Gezondheid alle pijlers

Leven met allergieën

16-07-2013 22:32 519 berichten
Dit topic is bedoeld voor mensen die zelf of in hun gezin te maken hebben met mensen met allergieën. Een topic om ervaringen uit te wisselen, elkaar tips te geven, om af en toe te klagen als je weer eens in zes pannen tegelijk staat te roeren en ook om elkaar een hart onder de riem te steken als het even tegen zit. Het is bedoeld voor iedereen die te maken heeft met aanpassingen in het eetpatroon.



Edit: omdat bleek dat er eigenlijk veel meer tips en ervaringen worden beschreven dan alleen over eten is de titel aangepast in 'leven met allergieen" en is het topic verplaatst naar de pijler gezondheid.
Alle reacties Link kopieren
Lien, ben ook heel erg positief! Zo heerlijk om mijn jongetje zo te zien opknappen :-)



Man is trouwens vandaag weer bij de MDL geweest en die wil toch een biopt gaan afnemen. Klachten zijn zo specifiek en het kan blijkbaar soms zo zijn dat alleen een bloedtest het niet uitsluit. Dus wie weet straks twee mannen met coeliakie hier.
quote:bibaatje schreef op 29 oktober 2013 @ 22:20:

Lien, ben ook heel erg positief! Zo heerlijk om mijn jongetje zo te zien opknappen :-)



Man is trouwens vandaag weer bij de MDL geweest en die wil toch een biopt gaan afnemen. Klachten zijn zo specifiek en het kan blijkbaar soms zo zijn dat alleen een bloedtest het niet uitsluit. Dus wie weet straks twee mannen met coeliakie hier.O, spannend en een rot onderzoek.
quote:lienepiennetje schreef op 29 oktober 2013 @ 21:44:

Ik heb medicijnen. Niet via mijn eigen apotheek....

Lang verhaal. Nu bezig met overstappen



Reglisse, dochter eet als avondeten aardappel en groente. Heel soms pasta en groente. In totaal zo'n 150 gram, voor 4,3 gram eiwit.

In de ochtend mag ze ongeveer 1,5 gram eiwit. Dat zou ongeveer 50 gram voedsel zijn. Daar red ze de ochtend niet mee plus dat ik betwijfel of ze direct na ontwaken hier zin in heeft. Dochter heeft maximaal nuchtere periode. Nu maken we haar wakker en binnen 5 minuten krijgt ze haar fles. Om dan aardappels en bloemkool voor te zetten ;) en van een simpele tomatensoep zou ze ook maar 40 ml mogen.. Maar bedankt voor het meedenken!!

Maar ik ga binnenkort met het brood van Reisa aan de slag. Ik ben nu aan het wachten op de bloedresultaten. Misschien mag er een gram eiwit bij en een half uur extra slaap Verder zijn de vitamines waar ze van spuugt geschrapt en hebben we drie vervangende middelen gekregen. Want we hadden nog niet genoeg medicijnen ;)



Bibaatje, wat fijn dat je baksels zo'n succes waren. Je klinkt sowieso positief. Wat een fantastisch verschil met je originele topic!

Wie weet komen we elkaar tegen bij het AH schap



Elke, heb je al nieuw lievelingseten?Ik hoop het voor jullie!
Alle reacties Link kopieren
Ik ook! Dochter is dol op fruit en het is toch een mandarijn extra
Alle reacties Link kopieren
Wow Lien, dat zou fijn zijn!



Hebben jullie anders geen dietist waar je iets mee kunt? Het klinkt echt ontzettend ingewikkeld, dus ik zal geen verdere tips proberen te geven. (Ik vind zelf Stefan Kleintjes heel goed als kinderdietist, maar ik weet niet of hij voldoende kennis heeft voor zo'n specifiek geval).



Ik zag vandaag bij onze Turkse bakker een nieuwe vitrine met glutenvrij spul staan trouwens, van so pure. Zag er best lekker uit!



En voor de koemelk/soja/eivrije mensen hier: bij de AH versafdeling zijn er kleine pepernootjes die erg lekker zijn!
quote:reglisse schreef op 30 oktober 2013 @ 11:29:

Wow Lien, dat zou fijn zijn!



Hebben jullie anders geen dietist waar je iets mee kunt? Het klinkt echt ontzettend ingewikkeld, dus ik zal geen verdere tips proberen te geven. (Ik vind zelf Stefan Kleintjes heel goed als kinderdietist, maar ik weet niet of hij voldoende kennis heeft voor zo'n specifiek geval).



Ik zag vandaag bij onze Turkse bakker een nieuwe vitrine met glutenvrij spul staan trouwens, van so pure. Zag er best lekker uit!



En voor de koemelk/soja/eivrije mensen hier: bij de AH versafdeling zijn er kleine pepernootjes die erg lekker zijn!Ik zag het hier ook bij de bakker. Zag er goed uit, maar natuurlijk weer behoorlijk aan de prijs.
Alle reacties Link kopieren
Hier stonden er geen prijzen bij. Dat is vaak een slecht teken.
Alle reacties Link kopieren
Reglisse, Wij hebben wekelijks contact met dietiste die samenwerkt met Metabole kinderarts.



Heb je toevallig de pepernoten gekocht?
Alle reacties Link kopieren
Whaaahaaa!!



Nog twee uur lang de neiging om mijzelf helemaal open te krabben, en toch anti-histamines nemen weerstaan, dan eindelijk de allergietesten. Wie heeft dat bedacht, drie dagen lang van te voren geen anti-histamine gebruik?



Ik zit al twee maanden onder de jeuk, en uitslag en zo gauw als ik krab wordt het alleen maar erger, krijg ik van die mooie dikke witte opgezetten striemen en bultjes.



In eerste instantie dacht ik dat het mijn histamine-intolerantie was, evt in combi met een overdosis aan muggenbeten. Maar ik heb al tijden weinig last van de histamine-intolerantie, wel mijzelf redelijk wat vrijheden qua dieet gegund, door de jaren heen steeds meer. Maar dat ook alleen maar, omdat ik er zolang ik mijzelf matig, en niet ongesteld of ziek ben, er dus bijna geen last meer van heb.



Sowieos nooit zo extreem last gehad van mijn huid. Wel dat deze snel jeukerig was bij droogte, en snel rode striemen kreeg.



Zodadelijk dus van die huidtesten, vermoedt dat het door huisstofmijt komt. :/



Nog twee uurtjes volhouden!!! Overal jeuk... ik wil in een bad helemaal gevuld met verlichting gevende lotion!
Vandaag voor het eerst pannenkoeken gebakken met rijstmeel van de Toko, gewoon met melk en eieren en wat zout. Wat meer rijstmeel in verhouding tot de melk dan met tarwebloem, maar het blijft een veel dunner beslag.

Toch waren de pannenkoeken erg goed gelukt en lekker. En niet onbelangrijk rijstmeel kost er weinig bij de Toko.
Alle reacties Link kopieren
Wat leuk, Reisa, ga ik ook maar eens proberen denk ik. Thanks voor de tip.



Hebben jullie nog tips om een dreumes aan de groente te krijgen? Zoon eet het pertinent niet. Eerst waren er nog een paar groentes die hij wel at maar nu dus niks meer Weet dat hij het wel overleeft hoor, maar denk dat juist hij het wel kan gebruiken, die vitamines.



Verder hier alles goed, zit alleen met mijn pootje omhoog. Heb door mijn mobiele gewrichten mijn enkel behoorlijk geblesseerd. Kan wel gewoon lopen, maar 's avonds is hij twee keer zo dik en erg pijnlijk. Al bij de arts geweest en nu naar de fysio en aan de steunzolen Nou ja er zijn ergere dingen maar baal wel dat ik niet kan sporten.



Fijn weekend nog!
Alle reacties Link kopieren
Bibaatje mijn peuter/kleuter eet nauwelijks avondeten. Wat hij wel wil eten:

Tomatensoep (Unox Chinese tomaat), rode kool, rode bieten en pastasaus (gepureerde tomaten met groente). Maar soms ook dit niet.

Hij eet sowieso geen aardappelen en vlees.



Wat wij doen, ook in overleg met deskundigen, wij leggen eten op z'n bord. Hij eet of niet. Hij mag er niet mee knoeien, maar hij moet niets eten.

Er is altijd iets simpels na, ook omdat hij s nachts anders honger krijgt en we straffen niet.

We belonen wel. Wanneer hij eet of proeft, krijgt hij een lekkerder toetje.

En er komen langzaam meer dagen dat er iets in gaat. Maar nog steeds vaak helemaal niets.

Ik maak me geen zorgen. Hij groeit goed. Eet voldoende ontbijt, lunch en fruit.



Succes!
Alle reacties Link kopieren
Dank je, Lien. Dat hebben wij ook geleerd toen hij opgenomen was in het ziekenhuis. Dus dat doen we ook: aanbieden en stimuleren maar er wordt geen probleem gemaakt en hij krijgt ook idd altijd een toetje. Hij is echt heel gedecideerd. Eet hij zijn vlees en aardappelen bijv en reikt dan zijn bordje (met groente erop) aan: 'mama, op!'

