ 18:21:

[...]

Had daarvoor al hele groentetuin erin

[...]
Je hoort de vogels weer, je ruikt de regen nog
Lieve Flip, je omschrijft het inderdaad zo dat je de liefde voor F. als lezer kan voelen. Fijn dat je kan genieten van zijn aanwezigheid en dat de foto's zo mooi zijn geworden. En lief dat hij toch een pakje aanheeft, zo hoort het natuurlijk voor zo'n kleintje.



Sterkte met de stuwing, hopelijk is dat snel wat minder.
Flip, de huisarts kan ook medicijnen voorschrijven tegen stuwing. De situatie is al moeilijk genoeg. Alles wat iets zou kunnen verlichten zou ik maar aangrijpen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven