
Kosten avondeten
vrijdag 28 januari 2011 om 11:27
Na ruim een jaar alle uitgaven te hebben bijgehouden merk ik dat de gewone etensboodschappen mijn grootste valkuil zijn. Hier ga ik nogal eens de mist in en geef ik meer geld uit dan bedoeld. Daarom het idee om hier recepten neer te zetten met daarbij de ingrediënten, kosten, winkel waar je het koopt etc. Wellicht kunnen we elkaar met tips helpen om de kosten van het avondeten omlaag te brengen.
Ik zal de aftrap geven:
Kip Tandoori
Recept voor 2,5 personen (2 volwassenen en 1 kind)
Mix voor kip tandoori (Lidl) ¤ 1,49
Creme fraiche (200ml) (Lidl) ¤ 0,45
Rode paprika (1 stuk uit pak van 3) (Lidl) ¤ 1,39/3= ¤ 0,47
Kipfilet (400 gram) (Lidl) 0,4*¤3,99 (kiloprijs) = ¤ 1,60
Totaalprijs: ¤ 4,01
Prijs per persoon: ¤ 4,01 / 2,5 = ¤ 1,60
Besparingsmogelijkheden voor dit recept:
* er moet maar 300 gram kip in, maar ik had een portie van 400 gram uit de vriezer gehaald. Verschil ¤ 0,40.
Ik gebruik bij de prijzen dus wel de prijs voor de hoeveelheid die ik gebruik. De kipfilet koop ik bijvoorbeeld per kilo voor 3,99 en als ik daarvan 400 gram gebruik dan bereken ik daar ook de prijs voor.
Vlees koop ik sowieso groot in de aanbieding en vries ik in in portieverpakkingen.
Ik zal de aftrap geven:
Kip Tandoori
Recept voor 2,5 personen (2 volwassenen en 1 kind)
Mix voor kip tandoori (Lidl) ¤ 1,49
Creme fraiche (200ml) (Lidl) ¤ 0,45
Rode paprika (1 stuk uit pak van 3) (Lidl) ¤ 1,39/3= ¤ 0,47
Kipfilet (400 gram) (Lidl) 0,4*¤3,99 (kiloprijs) = ¤ 1,60
Totaalprijs: ¤ 4,01
Prijs per persoon: ¤ 4,01 / 2,5 = ¤ 1,60
Besparingsmogelijkheden voor dit recept:
* er moet maar 300 gram kip in, maar ik had een portie van 400 gram uit de vriezer gehaald. Verschil ¤ 0,40.
Ik gebruik bij de prijzen dus wel de prijs voor de hoeveelheid die ik gebruik. De kipfilet koop ik bijvoorbeeld per kilo voor 3,99 en als ik daarvan 400 gram gebruik dan bereken ik daar ook de prijs voor.
Vlees koop ik sowieso groot in de aanbieding en vries ik in in portieverpakkingen.
zaterdag 29 januari 2011 om 13:26
TO, heb je ook gekeken naar welk deel van de boodschappen het meeste geld gaat? Ik denk nl dat je 'besparingen' op het avondeten maar erg gering zijn. Denk dat je veel meer kunt besparen op je overige boodschappen.
Als ik daar op ga letten, is het avondeten echt niet het grootste deel van de uitgaven. Die zitten juist vaak in de apartere dingen waarbij ik me gewoon af en toe de vraag moet stellen of ik die wel echt moet hebben.
Als ik daar op ga letten, is het avondeten echt niet het grootste deel van de uitgaven. Die zitten juist vaak in de apartere dingen waarbij ik me gewoon af en toe de vraag moet stellen of ik die wel echt moet hebben.

zaterdag 29 januari 2011 om 14:25
quote:ivy1970 schreef op 29 januari 2011 @ 11:56:
Ivy steekt haar vermanende vingertje op: Biebelientje, Biebelientje, zat er wel precies 2 ons op die 'verse' pizza's!!!! Heb je het wel afgewogen. En anders heb je toch wel een supergezonde salade ernaast gegeten! Anders ga ik me zorgen maken hoor
een multivitamine pil is dat ook goed?
en ik had bij de lunch tomaat tussen mn tosti
Vanavond hutspot...dus dan kom ik er wel aan
Ivy steekt haar vermanende vingertje op: Biebelientje, Biebelientje, zat er wel precies 2 ons op die 'verse' pizza's!!!! Heb je het wel afgewogen. En anders heb je toch wel een supergezonde salade ernaast gegeten! Anders ga ik me zorgen maken hoor
een multivitamine pil is dat ook goed?
en ik had bij de lunch tomaat tussen mn tosti
Vanavond hutspot...dus dan kom ik er wel aan

zaterdag 29 januari 2011 om 16:18

zaterdag 29 januari 2011 om 21:48
Ik woon in het oosten, vlakbij Apeldoorn.
Niet dat dit nou zo'n dynamische stad is maar wel het geluk van goedkope winkels en veel Turkse winkels.
Mijn partner is Turks dus dat veel inkopen voor weinig en dingen op bepaalde manieren combineren dat het voedzaam én goedkoop is, is eigenlijk een beetje dankzij mijn schoonfamilie.
Ik heb daar veel van geleerd.
Niet dat dit nou zo'n dynamische stad is maar wel het geluk van goedkope winkels en veel Turkse winkels.
Mijn partner is Turks dus dat veel inkopen voor weinig en dingen op bepaalde manieren combineren dat het voedzaam én goedkoop is, is eigenlijk een beetje dankzij mijn schoonfamilie.
Ik heb daar veel van geleerd.
zaterdag 29 januari 2011 om 22:03
zaterdag 29 januari 2011 om 22:09
quote:Ikbenanoniem schreef op 29 januari 2011 @ 16:18:
Als ik dit topic lees, vraag ik me wel eens af waar mensen wonen.
Een markt met veel aanbod en afprijzen rond 5 uur: niet aanwezig.
Turkse winkels: niet aanwezig.
Scharrelslager: niet aanwezig.
Boeren rondom die groenten goedkoop aanbieden: niet aanwezig.
AH open op zondag: I wish
Zou het kunnen dat je het gewoon niet weet te vinden? Ik woon in een dorp in Oost-Brabant, wij hebben wel een turkse winkel maar die is in de moskee (die overigens verhuld is en alleen te herkennen is aan de oude turkse mannen die er buiten zitten) en vrijwel elke boerderij heeft buiten een kraampje staan of een bord hangen dat je binnen kunt lopen. Ik heb overal een adresje voor: een aspergeboer, een wortelboer waar je 10 kilo voor een paar euro haalt (zet de zak in de schuur en heel de winter hutspot) een aardbeienboer, een champignonboer ..... misschien moet je eens op de fiets stappen en gewapend met een kaart het buitengebied van je stad / dorp verkennen?
Qua markt heb ik geluk dat ik in het centrum werk, ik ga daar in mijn pauze naar toe. Ook is hier de markt al om 7 uur open dus veel collega's gaan ook voor het werk al. Zijn er geen zaterdagmarkten in de buurt?
Als ik dit topic lees, vraag ik me wel eens af waar mensen wonen.
Een markt met veel aanbod en afprijzen rond 5 uur: niet aanwezig.
Turkse winkels: niet aanwezig.
Scharrelslager: niet aanwezig.
Boeren rondom die groenten goedkoop aanbieden: niet aanwezig.
AH open op zondag: I wish
Zou het kunnen dat je het gewoon niet weet te vinden? Ik woon in een dorp in Oost-Brabant, wij hebben wel een turkse winkel maar die is in de moskee (die overigens verhuld is en alleen te herkennen is aan de oude turkse mannen die er buiten zitten) en vrijwel elke boerderij heeft buiten een kraampje staan of een bord hangen dat je binnen kunt lopen. Ik heb overal een adresje voor: een aspergeboer, een wortelboer waar je 10 kilo voor een paar euro haalt (zet de zak in de schuur en heel de winter hutspot) een aardbeienboer, een champignonboer ..... misschien moet je eens op de fiets stappen en gewapend met een kaart het buitengebied van je stad / dorp verkennen?
Qua markt heb ik geluk dat ik in het centrum werk, ik ga daar in mijn pauze naar toe. Ook is hier de markt al om 7 uur open dus veel collega's gaan ook voor het werk al. Zijn er geen zaterdagmarkten in de buurt?
zondag 30 januari 2011 om 08:44
Ik woon als ik het goed heb in dezelfde stad als Flashy maar boerderijen met bordjes in de tuin daarvoor moet je echt wel een paar dorpen verderop zijn.
Wat ik daar dan eventueel zou besparen ben ik aan benzine om er heen te rijden wel weer kwijt.
Turkse bakker etc ik ben er hier nog niet 1 tegengekomen.
Wel 3x per week markt dat dan weer wel.
Wat ik daar dan eventueel zou besparen ben ik aan benzine om er heen te rijden wel weer kwijt.
Turkse bakker etc ik ben er hier nog niet 1 tegengekomen.
Wel 3x per week markt dat dan weer wel.

zondag 30 januari 2011 om 15:52
quote:DTJ schreef op 29 januari 2011 @ 13:26:
TO, heb je ook gekeken naar welk deel van de boodschappen het meeste geld gaat? Ik denk nl dat je 'besparingen' op het avondeten maar erg gering zijn. Denk dat je veel meer kunt besparen op je overige boodschappen.Klopt. Wanneer je shampoo, douchegel, deo, tandpasta, wasmiddel, wc papier enz. zoveel mogelijk alleen koopt wanneer het in de reclame is, scheelt dat je echt veel geld.
TO, heb je ook gekeken naar welk deel van de boodschappen het meeste geld gaat? Ik denk nl dat je 'besparingen' op het avondeten maar erg gering zijn. Denk dat je veel meer kunt besparen op je overige boodschappen.Klopt. Wanneer je shampoo, douchegel, deo, tandpasta, wasmiddel, wc papier enz. zoveel mogelijk alleen koopt wanneer het in de reclame is, scheelt dat je echt veel geld.
zondag 30 januari 2011 om 18:53
Sinds een aantal maanden zijn wij bewuster met wat wij eten. Ik was altijd van de pakjes (lekker makkelijk), maar daar ben ik volledig mee gestopt. Die pakjes zitten vol met E-nummers en na enig uitzoek werk bleek dat een rede te zijn van mijn onrustige slaapproblemen en mijn darmproblemen. Tegenwoordig koken wij duurzaam en goed. Alleen was ik nog wel eens van de kilo knallers maar daar stop ik ook mee sinds ik gisteren kassa heb gezien.
De ene dag eten wij duurder dan de andere dag. Soms eten we ook wel eens pannenkoeken of zelf gemaakte tomatensoep om weer een beetje de weekelijkse kosten te drukken.
Ik kom nu vaker op de zaterdagmarkt en in de biologische winkel en de supermarkt ga ik in met mijn boekje met e-nummers.
De ene dag eten wij duurder dan de andere dag. Soms eten we ook wel eens pannenkoeken of zelf gemaakte tomatensoep om weer een beetje de weekelijkse kosten te drukken.
Ik kom nu vaker op de zaterdagmarkt en in de biologische winkel en de supermarkt ga ik in met mijn boekje met e-nummers.
zondag 30 januari 2011 om 19:00
quote:Blackdress schreef op 28 januari 2011 @ 16:13:
Ik zou zo niet eens willen eten. Ik eet graag lekker en goed. En dan kost het veel meer.Is echt onzin, je moet gewoon goed opletten wat je koopt dat hoeft echt niet de hoofdprijs te kosten. Mijn groenten en fruit haal ik biologisch, vlees haal ik bij de biologische slager, kaas, noten etc. haal ik bij de notenspecialist, vis bij de visboer. Je proeft ontzettend veel verschil en dat is mij elke cent waard. Dat jij het verschil zou kunnen proeven geloof ik niet, ik spreek uit ervaring. De kaas en noten van jouw notenjuwelier komt uit dezelfde groothandelspartijen als wat in de supermarkt ligt. Kijk maar eens een keer naar de Keuringsdienst van Waarde, dan zie je hoe je wordt opgelicht door de zogenaamde (vak)handel.
Vanavond eten we zalm met 2 volw. en 1 peuter. Ik betaalde al 11 euro voor de zalm. Daarbij eet ik wortels met verse kruiden en aardappels uit de oven. Geen idee wat dat kost, als het maar lekker is en gezond. En dat is mij veel meer waard dan volgestopt worden met spul waarvan je geen idee hebt wat erin zit. Wat ik zeg, gewoon goed opletten wat je opeet.
En over de mozzarella, goede lekkere BUFFELmozzarella haal je bij de kaasspecialist. Wat bij de supermarkt ligt is GEEN (buffel)mozzarella. Melk van de buffel is erg prijzig, dus het bestaat niet dat je voor 50ct goede mozzarella hebt. Onzin, op de verpakking moet staan wat er in zit, als er op staat dat er buffelmozzarella in zit dan zit dat er in. Bij mijn kaasboer ligt dezelfde voorverpakte mozzarella als bij de Jumbo of Deen. Of laat jij je mozzarella speciaal vers invliegen vanuit Italië?
Nogmaals, kijk naar de Keuringsdienst van Waarde en je weet hoe je wordt opgelicht.
Eet smakelijk
Ik heb altijd het gevoel dat het soort reacties zoals van Blackydress worden ingegeven door een houding van "kijk mij eens lekker veel geld uitgeven aan eten, ik hoef niet op het geld te letten, lekker puhhh voor jullie losers".
Jammer hoor.
Ik zou zo niet eens willen eten. Ik eet graag lekker en goed. En dan kost het veel meer.Is echt onzin, je moet gewoon goed opletten wat je koopt dat hoeft echt niet de hoofdprijs te kosten. Mijn groenten en fruit haal ik biologisch, vlees haal ik bij de biologische slager, kaas, noten etc. haal ik bij de notenspecialist, vis bij de visboer. Je proeft ontzettend veel verschil en dat is mij elke cent waard. Dat jij het verschil zou kunnen proeven geloof ik niet, ik spreek uit ervaring. De kaas en noten van jouw notenjuwelier komt uit dezelfde groothandelspartijen als wat in de supermarkt ligt. Kijk maar eens een keer naar de Keuringsdienst van Waarde, dan zie je hoe je wordt opgelicht door de zogenaamde (vak)handel.
Vanavond eten we zalm met 2 volw. en 1 peuter. Ik betaalde al 11 euro voor de zalm. Daarbij eet ik wortels met verse kruiden en aardappels uit de oven. Geen idee wat dat kost, als het maar lekker is en gezond. En dat is mij veel meer waard dan volgestopt worden met spul waarvan je geen idee hebt wat erin zit. Wat ik zeg, gewoon goed opletten wat je opeet.
En over de mozzarella, goede lekkere BUFFELmozzarella haal je bij de kaasspecialist. Wat bij de supermarkt ligt is GEEN (buffel)mozzarella. Melk van de buffel is erg prijzig, dus het bestaat niet dat je voor 50ct goede mozzarella hebt. Onzin, op de verpakking moet staan wat er in zit, als er op staat dat er buffelmozzarella in zit dan zit dat er in. Bij mijn kaasboer ligt dezelfde voorverpakte mozzarella als bij de Jumbo of Deen. Of laat jij je mozzarella speciaal vers invliegen vanuit Italië?
Nogmaals, kijk naar de Keuringsdienst van Waarde en je weet hoe je wordt opgelicht.
Eet smakelijk
Ik heb altijd het gevoel dat het soort reacties zoals van Blackydress worden ingegeven door een houding van "kijk mij eens lekker veel geld uitgeven aan eten, ik hoef niet op het geld te letten, lekker puhhh voor jullie losers".
Jammer hoor.
zondag 30 januari 2011 om 20:08
Vorige week (bij Vriend):
1 zak kriel (50% korting C1000) voor 0,59
1 zak ijsbergsla (50% korting C1000) voor 0,54
4 drumsticks (aanbieding nog in vriezer) 1,82
Daarbij voor bij de sla: 1 tomaat, 2 eieren, lente-ui en dressing en mayo bij de kriel.
Heerlijk gegeten voor zo'n 3,50 voor 2 personen.
Ik vind zelf de 'viscuisine' van de Aldi/Lidl lekker en kan daar 2 x van eten. Portie aardappelpuree met smaakje uit de vriezer erbij en verse groente als broccoli, witlof of zo erbij. Niet duur.
En ja, ik vind deze 'viscuisine' lekkerder/goedkoper dan zelf maken.
Zelf houd ik van lekkere vis (markt/visboer) maar is niet altijd haalbaar. Heb heerlijke recepten met koolvisfilet die niet lekkerder zijn met bijv. verse kabeljauw.
Erbij (dag ervoor meer aardappels koken) goed opgebakken aardappels en groente naar keuze.
Als ik patat bak, vind ik de Golden Longs van McCain het lekkerst. Zijn echter wel duurder. Deze week maar weer eens een zak gewone minifriet op het boodschappenlijstje.
Geen hamburgers kopen maar zelf hamburgers maken volgens een lekker (gehakt)recept als het gehakt in de aanbieding is.
Ik had vrijdag een heerlijke appeltaart gebakken. Wel met mix (aanbieding), wat rozijnen, boter, ei, kg goudreinetten erbij voor nog geen 2,50.
Soep wordt vaak als goedkoop alternatief genoemd. Daar ben ik het niet mee eens. Als ik zie wat ik gebruik voor een goede maaltijdsoep (snert, tomaat, minestrone) dan gebruik ik best veel vlees (goede basisbouillon) en lekkere rookworst maar dan wel weer aardig wat porties op voorraad en omgerekend niet zo duur, maar je moet net het geld kunnen missen voor het vlees die week.
Een doosje braadzakken (Blokker/Marskramer) zelf vullen met kip/bouten/drumsticks etc. is goedkoper dan compleet in braadzak kopen. Evt. restjes kip lekker verwerken in slaatje of uitgeplozen met wat groente (bijv. alfalfa, tuinkers) op brood.
Magere yoghurt mengen met wat appelsap, jus d'orange of aangemaakte ranja is lekkerder en minder zoet en veel goedkoper dan kant en klare drinkyoghurt.
Ik vind (goede rosbief, frincandeau etc.) vaak wel lekker, maar voor bijv. tosti, witlof of zo,gebruik ik 'gewoon' de gebakken ham van Euroshopper of zo.
Hier geen 'boeren'kraampjes/turkse winkel(s) etc. op loopafstand (en had auto langere tijd uitgeleend). Nu auto weer terug is, weer wat meer daar naar toe.
Vorige week had ik andijvie nodig (1 pers.)
voor stamppot. Zakje (400 gr) was 1,19. Rauw te veel voor 1 x en te weinig voor 2 x. Klein kropje gekocht om zelf te snijden, 35 cent en minuutje werk.
Bij (deze of volgende week) vriezers ontdooien krijg ik weer wat meer beeld van de voorraad
(gelukkig is de mozzarella discussie voorbij)
1 zak kriel (50% korting C1000) voor 0,59
1 zak ijsbergsla (50% korting C1000) voor 0,54
4 drumsticks (aanbieding nog in vriezer) 1,82
Daarbij voor bij de sla: 1 tomaat, 2 eieren, lente-ui en dressing en mayo bij de kriel.
Heerlijk gegeten voor zo'n 3,50 voor 2 personen.
Ik vind zelf de 'viscuisine' van de Aldi/Lidl lekker en kan daar 2 x van eten. Portie aardappelpuree met smaakje uit de vriezer erbij en verse groente als broccoli, witlof of zo erbij. Niet duur.
En ja, ik vind deze 'viscuisine' lekkerder/goedkoper dan zelf maken.
Zelf houd ik van lekkere vis (markt/visboer) maar is niet altijd haalbaar. Heb heerlijke recepten met koolvisfilet die niet lekkerder zijn met bijv. verse kabeljauw.
Erbij (dag ervoor meer aardappels koken) goed opgebakken aardappels en groente naar keuze.
Als ik patat bak, vind ik de Golden Longs van McCain het lekkerst. Zijn echter wel duurder. Deze week maar weer eens een zak gewone minifriet op het boodschappenlijstje.
Geen hamburgers kopen maar zelf hamburgers maken volgens een lekker (gehakt)recept als het gehakt in de aanbieding is.
Ik had vrijdag een heerlijke appeltaart gebakken. Wel met mix (aanbieding), wat rozijnen, boter, ei, kg goudreinetten erbij voor nog geen 2,50.
Soep wordt vaak als goedkoop alternatief genoemd. Daar ben ik het niet mee eens. Als ik zie wat ik gebruik voor een goede maaltijdsoep (snert, tomaat, minestrone) dan gebruik ik best veel vlees (goede basisbouillon) en lekkere rookworst maar dan wel weer aardig wat porties op voorraad en omgerekend niet zo duur, maar je moet net het geld kunnen missen voor het vlees die week.
Een doosje braadzakken (Blokker/Marskramer) zelf vullen met kip/bouten/drumsticks etc. is goedkoper dan compleet in braadzak kopen. Evt. restjes kip lekker verwerken in slaatje of uitgeplozen met wat groente (bijv. alfalfa, tuinkers) op brood.
Magere yoghurt mengen met wat appelsap, jus d'orange of aangemaakte ranja is lekkerder en minder zoet en veel goedkoper dan kant en klare drinkyoghurt.
Ik vind (goede rosbief, frincandeau etc.) vaak wel lekker, maar voor bijv. tosti, witlof of zo,gebruik ik 'gewoon' de gebakken ham van Euroshopper of zo.
Hier geen 'boeren'kraampjes/turkse winkel(s) etc. op loopafstand (en had auto langere tijd uitgeleend). Nu auto weer terug is, weer wat meer daar naar toe.
Vorige week had ik andijvie nodig (1 pers.)
voor stamppot. Zakje (400 gr) was 1,19. Rauw te veel voor 1 x en te weinig voor 2 x. Klein kropje gekocht om zelf te snijden, 35 cent en minuutje werk.
Bij (deze of volgende week) vriezers ontdooien krijg ik weer wat meer beeld van de voorraad
(gelukkig is de mozzarella discussie voorbij)
maandag 31 januari 2011 om 10:42
Tip voor goedkope kippensoep. Koop kippenbouten bij de Aldi rond de 2,50 een kilo. Daar maak je dan eerst een smakelijk gerecht van met rijst ofzo, weer een hele maaltijd. Alles wat daarvan overblijft, botjes en vlees, daar maak je heerlijke bouillon van. Preitje, winterwortel en wat ui erbij, handje vermicelli (voor de kinderen) en voila! Kunt er nog een omelet bij bakken en wat sambal en ketjap bijdoen voor chinese kippensoep.
maandag 31 januari 2011 om 10:45
maandag 31 januari 2011 om 14:08
quote:ivy1970 schreef op 31 januari 2011 @ 10:42:
Tip voor goedkope kippensoep. Koop kippenbouten bij de Aldi rond de 2,50 een kilo. Daar maak je dan eerst een smakelijk gerecht van met rijst ofzo, weer een hele maaltijd. Alles wat daarvan overblijft, botjes en vlees, daar maak je heerlijke bouillon van. Preitje, winterwortel en wat ui erbij, handje vermicelli (voor de kinderen) en voila! Kunt er nog een omelet bij bakken en wat sambal en ketjap bijdoen voor chinese kippensoep.Ik vind dat nooit zo hygienisch om eerst de kippebouten te serveren en dan de botten die overblijven op het bord nog een keer in de soep te doen. Een litertje kippebouillon van een blokje kost helemaal niets en als je daar de groente die je noemt aan toevoegt dan heb je ook heerlijke soep.
Tip voor goedkope kippensoep. Koop kippenbouten bij de Aldi rond de 2,50 een kilo. Daar maak je dan eerst een smakelijk gerecht van met rijst ofzo, weer een hele maaltijd. Alles wat daarvan overblijft, botjes en vlees, daar maak je heerlijke bouillon van. Preitje, winterwortel en wat ui erbij, handje vermicelli (voor de kinderen) en voila! Kunt er nog een omelet bij bakken en wat sambal en ketjap bijdoen voor chinese kippensoep.Ik vind dat nooit zo hygienisch om eerst de kippebouten te serveren en dan de botten die overblijven op het bord nog een keer in de soep te doen. Een litertje kippebouillon van een blokje kost helemaal niets en als je daar de groente die je noemt aan toevoegt dan heb je ook heerlijke soep.
maandag 31 januari 2011 om 16:09
quote:Dammes schreef op 30 januari 2011 @ 19:00:
[...]
Ik heb altijd het gevoel dat het soort reacties zoals van Blackydress worden ingegeven door een houding van "kijk mij eens lekker veel geld uitgeven aan eten, ik hoef niet op het geld te letten, lekker puhhh voor jullie losers".
Jammer hoor.Zo dan. En bedankt. Ik ga me niet eens verdedigen tegen zo'n misselijke aanname.
[...]
Ik heb altijd het gevoel dat het soort reacties zoals van Blackydress worden ingegeven door een houding van "kijk mij eens lekker veel geld uitgeven aan eten, ik hoef niet op het geld te letten, lekker puhhh voor jullie losers".
Jammer hoor.Zo dan. En bedankt. Ik ga me niet eens verdedigen tegen zo'n misselijke aanname.
maandag 31 januari 2011 om 16:11
quote:ivy1970 schreef op 31 januari 2011 @ 14:12:
Euh Dammes, die bouillon kookt weet je. Dat dood alles wat je vies zou kunnen vinden hoor! Enne...kippesoep van een bouillonblokje is niet te vergelijken met zelf getrokken bouillon! Dat heet kokenKlopt, zelfgetrokken is ontzettend lekker. Maar ik zou ook liever niet eerst de poten op tafel zetten en daarna de botten weer in de pan Ik zou dan eerst het vlees eraf halen en verwerken in een gerecht, of op de borden leggen, maar niet afkluiven ofzo.
Euh Dammes, die bouillon kookt weet je. Dat dood alles wat je vies zou kunnen vinden hoor! Enne...kippesoep van een bouillonblokje is niet te vergelijken met zelf getrokken bouillon! Dat heet kokenKlopt, zelfgetrokken is ontzettend lekker. Maar ik zou ook liever niet eerst de poten op tafel zetten en daarna de botten weer in de pan Ik zou dan eerst het vlees eraf halen en verwerken in een gerecht, of op de borden leggen, maar niet afkluiven ofzo.
maandag 31 januari 2011 om 16:14
Die bouillon gebruiken wij ook voor rijst en pasta.
Goedkope kippenbouten in de pan met wat uien en peper en zout. Heel simpel.
Het kookvocht bewaren en die gekookte kippenbouten nog even de oven in met wat kruiden erop zodat het knapperiger wordt.
Je kan ze ook plukken en gebruiken voor ragout of soepvlees ofzo.
Goedkope kippenbouten in de pan met wat uien en peper en zout. Heel simpel.
Het kookvocht bewaren en die gekookte kippenbouten nog even de oven in met wat kruiden erop zodat het knapperiger wordt.
Je kan ze ook plukken en gebruiken voor ragout of soepvlees ofzo.
maandag 31 januari 2011 om 16:18
maandag 31 januari 2011 om 16:43
quote:Dammes schreef op 30 januari 2011 @ 19:00:
[...]
Ik heb altijd het gevoel dat het soort reacties zoals van Blackydress worden ingegeven door een houding van "kijk mij eens lekker veel geld uitgeven aan eten, ik hoef niet op het geld te letten, lekker puhhh voor jullie losers".
Jammer hoor.
Sorry, maar het verschil tussen ES mozzarella en buffelmozzarella proef je echt wel. Het klopt dat er bij grotere supermarkten nu ook duurdere mozzarella ligt, en dat zal vast dezelfde zijn die bij de kaasboer ligt. Maar volgens mij ging het BD om die van 50 cent en dat is rubber.
En verder - als je gewoon van koken en eten houdt, dan sta je anders in wat je eraan wil uitgeven dan wanneer dat niet zo is, denk ik. Dat heeft niets te maken met een houding van 'kijk mij eens lekker veel geld uitgeven' volgens mij. Meer met anderen ervan te overtuigen dat er een wereld open gaat als je oooook verse / goede ingrediënten gebruikt, voor zover je beurs het toelaat. Althans zo lees ik het.
[...]
Ik heb altijd het gevoel dat het soort reacties zoals van Blackydress worden ingegeven door een houding van "kijk mij eens lekker veel geld uitgeven aan eten, ik hoef niet op het geld te letten, lekker puhhh voor jullie losers".
Jammer hoor.
Sorry, maar het verschil tussen ES mozzarella en buffelmozzarella proef je echt wel. Het klopt dat er bij grotere supermarkten nu ook duurdere mozzarella ligt, en dat zal vast dezelfde zijn die bij de kaasboer ligt. Maar volgens mij ging het BD om die van 50 cent en dat is rubber.
En verder - als je gewoon van koken en eten houdt, dan sta je anders in wat je eraan wil uitgeven dan wanneer dat niet zo is, denk ik. Dat heeft niets te maken met een houding van 'kijk mij eens lekker veel geld uitgeven' volgens mij. Meer met anderen ervan te overtuigen dat er een wereld open gaat als je oooook verse / goede ingrediënten gebruikt, voor zover je beurs het toelaat. Althans zo lees ik het.