Fruit eet hij ook niet fantastisch, maar enkele soorten wel redelijk. En op de opvang eet hij dat goed.
Wij scheppen ook altijd van alles wat op. En soms maken we er een spelletje van. Geen spruitjes eten hoor, dan word je groot en sterk en heb je weer nieuwe kleren en schoenen nodig, daar gaan we niet aan beginnen. Dan eten ze vaak wel en roepen wij: Nee, dat mag niet. Of de erwtjes op de lepel willen in de achtbaan en roepen mogen wij er in? Alstublieft! (met een gek stemmetje) en als ze er dan een paar eet, dan roepen de erwtjes joeeeeee in de achtbaan. En de volgende lepel erwtjes wil in de draaimolen enz.

Nu eten ze alle drie vaak prima en als ze hun bord bijna leeg hebben dan ga ik vaak boos op zoek naar het eten, dat ze vast op de grond hebben geknoeid. Wat ze hilarisch vinden, vooral om dan te zeggen dat ze het allemaal opgegeten hebben.

Verder is het toetje hier bijna altijd fruit, of ze nou eten of niet.
En mijn oudste blijkt dol te zijn op gebakken champignons op brood. Is ook groente. Verder hebben wij ook vaak tomaten en komkommer bij nasi of lasagne.
Alle reacties Link kopieren
Komkommer eet mijn zoon ook, maar dat vind ik niet echt groente. Nu plemp ik er meestal rauwe paprika door heen en dat wordt soms gegeten.

Toetje is hier zuivel.

Er wordt al twee tot drie keer fruit gegeten per dag en dat vind ik genoeg. Zoon drinkt geen melk (ontbijt met yoghurt) zuivel toetje heeft voorkeur. Ala dochter geen zuiveltoetje meer mag, heeft zoon mazzel dan krijgen ze allebei waterijs.
Dacht ik ook altijd, maar het is best gezond. En naast de tomaten en komkommers zet ik dan ook wel eens rauwe paprika en worteltjes. Dat zet ik ook wel eens 's middags op tafel.
Alle reacties Link kopieren
(Btw goede bloedresultaten gisteren!!)
Wat goed!!! Een mandarijntje erbij.

Wat mag jouw dochter nu per dag eten? Met hoeveel eiwit?
Alle reacties Link kopieren
Extra eiwit is nog niet goedgekeurd.



Ze eet nu: 2 gram ontbijt 1 gram fruit 3,7 lunch 1 fruit 4,3 avond 2 nacht en dan nog 0,5 speling.



Maar deze indeling gaat op de schop
quote:lienepiennetje schreef op 03 november 2013 @ 10:07:

Extra eiwit is nog niet goedgekeurd.



Ze eet nu: 2 gram ontbijt 1 gram fruit 3,7 lunch 1 fruit 4,3 avond 2 nacht en dan nog 0,5 speling.



Maar deze indeling gaat op de schop En hoe vul je dat dan in met eten?
Alle reacties Link kopieren
4 scheppen nutrilon veel water en extra koolhydraten

Fruit: hoeveelheid afhankelijk van fruit soort

Kleine snee brood (35 gram) jam of stroop boter

Fruit: Idem

Avond: aardappelen, groente of pasta groente of rijst groente. Hoeveelheden afhankelijk van eiwitwaarde.

Nacht: zelfde als ochtend



Dan krijgt ze daarnaast nog mulitvitamines, calcium, ijzer en aminozuur preparaten. Dat is naast haar medicijnen. Ze haalt namelijk niet genoeg uit haar eten.
Vraagt ze vaak om extra eten? Want ze mag niet veel en meer kan natuurlijk niet.
Alle reacties Link kopieren
Op zich gaat het wel. Wat moeilijk is, is de onverwachte momenten. We lopen op de markt, zoon krijgt banaan. Zij mag eigenlijk niet. En dat gaat er niet in bij haar. Dan wordt ze boos.

Vandaar de speling dan kunnen we spontaan geven. Daar zou ik de extra eiwit voor willen gaan gebruiken.

Met brood heeft ze wel genoeg, avond eten ook. Toetje mag altijd meer maar dat heeft ieder kind
Alle reacties Link kopieren
Bibaatje, wij geven de groente meestal voor het eten. Tijdens het koken, of als ik thuis ben overdag. Paprika, kleine worteltjes, tomaatjes, komkommer. Groentesoep bij de lunch, dat soort dingen.



Fijn dat het goed was lien!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven