Geld & Recht alle pijlers

Kosten avondeten

28-01-2011 11:27 236 berichten
Alle reacties Link kopieren
Na ruim een jaar alle uitgaven te hebben bijgehouden merk ik dat de gewone etensboodschappen mijn grootste valkuil zijn. Hier ga ik nogal eens de mist in en geef ik meer geld uit dan bedoeld. Daarom het idee om hier recepten neer te zetten met daarbij de ingrediënten, kosten, winkel waar je het koopt etc. Wellicht kunnen we elkaar met tips helpen om de kosten van het avondeten omlaag te brengen.



Ik zal de aftrap geven:



Kip Tandoori

Recept voor 2,5 personen (2 volwassenen en 1 kind)



Mix voor kip tandoori (Lidl) ¤ 1,49

Creme fraiche (200ml) (Lidl) ¤ 0,45

Rode paprika (1 stuk uit pak van 3) (Lidl) ¤ 1,39/3= ¤ 0,47

Kipfilet (400 gram) (Lidl) 0,4*¤3,99 (kiloprijs) = ¤ 1,60



Totaalprijs: ¤ 4,01

Prijs per persoon: ¤ 4,01 / 2,5 = ¤ 1,60



Besparingsmogelijkheden voor dit recept:

* er moet maar 300 gram kip in, maar ik had een portie van 400 gram uit de vriezer gehaald. Verschil ¤ 0,40.



Ik gebruik bij de prijzen dus wel de prijs voor de hoeveelheid die ik gebruik. De kipfilet koop ik bijvoorbeeld per kilo voor 3,99 en als ik daarvan 400 gram gebruik dan bereken ik daar ook de prijs voor.



Vlees koop ik sowieso groot in de aanbieding en vries ik in in portieverpakkingen.
Alle reacties Link kopieren
Pfff ik zou echt moe worden als ik zo moet gaan koken. Wij letten in principe op alle centen, maar op het eten wordt hier niet bezuinigd! Eten (en koken) moet voor mij ook vooral leuk zijn, en dan ga ik niet broccoli eten omdat die toevallig goedkoper is dan de bloemkool terwijl ik eigenlijk bloemkool wil.
Alle reacties Link kopieren
En waar is de rest van de groente?
Leuk idee, alleen kom je met zo'n recept niet echt aan je 'schijf-van-5' benodigde producten he.
Alle reacties Link kopieren
Maar het leuke zou toch zijn als je voor weinig geld ook lekker kunt eten.

Kip Tandoori uit een pakje met crème fraiche is toch niet lekker?

Dat is studentenvoer.
Ik denk dat je beter een beetje de streek en seizoens producten kan eten, of je keuze af laten hangen van wat er in de aanbieding is.
Wat 'n verschrikking als je zo op de centen moet letten dat je zelfs nog wil bezuinigen op 'n al supergoedkope maaltijd van slechts 4 euro p/p.
Tsja, ik kom al niet bij de aldi. Daar kan ik niet AL mijn boodschappen doen, en mijn tijd kost ook geld, dus om nou en naar de AH en naar de lidl te gaan....



En voor de rest eens met Ruza. Dan maar op een jaar een keer minder uit eten en een keer minder naar de bios, of een paar schoenen minder, als het zo op de centjes aankomt....
Ja met zulke 'recepten' kan ik ook voor 4,- eten ja
Alle reacties Link kopieren
Oeioei, volgens mij ben ik niet begonnen met het meest geslaagde recept Mijn keuze voor de kip tandoori vanavond is een combinatie van makkelijk en snel en gewoon eens uit willen proberen. Normaal maak ik bijna alles zelf en kook ik vrijwel niet uit pakjes, maar goed. Vandaag dus wel



Koken vind ik erg leuk en het is ook niet mijn bedoeling om mijn keuze af te laten hangen van een paar stuivers verschil in de kosten. Wat ik wel wil is me bewust zijn van mijn keuzes voor ingredienten en de prijzen die daar aan hangen.
Alle reacties Link kopieren
Zijn het echt de avondmaaltijden die je zoveel geld kosten, of zijn het de speciale en duurdere dingen? Ik kan natuurlijk niet in je portomonne kijken, maar komt het echt op de cent aan?
Alle reacties Link kopieren
Waarom koop je niet gewoon een pot goede currypasta (daarvan gebruik je per keer maar een paar eetlepels)? Paar scheuten kokosmelk erbij en je hebt een saus die lekkerder en (denk ik) goedkoper is dan tandoori uit een pakje.



Als je met drie personen één paprika bij het diner eet, krijg je echt te weinig groente binnen.



Verder: ik vind het een lief idee van je, maar eten moet voor mij vooral lekker zijn, niet per se goedkoop.
Overigens haal ik mijn Indiase gerechten bij de afhaal-Indiër hier in de buurt. Die meneer kookt toch veeeeel lekker dan ik!



En dan bespaar ik ook weer gas (want ik hoef niet te koken) en water (geen pannen om af te wassen)
Shit, de totaalprijs is 4 euro voor 3 personen!

Jij mag vast erelid worden bij de vrekkenclub!
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 28 januari 2011 @ 11:33:

Wat 'n verschrikking als je zo op de centen moet letten dat je zelfs nog wil bezuinigen op 'n al supergoedkope maaltijd van slechts 4 euro p/p.4 euro p/p voor een avondmaaltijd is bij ons 2,5 x 4 = 10 euro per dag alleen voor het avondeten. Dat is 70 euro per week! Mijn weekbudget voor boodschappen is ongeveer 60 euro. Niet iedereen heeft het heel breed en sommige mensen willen ook gewoon bewust minder uitgeven. Lijkt me geen probleem toch
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 28 januari 2011 @ 11:33:

Wat 'n verschrikking als je zo op de centen moet letten dat je zelfs nog wil bezuinigen op 'n al supergoedkope maaltijd van slechts 4 euro p/p.



nee 4 euro met 2,5 persoon dus 1,60 p.p.



Tsja...sommige mensen hebben het niet breed en moeten heel erg op de boodschappen letten. Maar als het even niet hoeft, dan ook niet hoor!!



Ik let ook heus wel op bvij het boodschappen doen en als ze bij de AH een hamsterweek hebben, sla ik ook gerust wat dingen in.

Want gratis pakken toiletpapier en flessen wasmiddel zijn natuurlijk altijd welkom en ik vind dat je een dief van je portemonnee bent als je zulke aanbiedingen laat liggen



Maar zo extreem besparen op avondeten als hierboven, nee dat hoeft gelukkig niet hier.
Alle reacties Link kopieren
Ik kom ook niet bij de Aldi, ook niet bij de Lidl.

Daarbij vind ik bezuinigen zoals TO doet echte armoe.
Bewust van keuzes voor ingredienten en vervolgens koop je plofkip. Aha.
Wat niet duur is en wél lekker is zelf pastasaus maken, ipv uit een pot. Gewoon met verse tomaten of tomaten passata (van die tomatenpuree in een halve liter pakje) en dan met gehakt en groenten. Ik maak dan een hele pan en vries dan een deel in.
Alle reacties Link kopieren
Zo'n pakje Kip Tandoori kun je echt niet met 2 volwassenen en 1 kind van eten hoor. Mijn man douwt zo'n pak in z'n eentje al naar binnen !
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het ook leuk om voor weinig geld lekker te eten, maar ik dacht zelf meer aan mijn eigen brood bakken. Ik ben MP aan het afstruinen voor een broodbakmachine, maar ik twijfel nog of ik het niet eerst gewoon uit de overn moet proberen (hoewel oven hier een beetje twijfelachtig is in zijn warmteverdeling, dus ik weet niet of een brood wel lukt, hence de voorkeur voor machine).
Alle reacties Link kopieren
Hihi ik vind jullie reacties echt heel lief. Nee, het komt allemaal niet op de cent aan. Nee, 1 paprika voor 3 personen is niet genoeg groente. Nee, mijn recept uit het voorbeeld is totaal niet verantwoord Het ging me meer om het idee om bewust te worden van wat je nou uitgeeft aan welke maaltijden.
quote:duha schreef op 28 januari 2011 @ 11:38:

[...]





4 euro p/p voor een avondmaaltijd is bij ons 2,5 x 4 = 10 euro per dag alleen voor het avondeten. Dat is 70 euro per week! Mijn weekbudget voor boodschappen is ongeveer 60 euro. Niet iedereen heeft het heel breed en sommige mensen willen ook gewoon bewust minder uitgeven. Lijkt me geen probleem toch Misschien dat het daarom zo misgaat in je administratie / budget: rekenen gaat je niet zo goed af? 4euro aan eten per dag (dus voor jullie 2,5 persoon) komt neer op 7 dagen x 4euro = 28 euro. En dus geen 70euro per week alleen voor het avondeten....
quote:breezerananas schreef op 28 januari 2011 @ 11:39:

Zo'n pakje Kip Tandoori kun je echt niet met 2 volwassenen en 1 kind van eten hoor. Mijn man douwt zo'n pak in z'n eentje al naar binnen !Ruil die kerel van jou maar eens in voor een zuiniger exemplaar dan!!
Alle reacties Link kopieren
Pastasaus zelf maken is ook lekker, al ben ik lui en doe ik het met tomatenpuree uit blikjes



Verder zelf soepen maken: lekkerder dan uit blik, een stuk goedkoper, gezonder en heel makkelijk.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven