Geld & Recht alle pijlers

Kosten avondeten

28-01-2011 11:27 236 berichten
Alle reacties Link kopieren
Na ruim een jaar alle uitgaven te hebben bijgehouden merk ik dat de gewone etensboodschappen mijn grootste valkuil zijn. Hier ga ik nogal eens de mist in en geef ik meer geld uit dan bedoeld. Daarom het idee om hier recepten neer te zetten met daarbij de ingrediënten, kosten, winkel waar je het koopt etc. Wellicht kunnen we elkaar met tips helpen om de kosten van het avondeten omlaag te brengen.



Ik zal de aftrap geven:



Kip Tandoori

Recept voor 2,5 personen (2 volwassenen en 1 kind)



Mix voor kip tandoori (Lidl) ¤ 1,49

Creme fraiche (200ml) (Lidl) ¤ 0,45

Rode paprika (1 stuk uit pak van 3) (Lidl) ¤ 1,39/3= ¤ 0,47

Kipfilet (400 gram) (Lidl) 0,4*¤3,99 (kiloprijs) = ¤ 1,60



Totaalprijs: ¤ 4,01

Prijs per persoon: ¤ 4,01 / 2,5 = ¤ 1,60



Besparingsmogelijkheden voor dit recept:

* er moet maar 300 gram kip in, maar ik had een portie van 400 gram uit de vriezer gehaald. Verschil ¤ 0,40.



Ik gebruik bij de prijzen dus wel de prijs voor de hoeveelheid die ik gebruik. De kipfilet koop ik bijvoorbeeld per kilo voor 3,99 en als ik daarvan 400 gram gebruik dan bereken ik daar ook de prijs voor.



Vlees koop ik sowieso groot in de aanbieding en vries ik in in portieverpakkingen.
Alle reacties Link kopieren
een algemene richtlijn om budget vriendelijk te koken is



* eet alleen wat in de aanbieding is

* eet seizoengroente en fruit (maw geen aardbeien eten in de december)

* bewaar restjes, vries ze in en hou 1 x per week restjesdag

* Kies recepten waarin je geen 100 ingredienten stopt die je nooit in huis hebt.



pasta, rijst en aardappel gerechten zijn vaak voordelig..
Alle reacties Link kopieren
en koop geen voorgesneden groente. Andijvie, prei en sla kan je prima zelf snijden.. Ook groente voor macaroni etc. gewoon zelf bij elkaar zoeken.. vaak goedkoper en lekkerder.
Wondermeisje, zo reken ik alle aanbiedingen terug. Is het wel een aanbieding, is het voordeliger dan het huismerk. Vind ik het huismerk lekker?



Maar vooral ook kijken of het een aanbieding is. Zo had de AH onlangs een aanbieding met voordeelpak sensodyne tandpasta. 2 tubes en ook nog eens 15% gratis. Ik heb het teruggerekend naar de kiloprijs en kwam tot de conclusie dat dit zgn voordeel EUR 3,00 per kilo duurder was.



En voorgesneden groentes zijn echt duurder dan niet voorgesneden en vaak korter houdbaar. Ook onvoordelig, omdat zo'n zakje meestal niet dehoeveelheid bevat die jij zou willen gebruiken.



Wel kunstig, stampport met hele erwten.... Leuk om te stampen.....
Alle reacties Link kopieren
quote:bommi schreef op 28 januari 2011 @ 11:38:

Ik kom ook niet bij de Aldi, ook niet bij de Lidl.

Daarbij vind ik bezuinigen zoals TO doet echte armoe.



Soms heb je nu eenmaal geen andere keus. Ik moet (ook) iedere cent 3x omdraaien.

Gerechten zoals vermeld in OP zou ik zowiezo niet maken, omdat koken vanuit zo'n pak nog veel duurder is dan wanneer je zelf de inhoud van zo'n pak bij elkaar zou sprokkelen.

Het is al eerder genoemd en hoewel ik ook zeker niet iedere dag na de schijf van 5 kan eten eet ik dagelijks wel meer groenten dan 1/4 deel paprika
Alle reacties Link kopieren
quote:breezerananas schreef op 28 januari 2011 @ 11:39:

Zo'n pakje Kip Tandoori kun je echt niet met 2 volwassenen en 1 kind van eten hoor. Mijn man douwt zo'n pak in z'n eentje al naar binnen !Herkenbaar!! Ik heb een tijdje geleden 2 van die maaltijdpakken gekregen, ik heb naast de pasta die in het pak zat er nog maar een pakje rijst bijgekookt, anders had ik nooit genoeg gehad.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou zo niet eens willen eten. Ik eet graag lekker en goed. En dan kost het veel meer. Mijn groenten en fruit haal ik biologisch, vlees haal ik bij de biologische slager, kaas, noten etc. haal ik bij de notenspecialist, vis bij de visboer. Je proeft ontzettend veel verschil en dat is mij elke cent waard.



Vanavond eten we zalm met 2 volw. en 1 peuter. Ik betaalde al 11 euro voor de zalm. Daarbij eet ik wortels met verse kruiden en aardappels uit de oven. Geen idee wat dat kost, als het maar lekker is en gezond. En dat is mij veel meer waard dan volgestopt worden met spul waarvan je geen idee hebt wat erin zit.



En over de mozzarella, goede lekkere BUFFELmozzarella haal je bij de kaasspecialist. Wat bij de supermarkt ligt is GEEN (buffel)mozzarella. Melk van de buffel is erg prijzig, dus het bestaat niet dat je voor 50ct goede mozzarella hebt.



Eet smakelijk
Alle reacties Link kopieren
quote:tandpasta schreef op 28 januari 2011 @ 11:44:

En gewoon (gebakken) aardappels/groente/vlees?



Persoonlijk vind ik "gewoon" aardappels, groenten en vlees erg duur!

Met name vlees is voor mijn portomonee bijna onbetaalbaar. Dit haal ik alleen vanuit de reklame en dan nog het liefst met een extra kortingsticker er boven op.

Ja, het kost veel energie om het uit te zoeken, maar soms heb je geen keus als je ook nog vlees wilt eten.
Alle reacties Link kopieren
quote:Pinkroses schreef op 28 januari 2011 @ 15:57:

[...]





Soms heb je nu eenmaal geen andere keus. Ik moet (ook) iedere cent 3x omdraaien.

Gerechten zoals vermeld in OP zou ik zowiezo niet maken, omdat koken vanuit zo'n pak nog veel duurder is dan wanneer je zelf de inhoud van zo'n pak bij elkaar zou sprokkelen.

Het is al eerder genoemd en hoewel ik ook zeker niet iedere dag na de schijf van 5 kan eten eet ik dagelijks wel meer groenten dan 1/4 deel paprikaJe kunt natuurlijk ook overdag op brood of als snack een hoop groentes en fruit eten. Bovendien is het geen ramp om een dag minder groentes te eten, mits je de meeste dagen wel meer groentes eet. Ik eet veel groente en fruit als snack en bij mijn ontbijt, ik eet makkelijk 4 mandarijnen/appels per dag op, een halve komkommer en een hoop tomaatjes. Dan is het niet erg om tijdens het avondeten maar een beetje paprika te eten. Hoewel het meestal meer groentes bevat, moet ik zeggen.
Alle reacties Link kopieren
quote:SeptemberGirl schreef op 28 januari 2011 @ 11:45:

[...]





Op zich wel grappig dat je dat zegt. Ik heb een tijdje (uit pure verveling, want geen werk dus de dagen waren lang) af en toe boodschappen gedaan bij de LIDL. En ik schrok af en toe van de prijzen, zo hoog. Diverse producten waren gewoon echt duurder dan bij mijn AH (of bij de jumbo). Dus dat de LIDL zo goedkoop is, hmm, ik denk dat ze dat imago hebben, maar sinds de prijzenoorlog in de supermarkten kan je echt wel voordeliger uit zijn bij de AH dan bij de LIDL.Helemaal mee-eens! Maar dit geldt niet alleen voor de Lidl, aldi gebruikt dezelfde "truc"
Alle reacties Link kopieren
Vind dat gezeur over 'de schijf van vijf' en 'twee ons groente blabla' kijk ons allemaal eens verantwoord leven nogal overdreven hoor. OP zegt toch niet dat ze 7 dagen in de week kip Tandoori uit een pakje met 1 paprika voor 3 personen eet. Iedereen heeft toch wel eens een dag dat het iets minder gezond is, ga je niet dood van hoor! Las ook ergens dat mensen die alles zomaar eten het niet raar moeten vinden als ze later allemaal enge ziektes krijgen. Spijt me zeer, maar als je af en toe naar de "keuringsdienst van waarde' kijkt, weet je dat zelfs met allerlei 'biologisch spul' je vaak absoluut niet weet waar het vandaan komt en of het daadwerkelijk zo gezond is. Ofwel, vaak word je toch voor de gek gehouden door fabrikant.

Volgens mij ziet OP het gewoon als uitdaging om zo goedkoop (en als het effe kan ook nog enigszins smakelijk) te eten.

En ik lees nogal wat stellingen die makkelijk onderuit te halen zijn. Zo zijn dingen uit pakjes niet altijd vies, in sommige gevallen kunnen ze best wel eens goedkoper zijn en soms is een plofkip uit de supermarkt, mits goed bereidt heel smakelijk.

Mijn man is jaren kok geweest en had een stevige tegenzin tegen al die dingen. Ik kook over het algemeen vers, maar soms probeer ik te foppen. Kookte ik een keer met behulp van een pakkie, of kwam het vlees niet van de slager. Negen van de tien keer trapte hij er in. En zeg nou niet, zou mij niet gebeuren, dat weet je niet tot dat je zelf gefopt wordt. Anders kijk maar naar smaaktests die zelfs met koks gedaan worden. Over het algemeen halen ze van alles door elkaar en halen er de betere producten er zeker niet uit.

OP, ga gewoon lekker door met proberen zo goedkoop mogelijk te eten als je dat leuk vind. En niks mis met de Aldi of Lidl, maar kijk inderdaad wel uit. Mijn ervaring is dat euroshopper vaak goedkoper is. Ga sinds ik bespaar steeds meer bij AH kopen!
quote:ivy1970 schreef op 28 januari 2011 @ 16:17:



OP, ga gewoon lekker door met proberen zo goedkoop mogelijk te eten als je dat leuk vind. En niks mis met de Aldi of Lidl, maar kijk inderdaad wel uit. Mijn ervaring is dat euroshopper vaak goedkoper is. Ga sinds ik bespaar steeds meer bij AH kopen!Thanks you very much! Het is echt zo!!
Alle reacties Link kopieren
quote:kaar schreef op 28 januari 2011 @ 11:47:

Ik denk dat je dan beter naar de markt kunt gaan om te kijken wat er in de aanbieding is. Vooral tegen sluitingstijd gaat er veel tegen lage prijs weg. Op die manier eet je toch gezond en gevarieërd. Je zou ook kunnen kijken of je je inkomsten kunt vergroten. Het is heel erg als je zo moet bezuiningen op je eten. Ik kan je dus ook helaas niet helpen. Ik geef ongeveer 100 euro per week uit aan boodschappen met twee personen.Het klopt dat de aanbiedingen op de markt echt wel heel goedkoop zijn, het nadeel is vaak wel tenminste wel bij ons in het dorp dat je dan veel moet afnemen om de korting te krijgen. Moet je dus wel een grote vriezer voor hebben of de hele week bijvoorbeeld spruitjes willen eten. Jammer de bammer gaat hier op de markt tegen sluitingstijd niets voor minder weg.
Alle reacties Link kopieren
quote:Pinkroses schreef op 28 januari 2011 @ 16:13:

[...]





Persoonlijk vind ik "gewoon" aardappels, groenten en vlees erg duur!

Met name vlees is voor mijn portomonee bijna onbetaalbaar. Dit haal ik alleen vanuit de reklame en dan nog het liefst met een extra kortingsticker er boven op.

Ja, het kost veel energie om het uit te zoeken, maar soms heb je geen keus als je ook nog vlees wilt eten.



Dan eet je toch geen vlees? Dit is voor veel mannen een moeilijk punt, maar als je echt samen krap zit, dan kan het makkelijk. Klassiek Hollands AVG is inderdaad niet de goedkoopste optie, roerbakken met een beetje vlees, pastasaus met kip of gehakt of stamppot met spekjes is dan goedkoper. Diepvriesvis zoals zalm (2,50 voor 2 zalmmoten) en een grote zak schol is ook goedkoop (2,20 voor 500 gram met 5 scholletjes) en prima eetbaar. Dier- en milieuvriendelijk is het uiteraard niet, maar dat is vlees eten sowieso niet.



Voor mezelf eet ik enkel vlees wanneer ik ut eten ben. Maar de laatste tijd koop ik bio-vlees wanneer ik met mijn vriend eet, hij wil niet zonder en ik ben niet strikt vegatarisch. Uit de supermarkt is dat niet geweldig, dus ik moet er maar eens voor naar de bio-slager gaan. Ik heb het geld ervoor nu en ik voel me er minder schuldig over dan over de kiloknallers.
Alle reacties Link kopieren
quote:ivy1970 schreef op 28 januari 2011 @ 16:17:

Vind dat gezeur over 'de schijf van vijf' en 'twee ons groente blabla' kijk ons allemaal eens verantwoord leven nogal overdreven hoor. OP zegt toch niet dat ze 7 dagen in de week kip Tandoori uit een pakje met 1 paprika voor 3 personen eet. Iedereen heeft toch wel eens een dag dat het iets minder gezond is, ga je niet dood van hoor! Las ook ergens dat mensen die alles zomaar eten het niet raar moeten vinden als ze later allemaal enge ziektes krijgen. Spijt me zeer, maar als je af en toe naar de "keuringsdienst van waarde' kijkt, weet je dat zelfs met allerlei 'biologisch spul' je vaak absoluut niet weet waar het vandaan komt en of het daadwerkelijk zo gezond is. Ofwel, vaak word je toch voor de gek gehouden door fabrikant.

Volgens mij ziet OP het gewoon als uitdaging om zo goedkoop (en als het effe kan ook nog enigszins smakelijk) te eten.

En ik lees nogal wat stellingen die makkelijk onderuit te halen zijn. Zo zijn dingen uit pakjes niet altijd vies, in sommige gevallen kunnen ze best wel eens goedkoper zijn en soms is een plofkip uit de supermarkt, mits goed bereidt heel smakelijk.

Mijn man is jaren kok geweest en had een stevige tegenzin tegen al die dingen. Ik kook over het algemeen vers, maar soms probeer ik te foppen. Kookte ik een keer met behulp van een pakkie, of kwam het vlees niet van de slager. Negen van de tien keer trapte hij er in. En zeg nou niet, zou mij niet gebeuren, dat weet je niet tot dat je zelf gefopt wordt. Anders kijk maar naar smaaktests die zelfs met koks gedaan worden. Over het algemeen halen ze van alles door elkaar en halen er de betere producten er zeker niet uit.

OP, ga gewoon lekker door met proberen zo goedkoop mogelijk te eten als je dat leuk vind. En niks mis met de Aldi of Lidl, maar kijk inderdaad wel uit. Mijn ervaring is dat euroshopper vaak goedkoper is. Ga sinds ik bespaar steeds meer bij AH kopen!



Fijn dat er na 8 pagina's iemand is die het idee van mijn post snapt En ook leuk om te zien hoeveel mijn berichtje losmaakt bij iedereen hahaha. Ik MOET niet iedere stuiver omdraaien gelukkig, maar merk wel dat ik vaak meer uitgeef dan mijn bedoeling is. Met mijn vaste lasten ben ik al erg prijsbewust, met mijn boodschappen nog iets te weinig naar mijn zin.



Met het bedenken van mijn recepten let ik zeker wel op dat er genoeg groentes inzitten e.d. Misschien niet iedere dag, maar over de hele week genomen zeker wel. Mijn valkuil is voornamelijk dat ik in de winkel denk; oh en dit er door is lekker en dit en dit en dit.....
Alle reacties Link kopieren
quote:AlettaJacobs schreef op 28 januari 2011 @ 12:20:

[...]





Inderdaad. Gepureerd of als soep gaat het wel, maar gewoon gekookte groente is na bevriezing intens goor. Misschien als je ze heel kort kookt, of ongekookt bevriest?Ik blancheer de groente inderdaad, dan gaat invriezen naar mijn mening prima
Alle reacties Link kopieren
quote:Kuzu schreef op 28 januari 2011 @ 12:24:

Als je kijkt waar je groot goedkoop kan inslaan kan je erg voordelig uitzijn.

Ik haal als ik tijd heb mijn groentes en fruit bij de Turkse winkel. Kwaliteit is vaak beter en je hebt meer voor je geld.



(bijv een enorme bos platte peterselie, gaat hier naar het konijn, door de sla, door de soep, soms op brood en door saus, kost bij de Turk hier 1,25. Een miezerig stukje krulpeterselie of zo'n half dode plant van de super kost vaak nog meer)



Ik koop vaak grote zakken rijst, van 5 kilo. Die kost geloof ik een euro of 5 maar we doen er ZO lang mee. Beter dan een pak Lassie, dat is in verhouding ook veel duurder.



De ene dag eten we simpel, dan weer wat uitgebreider maar altijd wel aardig low budget.

Soep maak ik vrijwel altijd zelf, van een pannetje eten we dan een dag of 3 maar de ingredienten heb ik altijd in huis en qua inkoop kost het ook haast niks.



Met de rekenmachine door de Aldi lopen doe ik soms noodgedwongen wel. Maar uitrekenen wat het per persoon gaat kosten is me 1 stap te ver.



Had ik maar een turkse winkel in de buurt, erg balen want dat is inderdaad zo dat je daar meer voor minder krijgt.

Wist je dat rijst uit zo'n grote zak niet altijd voordeliger is dan zo'n pakje van 400 gram? Es merk kost 0,34 is goedkoper, maar vraag me niet hoeveel cent dan de goedkoopste 5 kilo zak rijst waarvan je zou verwachten dat het goedkoper is. Nu weet ik natuurlijk niet de prijs van zo'n grote zak rijst als je het bij de turk kunt kopen.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben nog steeds niet veel te besteden maar er zijn ook tijden geweest dat we ons een zak chips van 50 cent niet eens konden veroorloven. Dus daarom hier wat besparingstips:



-bij de supermarkt worden veel producten 's avonds afgeprijsd (vooral de AH doet dat), die zijn dan 'op de datum'. Die zou je de volgende dag kunnen eten en vlees kun je invriezen. Toen ik nog in de supermarkt werkte werd er vooral op zaterdagmiddag veel afgeprijsd dat maar tot maandag goed was, de winkel was op zondag namelijk dicht.

-de vriezer is sowieso je beste vriend, dingen die je over hebt kun je vaak invriezen. Vlees, brood maar ook veel groentes kunnen wel ingevroren worden.

-groente en fruit op de markt kopen. Ze hebben daar ook eieren en kaas, maar of dat veel goedkoper is dan in de winkel weet ik niet, dat koop ik niet op de markt.

-koken uit pakjes is vaak duurder dan gewoon vers koken. Neem simpele recepten of gewoon de standaard aardappels/groente/vlees, geen recepten waar 10 soorten kruiden in moeten die je speciaal daarvoor moet aanschaffen en verder niet meer gebruikt.

-Kijk eens bij de Xenos als je toch uit een pakje wilt koken, ze hebben daar vaak mixen voor weinig geld die nog een maandje houdbaar zijn. Te kort voor in de supermarkt maar je kunt ze prima kopen, niks mis mee.

-groente uit de vriezer is niet slecht, uit onderzoek is gebleken dat er nog evenveel en soms zelfs meer vitamines in zitten als in verse groente. De smaak is meestal ook prima.

-vegetarisch eten: vlees is nu eenmaal erg duur
Alle reacties Link kopieren
quote:wondermeisje schreef op 28 januari 2011 @ 16:14:

[...]





Je kunt natuurlijk ook overdag op brood of als snack een hoop groentes en fruit eten. Bovendien is het geen ramp om een dag minder groentes te eten, mits je de meeste dagen wel meer groentes eet. Ik eet veel groente en fruit als snack en bij mijn ontbijt, ik eet makkelijk 4 mandarijnen/appels per dag op, een halve komkommer en een hoop tomaatjes. Dan is het niet erg om tijdens het avondeten maar een beetje paprika te eten. Hoewel het meestal meer groentes bevat, moet ik zeggen.



Klopt, zo compenseer ik zelf ook met fruit als de groente bij het eten minimaal is. Zoals vanavond eten we pannenkoeken, nu eten wij normaal geen toetje, maar voor de verandering vanavond wel; fruit dus.

Nu eten wij dus zo'n 2 en soms 3x per week vlees bij het eten dan vind ik het wel belangrijk dat dit tekort wordt aangevuld door meer aard/rijst/pasta met goedkope seizoensgroenten te eten.
Alle reacties Link kopieren
quote:wondermeisje schreef op 28 januari 2011 @ 16:20:

[...]





Dan eet je toch geen vlees? Dit is voor veel mannen een moeilijk punt, maar als je echt samen krap zit, dan kan het makkelijk. Klassiek Hollands AVG is inderdaad niet de goedkoopste optie, roerbakken met een beetje vlees, pastasaus met kip of gehakt of stamppot met spekjes is dan goedkoper. Diepvriesvis zoals zalm (2,50 voor 2 zalmmoten) en een grote zak schol is ook goedkoop (2,20 voor 500 gram met 5 scholletjes) en prima eetbaar. Dier- en milieuvriendelijk is het uiteraard niet, maar dat is vlees eten sowieso niet.



Voor mezelf eet ik enkel vlees wanneer ik ut eten ben. Maar de laatste tijd koop ik bio-vlees wanneer ik met mijn vriend eet, hij wil niet zonder en ik ben niet strikt vegatarisch. Uit de supermarkt is dat niet geweldig, dus ik moet er maar eens voor naar de bio-slager gaan. Ik heb het geld ervoor nu en ik voel me er minder schuldig over dan over de kiloknallers.Dus eten wij heel weinig vlees. Afgelopen week cordon bleu's vanuit de aanbieding gekocht met een extra kortingssticker, dat is hier echt zondagsvlees. Verder wat jij zegt; een stukje kipfilet roerbakken of spekjes door de stamppot waarvoor ik de aardappels zelf schil en seizoensgroente gebruik, koolvis uit de vriezer etc.
Alle reacties Link kopieren
Ohja. Ga op zondag naar de AH. Dan is idd heel veel afgeprijsd en zijn veel langer houdbare producten en producten die ze uit het assortiment gaan halen ook afgeprijsd(insider info van vriendinnetje dat bij de AH werkt)
Alle reacties Link kopieren
.quote:ivy1970 schreef op 28 januari 2011 @ 16:17:

Vind dat gezeur over 'de schijf van vijf' en 'twee ons groente blabla' kijk ons allemaal eens verantwoord leven nogal overdreven hoor. OP zegt toch niet dat ze 7 dagen in de week kip Tandoori uit een pakje met 1 paprika voor 3 personen eet. Iedereen heeft toch wel eens een dag dat het iets minder gezond is, ga je niet dood van hoor! Las ook ergens dat mensen die alles zomaar eten het niet raar moeten vinden als ze later allemaal enge ziektes krijgen. Spijt me zeer, maar als je af en toe naar de "keuringsdienst van waarde' kijkt, weet je dat zelfs met allerlei 'biologisch spul' je vaak absoluut niet weet waar het vandaan komt en of het daadwerkelijk zo gezond is. Ofwel, vaak word je toch voor de gek gehouden door fabrikant.

Volgens mij ziet OP het gewoon als uitdaging om zo goedkoop (en als het effe kan ook nog enigszins smakelijk) te eten.

En ik lees nogal wat stellingen die makkelijk onderuit te halen zijn. Zo zijn dingen uit pakjes niet altijd vies, in sommige gevallen kunnen ze best wel eens goedkoper zijn en soms is een plofkip uit de supermarkt, mits goed bereidt heel smakelijk.

Mijn man is jaren kok geweest en had een stevige tegenzin tegen al die dingen. Ik kook over het algemeen vers, maar soms probeer ik te foppen. Kookte ik een keer met behulp van een pakkie, of kwam het vlees niet van de slager. Negen van de tien keer trapte hij er in. En zeg nou niet, zou mij niet gebeuren, dat weet je niet tot dat je zelf gefopt wordt. Anders kijk maar naar smaaktests die zelfs met koks gedaan worden. Over het algemeen halen ze van alles door elkaar en halen er de betere producten er zeker niet uit.

OP, ga gewoon lekker door met proberen zo goedkoop mogelijk te eten als je dat leuk vind. En niks mis met de Aldi of Lidl, maar kijk inderdaad wel uit. Mijn ervaring is dat euroshopper vaak goedkoper is. Ga sinds ik bespaar steeds meer bij AH kopen!Hier ben ik het helemaal mee eens. het lijkt hier in dit topic wel of het een schande is als je eens een dagje niet volgens de schijf van 5 eet. wij zijn een gezin met 2 kids en eten ook wel eens een dag of 2 per week wat makkelijks zoals kip tandori uit een pakje ofzo hoor, nou daar ga je heus niet dood aan. Het belangrijkste is dat je gewoon gevarieerd eet en niet te veel vet, zout en suiker gebruikt. En ook al zit er maar 1 paprika in een gerecht, het is toch groente en als je het een beetje aanvult met wat sla is het gewoon verantwoord.
Alle reacties Link kopieren
Ik eet ook zo vaak niet volgens de schijf van 5. Bijna iedereen die ik ken eet wel een keer in de week een patatje of iets uit een pakje met te weinig groente (volgens de norm). Vind het belangrijker om niet teveel vet en zout te eten, dan om iedere dag aan die groentenorm te komen. Fruit eet ik wel veel, maar dat is makkelijk om ook tussendoor te nemen (op worteltjes knagen tussendoor vind ik niks).
quote:

biebelien schreef op 28 januari 2011 @ 14:08:

wij eten vanavond lekker verse pizza's van de Appie.

Waren vorige week "hamsteeeereen..!!!"

dus 2 pizza's voor Eur 2,99

quote:Dahlia74 schreef op 28 januari 2011 @ 14:47:

[...]

Lekker vers van vorige week.......



ja duh...die hebben natuurlijk wel in de vriezer gelegen bij mij thuis.

Ik moest ergens consessies doen
Alle reacties Link kopieren
Het goedkoopste ben je uit wanneer je een weekmenu maakt, waarbij je verschillende producten vaker gebruikt. Zo kun je veel (verse) groenten bij een pasta ook gebruiken voor roerbak met rijst. Of met aardappelen (broccoli, wortelen, etc).



Kiloverpakkingen vlees kun je ook verdelen, je hebt niet veel vlees pp nodig dus de ene heft van (bijv) gehakt verdeel je in de pasta, een deel in de soep en van een deel draai je ballen. Kipfilet kun je gebruiken bij pasta/rijst/aardappelen of een salade.



Je kunt ook voor een hele week inkopen doen, pasta (saus en groenten) of een ovenschotel kun je invriezen, dus je gooit niets weg omdat het bedorven is.
Alle reacties Link kopieren
Ivy steekt haar vermanende vingertje op: Biebelientje, Biebelientje, zat er wel precies 2 ons op die 'verse' pizza's!!!! Heb je het wel afgewogen. En anders heb je toch wel een supergezonde salade ernaast gegeten! Anders ga ik me zorgen maken hoor

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven