
Kosten avondeten
vrijdag 28 januari 2011 om 11:27
Na ruim een jaar alle uitgaven te hebben bijgehouden merk ik dat de gewone etensboodschappen mijn grootste valkuil zijn. Hier ga ik nogal eens de mist in en geef ik meer geld uit dan bedoeld. Daarom het idee om hier recepten neer te zetten met daarbij de ingrediënten, kosten, winkel waar je het koopt etc. Wellicht kunnen we elkaar met tips helpen om de kosten van het avondeten omlaag te brengen.
Ik zal de aftrap geven:
Kip Tandoori
Recept voor 2,5 personen (2 volwassenen en 1 kind)
Mix voor kip tandoori (Lidl) ¤ 1,49
Creme fraiche (200ml) (Lidl) ¤ 0,45
Rode paprika (1 stuk uit pak van 3) (Lidl) ¤ 1,39/3= ¤ 0,47
Kipfilet (400 gram) (Lidl) 0,4*¤3,99 (kiloprijs) = ¤ 1,60
Totaalprijs: ¤ 4,01
Prijs per persoon: ¤ 4,01 / 2,5 = ¤ 1,60
Besparingsmogelijkheden voor dit recept:
* er moet maar 300 gram kip in, maar ik had een portie van 400 gram uit de vriezer gehaald. Verschil ¤ 0,40.
Ik gebruik bij de prijzen dus wel de prijs voor de hoeveelheid die ik gebruik. De kipfilet koop ik bijvoorbeeld per kilo voor 3,99 en als ik daarvan 400 gram gebruik dan bereken ik daar ook de prijs voor.
Vlees koop ik sowieso groot in de aanbieding en vries ik in in portieverpakkingen.
Ik zal de aftrap geven:
Kip Tandoori
Recept voor 2,5 personen (2 volwassenen en 1 kind)
Mix voor kip tandoori (Lidl) ¤ 1,49
Creme fraiche (200ml) (Lidl) ¤ 0,45
Rode paprika (1 stuk uit pak van 3) (Lidl) ¤ 1,39/3= ¤ 0,47
Kipfilet (400 gram) (Lidl) 0,4*¤3,99 (kiloprijs) = ¤ 1,60
Totaalprijs: ¤ 4,01
Prijs per persoon: ¤ 4,01 / 2,5 = ¤ 1,60
Besparingsmogelijkheden voor dit recept:
* er moet maar 300 gram kip in, maar ik had een portie van 400 gram uit de vriezer gehaald. Verschil ¤ 0,40.
Ik gebruik bij de prijzen dus wel de prijs voor de hoeveelheid die ik gebruik. De kipfilet koop ik bijvoorbeeld per kilo voor 3,99 en als ik daarvan 400 gram gebruik dan bereken ik daar ook de prijs voor.
Vlees koop ik sowieso groot in de aanbieding en vries ik in in portieverpakkingen.

vrijdag 28 januari 2011 om 12:12
Vanavond hier risotto met gorgonzola (geen kerel vanavond). En wat tomaat met mozzerella voor de vitamientjes
Geschatte kosten:
Risotto - 0,60 cent
Champignons - 0,80 cent
Ui - 0,15 cent
Knoflook - 0,10 cent
Bouillon - 0,10 cent
Witte wijn - 0,50 cent
Gorgonzola - 0,40 cent
Totaal: 2,65
Tomaten met mozzerella:
Tomaten: 0,40 cent
Mozzerella: 0,50 cent
Totaal 0,90
Totale kosten pp. 3,55. Ja een dure maaltijd. Mijn dochter eet een aardappel met bloemkool en een beetje gehakt, geschatte kosten: 0,80 cent (hollandsche smaak, zal ze wel van kerel hebben ). Totaal avondeten: 4,35 euro. Best netjes
Geschatte kosten:
Risotto - 0,60 cent
Champignons - 0,80 cent
Ui - 0,15 cent
Knoflook - 0,10 cent
Bouillon - 0,10 cent
Witte wijn - 0,50 cent
Gorgonzola - 0,40 cent
Totaal: 2,65
Tomaten met mozzerella:
Tomaten: 0,40 cent
Mozzerella: 0,50 cent
Totaal 0,90
Totale kosten pp. 3,55. Ja een dure maaltijd. Mijn dochter eet een aardappel met bloemkool en een beetje gehakt, geschatte kosten: 0,80 cent (hollandsche smaak, zal ze wel van kerel hebben ). Totaal avondeten: 4,35 euro. Best netjes


vrijdag 28 januari 2011 om 12:13
Toevallig heb ik van de week ook eens uitgerekend wat ik (die avond) uitgegeven had voor het avondeten. Wij willen namelijk wat gaan bezuinigen aangezien we binnenkort een kind krijgen en daarmee onze inkomsten omlaag en onze uitgaven omhoog gaan.
Toen had ik voor twee avonden boodschappen gedaan en was ik 17 euro voor 2 personen kwijt. Uiteindelijk hebben we nog een derde dag van de restjes gegeten. Eigenlijk waren het hele luxe boodschappen, er zaten verschillende soorten paddestoelen bij (heerlijke paddestoelen ragout met creme fraiche) en dure kaas (blauw ader kaas). Het waren dan wel weer maaltijden zonder vlees, dat scheelt ook een hoop.
Toen had ik voor twee avonden boodschappen gedaan en was ik 17 euro voor 2 personen kwijt. Uiteindelijk hebben we nog een derde dag van de restjes gegeten. Eigenlijk waren het hele luxe boodschappen, er zaten verschillende soorten paddestoelen bij (heerlijke paddestoelen ragout met creme fraiche) en dure kaas (blauw ader kaas). Het waren dan wel weer maaltijden zonder vlees, dat scheelt ook een hoop.
vrijdag 28 januari 2011 om 12:15
Hmm, wat mij ook goedkoop lijkt, is als er groente in de aanbieding is, hier veel van te kopen en te bereiden en dan invriezen.
Ik denk dat ik ook best veel uitgeef aan eten, maar dat zijn dan andere zaken zoals fruitmix, de duurste hazelnootpasta, snoeperij (laat de chips, chocola, drop, koekjes, etc eens een maand liggen), duurste brood, etc want duur = lekker . In vergelijking daarmee maakt het mij niet veel uit als ik ineens de biologische produkten ging vervangen door de el cheapo versie.
Ik denk dat ik ook best veel uitgeef aan eten, maar dat zijn dan andere zaken zoals fruitmix, de duurste hazelnootpasta, snoeperij (laat de chips, chocola, drop, koekjes, etc eens een maand liggen), duurste brood, etc want duur = lekker . In vergelijking daarmee maakt het mij niet veel uit als ik ineens de biologische produkten ging vervangen door de el cheapo versie.

vrijdag 28 januari 2011 om 12:15
quote:Kastanjez schreef op 28 januari 2011 @ 12:13:
Het waren dan wel weer maaltijden zonder vlees, dat scheelt ook een hoop.Ik gebruik altijd vegetarisch gehakt voor recepten waarin gehakt in moet, en dat is wel duurder dan 'echt' gehakt. Zo jammer. Ze zouden vleesvervangers echt goedkoper moeten maken dan vlees, dat zou echt veel schelen, qua gezondheid en bioindustrie (ervanuitgaande dat mensen dan minder vlees en meer vleesvervangers gaan kopen).
Het waren dan wel weer maaltijden zonder vlees, dat scheelt ook een hoop.Ik gebruik altijd vegetarisch gehakt voor recepten waarin gehakt in moet, en dat is wel duurder dan 'echt' gehakt. Zo jammer. Ze zouden vleesvervangers echt goedkoper moeten maken dan vlees, dat zou echt veel schelen, qua gezondheid en bioindustrie (ervanuitgaande dat mensen dan minder vlees en meer vleesvervangers gaan kopen).
vrijdag 28 januari 2011 om 12:16
vrijdag 28 januari 2011 om 12:17
quote:Sagrera schreef op 28 januari 2011 @ 12:15:
Hmm, wat mij ook goedkoop lijkt, is als er groente in de aanbieding is, hier veel van te kopen en te bereiden en dan invriezen.
Ik denk dat ik ook best veel uitgeef aan eten, maar dat zijn dan andere zaken zoals fruitmix, de duurste hazelnootpasta, snoeperij (laat de chips, chocola, drop, koekjes, etc eens een maand liggen), duurste brood, etc want duur = lekker . In vergelijking daarmee maakt het mij niet veel uit als ik ineens de biologische produkten ging vervangen door de el cheapo versie.Jammer dat het dan niet te vreten is.
Hmm, wat mij ook goedkoop lijkt, is als er groente in de aanbieding is, hier veel van te kopen en te bereiden en dan invriezen.
Ik denk dat ik ook best veel uitgeef aan eten, maar dat zijn dan andere zaken zoals fruitmix, de duurste hazelnootpasta, snoeperij (laat de chips, chocola, drop, koekjes, etc eens een maand liggen), duurste brood, etc want duur = lekker . In vergelijking daarmee maakt het mij niet veel uit als ik ineens de biologische produkten ging vervangen door de el cheapo versie.Jammer dat het dan niet te vreten is.
vrijdag 28 januari 2011 om 12:20

vrijdag 28 januari 2011 om 12:21
Interessant dat je dat zegt Ruza. Ik denk wel dat hier duidelijk wordt dat er 2 verschillende groepen zijn:
1. Mensen die echt wat geven om eten en koken (aangevoerd door Mylene Valerie ), die echt houden van koken en lekker eten en daar veel tijd, moeite en energie in steken.
2. Mensen die eten omdat ze nou eenmaal wat binnen moeten krijgen, maar het voor de rest geen biet uitmaakt. Ik heb een vriendin gehad die zo was, kon voor geen meter koken, maar dat maakte ook niks uit, flinke scheut appelmoes / mayo eroverheen and Bob's your uncle. Ze at ook rustig brood van dagen brood (als er maar geen schimmel op zat). Mensen die dus echt alleen aten om een volle buik te krijgen.
1. Mensen die echt wat geven om eten en koken (aangevoerd door Mylene Valerie ), die echt houden van koken en lekker eten en daar veel tijd, moeite en energie in steken.
2. Mensen die eten omdat ze nou eenmaal wat binnen moeten krijgen, maar het voor de rest geen biet uitmaakt. Ik heb een vriendin gehad die zo was, kon voor geen meter koken, maar dat maakte ook niks uit, flinke scheut appelmoes / mayo eroverheen and Bob's your uncle. Ze at ook rustig brood van dagen brood (als er maar geen schimmel op zat). Mensen die dus echt alleen aten om een volle buik te krijgen.
vrijdag 28 januari 2011 om 12:24
Als je kijkt waar je groot goedkoop kan inslaan kan je erg voordelig uitzijn.
Ik haal als ik tijd heb mijn groentes en fruit bij de Turkse winkel. Kwaliteit is vaak beter en je hebt meer voor je geld.
(bijv een enorme bos platte peterselie, gaat hier naar het konijn, door de sla, door de soep, soms op brood en door saus, kost bij de Turk hier 1,25. Een miezerig stukje krulpeterselie of zo'n half dode plant van de super kost vaak nog meer)
Ik koop vaak grote zakken rijst, van 5 kilo. Die kost geloof ik een euro of 5 maar we doen er ZO lang mee. Beter dan een pak Lassie, dat is in verhouding ook veel duurder.
De ene dag eten we simpel, dan weer wat uitgebreider maar altijd wel aardig low budget.
Soep maak ik vrijwel altijd zelf, van een pannetje eten we dan een dag of 3 maar de ingredienten heb ik altijd in huis en qua inkoop kost het ook haast niks.
Met de rekenmachine door de Aldi lopen doe ik soms noodgedwongen wel. Maar uitrekenen wat het per persoon gaat kosten is me 1 stap te ver.
Ik haal als ik tijd heb mijn groentes en fruit bij de Turkse winkel. Kwaliteit is vaak beter en je hebt meer voor je geld.
(bijv een enorme bos platte peterselie, gaat hier naar het konijn, door de sla, door de soep, soms op brood en door saus, kost bij de Turk hier 1,25. Een miezerig stukje krulpeterselie of zo'n half dode plant van de super kost vaak nog meer)
Ik koop vaak grote zakken rijst, van 5 kilo. Die kost geloof ik een euro of 5 maar we doen er ZO lang mee. Beter dan een pak Lassie, dat is in verhouding ook veel duurder.
De ene dag eten we simpel, dan weer wat uitgebreider maar altijd wel aardig low budget.
Soep maak ik vrijwel altijd zelf, van een pannetje eten we dan een dag of 3 maar de ingredienten heb ik altijd in huis en qua inkoop kost het ook haast niks.
Met de rekenmachine door de Aldi lopen doe ik soms noodgedwongen wel. Maar uitrekenen wat het per persoon gaat kosten is me 1 stap te ver.
vrijdag 28 januari 2011 om 12:28
Hmm vorige week nog Kip Tandori gemaakt met pot curry pasta van Patak's. Die was vorige week in de bonus (2 halen, 1 betalen) dus dat potje kostte 1,45 en daar kun je 4 keer mee doen.
Halve kilo kipfilet (ook uit de bonus bij AH) voor 1,90, een bekertje creme fraiche van pakweg 42 cent erbij en een pak Pandanrijst van 75 cent (ook uit de bonus) en totaal ben ik dus 3,40 euro kwijt voor de kip tandoori. Dan nog wat groente erbij, bijv. komkommertomatensalade (pakweg 1euro bij elkaar?) en je hebt een maaltijd voor 4,40, dus 1,10 p.p.
Zo ingewikkeld is het niet om een goedkope lekkere maaltijd op tafel te zetten vind ik, mits je de aanbiedingen in de gaten houdt en veel met seizoensgroenten werkt.
Halve kilo kipfilet (ook uit de bonus bij AH) voor 1,90, een bekertje creme fraiche van pakweg 42 cent erbij en een pak Pandanrijst van 75 cent (ook uit de bonus) en totaal ben ik dus 3,40 euro kwijt voor de kip tandoori. Dan nog wat groente erbij, bijv. komkommertomatensalade (pakweg 1euro bij elkaar?) en je hebt een maaltijd voor 4,40, dus 1,10 p.p.
Zo ingewikkeld is het niet om een goedkope lekkere maaltijd op tafel te zetten vind ik, mits je de aanbiedingen in de gaten houdt en veel met seizoensgroenten werkt.
vrijdag 28 januari 2011 om 12:28
quote:Kaaaaaaaatje schreef op 28 januari 2011 @ 12:03:
[...]
Wel jammer dat hollandse kost over het algemeen niet te nassen is
Ik heb pas een geniaal boekje gekregen genaamd "stampen, sudderen en stoven" met allerlei variaties op stamppot.
Echt super gewoon!
En ja, dan heb je inderdaad voedzame maaltijden die wel lekker zijn.
Ok, ik moet toegeven, de 1 wat lekkerder dan de ander, maar toch...
Ik elke keer braaf 'het volume' van het recept opvolgen, tot ik ontdekte dat 1,5 kilo aardappels voor 2 personen toch wel erg veel was.
Maar onze vriezer heeft nu dan ook wat stamppotten te herbergen...
Verder kan ik een hele lange reactie beginnen over goed/gezond/verantwoord en al dan/niet uit een pakje eten, maar dat doe ik nu even niet, want ik ben op werk.
Eén van mijn favoriete recepten:
risotto, met veel groenten erdoor (champignons, courgette, prei, ui, knoflook, wat je er nog meer in kwijt wilt), en dan een lapje vlees/niet vlees erbij. Jam, jam, jam!
Maar vanavond maak ik de groentela leeg door een goed gevulde groentensoep te maken!
[...]
Wel jammer dat hollandse kost over het algemeen niet te nassen is

Ik heb pas een geniaal boekje gekregen genaamd "stampen, sudderen en stoven" met allerlei variaties op stamppot.
Echt super gewoon!
En ja, dan heb je inderdaad voedzame maaltijden die wel lekker zijn.
Ok, ik moet toegeven, de 1 wat lekkerder dan de ander, maar toch...
Ik elke keer braaf 'het volume' van het recept opvolgen, tot ik ontdekte dat 1,5 kilo aardappels voor 2 personen toch wel erg veel was.
Maar onze vriezer heeft nu dan ook wat stamppotten te herbergen...

Verder kan ik een hele lange reactie beginnen over goed/gezond/verantwoord en al dan/niet uit een pakje eten, maar dat doe ik nu even niet, want ik ben op werk.
Eén van mijn favoriete recepten:
risotto, met veel groenten erdoor (champignons, courgette, prei, ui, knoflook, wat je er nog meer in kwijt wilt), en dan een lapje vlees/niet vlees erbij. Jam, jam, jam!
Maar vanavond maak ik de groentela leeg door een goed gevulde groentensoep te maken!

vrijdag 28 januari 2011 om 12:32
Het gaat mi.i. ook om een gemiddeld bedrag toch wat je pp aan een maaltijd kwijt bent.
De ene keer kook ik duur..de andere keer zowat voor nop.
Van de week ook lekker gewoon spinazie gegeten
pak spinazie Eur 1.10
gek. aardappelen Eur 1,-
2 gek. eieren Eur 0,60
hamburger voor vriend erbij Eur 1,25
das dan ongeveer 4 euro voor ons beiden (dus 2 euro pp)
(ik gok de bedragen hoor...heb er geen benul van ookal moet ik ook op de centen letten)
De dag erna kan het best weer wat prijziger zijn...
De ene keer kook ik duur..de andere keer zowat voor nop.
Van de week ook lekker gewoon spinazie gegeten
pak spinazie Eur 1.10
gek. aardappelen Eur 1,-
2 gek. eieren Eur 0,60
hamburger voor vriend erbij Eur 1,25
das dan ongeveer 4 euro voor ons beiden (dus 2 euro pp)
(ik gok de bedragen hoor...heb er geen benul van ookal moet ik ook op de centen letten)
De dag erna kan het best weer wat prijziger zijn...

vrijdag 28 januari 2011 om 12:35

vrijdag 28 januari 2011 om 12:37
quote:layla1969 schreef op 28 januari 2011 @ 12:35:
@biebelien, dan heb je nog duur gerekend.
Diepvriesspinazie van Euroshopper of Lidl kost zo'n 45 cent
eieren, gemiddeld zo'n 15 cent per stuk
een hamburger kun je wel voor 50 cent of minder kopen
dus al met al ben je misschien 2,50 aan alles kwijt.Layla, met alle respect, maar wat voor rommel krijg je binnen als je een hamburger voor 50 cent of minder koopt? Dan kan toch nooit veel soeps zijn, en goed voor je lijf? En die eieren, die zal je echt wel zo goedkoop kunnen kopen, maar uit wat voor oostblokbatterij komen ze dan? Snap je dat mensen bereid zijn meer geld uit te geven voor fatsoenlijk eten?
@biebelien, dan heb je nog duur gerekend.
Diepvriesspinazie van Euroshopper of Lidl kost zo'n 45 cent
eieren, gemiddeld zo'n 15 cent per stuk
een hamburger kun je wel voor 50 cent of minder kopen
dus al met al ben je misschien 2,50 aan alles kwijt.Layla, met alle respect, maar wat voor rommel krijg je binnen als je een hamburger voor 50 cent of minder koopt? Dan kan toch nooit veel soeps zijn, en goed voor je lijf? En die eieren, die zal je echt wel zo goedkoop kunnen kopen, maar uit wat voor oostblokbatterij komen ze dan? Snap je dat mensen bereid zijn meer geld uit te geven voor fatsoenlijk eten?
vrijdag 28 januari 2011 om 12:37
Spaghetti met zalmsaus voor 4 personen. Mager en goedkoop!
* 1 pakje gerookte zalm. Heb hem normaal van de Euroshopper, kan daar de prijs zo niet van vinden maar die van AH is 3 euro.
* 200 ML AH kookroom, 0,62 voor 250 ml = 50 cent
* 2 preien à 40 cent = 80 cent
* 3/4 van een pak spaghetti à 0,54 = 40 cent
Totaal: 4,70 of 1,18 p.p.
Een van de simpelste gerechten die er zijn: snij de gerookte zalm in stukjes, doe er de in stukken gesneden prei bij en 200 ml kookroom en dat is het! Bij grote eters gooi je er gewoon wat meer prei doorheen. Groente van het seizoen, kost bijna niks en hartstikke gezond. 40 cent per stuk is nog de prijs bij de AH, bij de groenteman en de boerenwinkel zijn ze vast nog veel goedkoper.
* 1 pakje gerookte zalm. Heb hem normaal van de Euroshopper, kan daar de prijs zo niet van vinden maar die van AH is 3 euro.
* 200 ML AH kookroom, 0,62 voor 250 ml = 50 cent
* 2 preien à 40 cent = 80 cent
* 3/4 van een pak spaghetti à 0,54 = 40 cent
Totaal: 4,70 of 1,18 p.p.
Een van de simpelste gerechten die er zijn: snij de gerookte zalm in stukjes, doe er de in stukken gesneden prei bij en 200 ml kookroom en dat is het! Bij grote eters gooi je er gewoon wat meer prei doorheen. Groente van het seizoen, kost bijna niks en hartstikke gezond. 40 cent per stuk is nog de prijs bij de AH, bij de groenteman en de boerenwinkel zijn ze vast nog veel goedkoper.
vrijdag 28 januari 2011 om 12:39
quote:SeptemberGirl schreef op 28 januari 2011 @ 12:21:
Interessant dat je dat zegt Ruza. Ik denk wel dat hier duidelijk wordt dat er 2 verschillende groepen zijn:
1. Mensen die echt wat geven om eten en koken (aangevoerd door Mylene Valerie ), die echt houden van koken en lekker eten en daar veel tijd, moeite en energie in steken.
2. Mensen die eten omdat ze nou eenmaal wat binnen moeten krijgen, maar het voor de rest geen biet uitmaakt. Ik heb een vriendin gehad die zo was, kon voor geen meter koken, maar dat maakte ook niks uit, flinke scheut appelmoes / mayo eroverheen and Bob's your uncle. Ze at ook rustig brood van dagen brood (als er maar geen schimmel op zat). Mensen die dus echt alleen aten om een volle buik te krijgen.Ik behoor dus tot die eerste categorie. Doordeweeks eten we vrij basic, maar wel verse producten(liefst biologisch) en we willen gewoon lekker en uitgebreid eten. In het weekend sta ik zo 3 uur in de keuken om wat lekkers te maken. We zijn dan wel weer zuinig met andere dingen(kleding koop ik bijna altijd in de sale, spullen voor het huis kopen we van euroshopper of ikea, we gaan weinig uit eten want koken liever zelf, kijken sneller thuis een filmpje dan in de bios etc) maar met de boodschappen gaan we los
Interessant dat je dat zegt Ruza. Ik denk wel dat hier duidelijk wordt dat er 2 verschillende groepen zijn:
1. Mensen die echt wat geven om eten en koken (aangevoerd door Mylene Valerie ), die echt houden van koken en lekker eten en daar veel tijd, moeite en energie in steken.
2. Mensen die eten omdat ze nou eenmaal wat binnen moeten krijgen, maar het voor de rest geen biet uitmaakt. Ik heb een vriendin gehad die zo was, kon voor geen meter koken, maar dat maakte ook niks uit, flinke scheut appelmoes / mayo eroverheen and Bob's your uncle. Ze at ook rustig brood van dagen brood (als er maar geen schimmel op zat). Mensen die dus echt alleen aten om een volle buik te krijgen.Ik behoor dus tot die eerste categorie. Doordeweeks eten we vrij basic, maar wel verse producten(liefst biologisch) en we willen gewoon lekker en uitgebreid eten. In het weekend sta ik zo 3 uur in de keuken om wat lekkers te maken. We zijn dan wel weer zuinig met andere dingen(kleding koop ik bijna altijd in de sale, spullen voor het huis kopen we van euroshopper of ikea, we gaan weinig uit eten want koken liever zelf, kijken sneller thuis een filmpje dan in de bios etc) maar met de boodschappen gaan we los

vrijdag 28 januari 2011 om 12:40
quote:layla1969 schreef op 28 januari 2011 @ 12:35:
@biebelien, dan heb je nog duur gerekend.
Diepvriesspinazie van Euroshopper of Lidl kost zo'n 45 cent
eieren, gemiddeld zo'n 15 cent per stuk
een hamburger kun je wel voor 50 cent of minder kopen
dus al met al ben je misschien 2,50 aan alles kwijt.
ja dat dacht ik al.
Normaal haal ik de diepvriesspinazie bij de Aldi (geen idee wat het daar kost) nu was ik bij Appie Heijn en ik had zo'n groot 750gram pak meegenomen.
(wat er over was heb ik gisteren gebruikt voor de pasta saus overigens...lekker met roomkaas,courgette en zongedroogde tomaatjes)
vriend wil wel goed vlees btw dus die 50 cent weet ik niet..
eieren wil ik dan weer persé van kippen met vrije uitloop (diervriendelijk) wederom weer geen idee wat dat per stuk kost.
@biebelien, dan heb je nog duur gerekend.
Diepvriesspinazie van Euroshopper of Lidl kost zo'n 45 cent
eieren, gemiddeld zo'n 15 cent per stuk
een hamburger kun je wel voor 50 cent of minder kopen
dus al met al ben je misschien 2,50 aan alles kwijt.
ja dat dacht ik al.
Normaal haal ik de diepvriesspinazie bij de Aldi (geen idee wat het daar kost) nu was ik bij Appie Heijn en ik had zo'n groot 750gram pak meegenomen.
(wat er over was heb ik gisteren gebruikt voor de pasta saus overigens...lekker met roomkaas,courgette en zongedroogde tomaatjes)
vriend wil wel goed vlees btw dus die 50 cent weet ik niet..
eieren wil ik dan weer persé van kippen met vrije uitloop (diervriendelijk) wederom weer geen idee wat dat per stuk kost.
vrijdag 28 januari 2011 om 12:43
quote:Kuzu schreef op 28 januari 2011 @ 12:24:
Als je kijkt waar je groot goedkoop kan inslaan kan je erg voordelig uitzijn.
Ik haal als ik tijd heb mijn groentes en fruit bij de Turkse winkel. Kwaliteit is vaak beter en je hebt meer voor je geld.
(bijv een enorme bos platte peterselie, gaat hier naar het konijn, door de sla, door de soep, soms op brood en door saus, kost bij de Turk hier 1,25. Een miezerig stukje krulpeterselie of zo'n half dode plant van de super kost vaak nog meer)
Ik koop vaak grote zakken rijst, van 5 kilo. Die kost geloof ik een euro of 5 maar we doen er ZO lang mee. Beter dan een pak Lassie, dat is in verhouding ook veel duurder.
De ene dag eten we simpel, dan weer wat uitgebreider maar altijd wel aardig low budget.
Soep maak ik vrijwel altijd zelf, van een pannetje eten we dan een dag of 3 maar de ingredienten heb ik altijd in huis en qua inkoop kost het ook haast niks.
Met de rekenmachine door de Aldi lopen doe ik soms noodgedwongen wel. Maar uitrekenen wat het per persoon gaat kosten is me 1 stap te ver.Oh dit komt hier ook wel eens voor haha(bij de Lidl dan want we hebben hier geen Aldi) maar dat is niet om zuinig te zijn, maar omdat ik soms gewoon echt nog maar 20 euro heb en dan geen zin heb om dan aan de kassa maar wat spulletjes terug te moeten brengen
Als je kijkt waar je groot goedkoop kan inslaan kan je erg voordelig uitzijn.
Ik haal als ik tijd heb mijn groentes en fruit bij de Turkse winkel. Kwaliteit is vaak beter en je hebt meer voor je geld.
(bijv een enorme bos platte peterselie, gaat hier naar het konijn, door de sla, door de soep, soms op brood en door saus, kost bij de Turk hier 1,25. Een miezerig stukje krulpeterselie of zo'n half dode plant van de super kost vaak nog meer)
Ik koop vaak grote zakken rijst, van 5 kilo. Die kost geloof ik een euro of 5 maar we doen er ZO lang mee. Beter dan een pak Lassie, dat is in verhouding ook veel duurder.
De ene dag eten we simpel, dan weer wat uitgebreider maar altijd wel aardig low budget.
Soep maak ik vrijwel altijd zelf, van een pannetje eten we dan een dag of 3 maar de ingredienten heb ik altijd in huis en qua inkoop kost het ook haast niks.
Met de rekenmachine door de Aldi lopen doe ik soms noodgedwongen wel. Maar uitrekenen wat het per persoon gaat kosten is me 1 stap te ver.Oh dit komt hier ook wel eens voor haha(bij de Lidl dan want we hebben hier geen Aldi) maar dat is niet om zuinig te zijn, maar omdat ik soms gewoon echt nog maar 20 euro heb en dan geen zin heb om dan aan de kassa maar wat spulletjes terug te moeten brengen