
Met de auto naar school
maandag 3 september 2018 om 11:20
Sorry voor het premium artikel.
Maar het valt mij ook weer op.
Belachelijke hoeveelheden ouders met auto's bij scholen die zorgen voor een onveilige situatie voor kinderen die op de fiets of lopend komen.
Tot nu toe heeft mijn kind het er zonder kleerscheuren vanaf gebracht.
Maar ik verbaas mij altijd enorm over de laksheid waarop ouders omgaan met het leven van andere kinderen.
Deuren openzwaaien, parkeren op onoverzichtelijke plekken, rakelings langs fietsende kinderen of ouders met kinderen achterop scheuren. Te hard rijden, auto op het schoolplein parkeren, gevaarlijk keren, de wegen blokkeren.
Het excuus is altijd hetzelfde; ik moet gelijk door naar mijn werk/supermarkt/theekransje/sportschool..
Mijn kind fietst zelf sinds zijn 8e, wel alleen over fietspaden. Maar de school en de omgeving zorgt voor het meeste gevaar. Dat is toch eigenlijk heel raar?
Je zou toch denken dat elke ouder begrijpt dat een kind een kostbaar iets is. Ik bedoel; wie wil nou zijn kind verliezen door een ongeluk? Of dat je kind gewond raakt?
Waarom zou je dat een andere ouder wel aan willen doen?
https://www.telegraaf.nl/nieuws/2509563 ... te-fietsen
Maar het valt mij ook weer op.
Belachelijke hoeveelheden ouders met auto's bij scholen die zorgen voor een onveilige situatie voor kinderen die op de fiets of lopend komen.
Tot nu toe heeft mijn kind het er zonder kleerscheuren vanaf gebracht.
Maar ik verbaas mij altijd enorm over de laksheid waarop ouders omgaan met het leven van andere kinderen.
Deuren openzwaaien, parkeren op onoverzichtelijke plekken, rakelings langs fietsende kinderen of ouders met kinderen achterop scheuren. Te hard rijden, auto op het schoolplein parkeren, gevaarlijk keren, de wegen blokkeren.
Het excuus is altijd hetzelfde; ik moet gelijk door naar mijn werk/supermarkt/theekransje/sportschool..
Mijn kind fietst zelf sinds zijn 8e, wel alleen over fietspaden. Maar de school en de omgeving zorgt voor het meeste gevaar. Dat is toch eigenlijk heel raar?
Je zou toch denken dat elke ouder begrijpt dat een kind een kostbaar iets is. Ik bedoel; wie wil nou zijn kind verliezen door een ongeluk? Of dat je kind gewond raakt?
Waarom zou je dat een andere ouder wel aan willen doen?
https://www.telegraaf.nl/nieuws/2509563 ... te-fietsen

dinsdag 4 september 2018 om 08:52
Mensen komen niet alleen in de stad om te winkelen. Ook om te werken bijvoorbeeldpipootje schreef: ↑04-09-2018 08:46Het is geen spits in de stad want de winkels zijn dicht
En die afspraak kun je niet op een ander moment doen bij de dierenarts, Ze mogen die parkeerplaats niet gebruiken zonder te betalen en er met z'n allen moeilijk te gaan staan doen.
het is lastig he om te beseffen dat er veel luie mensen zijn.


dinsdag 4 september 2018 om 08:59
Ze gingen naar school. Het probleem is bekend daar.SallySpectra* schreef: ↑04-09-2018 08:52Mensen komen niet alleen in de stad om te winkelen. Ook om te werken bijvoorbeeld![]()

dinsdag 4 september 2018 om 09:02
In het buitengebied snap ik het. Daar is het voorzieningenniveau laag en zijn mensen afhankelijk van de auto.lemoos2 schreef: ↑03-09-2018 21:35Ja x kilometer. Ligt ook aan de infrastructuur of de kinderen dat stuk zelfstandig kunnen overbruggen. En het rotte van buitengebieden: de banen liggen in de steden. Zonder auto kom je niet ver of niet op tijd. OV bestaat amper. Één bus per uur, met dan een wachttijd op het boemeltreintje (2 keer per uur). Op plek van bestemming loop je dan ook niet gelijk bij de werkgever binnen zeg maar. Als ik met de fiets (1 op vertrekststion, 1 op eindstation) en OV zou reizen dan doe ik er, vanwege de uitstekende verbindingen, 55 minuten over een enkele reis. Dan zou ik qua werktijden en schooltijden mijn baan moeten opzeggen. Met de auto doe ik het in 20 minuten. En die auto is dan ook nog een stuk goedkoper (inclusief brandstof, verzekering, onderhoud en afschrijving).
Maar voor onze binnenstadschool geldt dat niet. Hét grote probleem is hier dat mensen uit buitenwijken of zelfs omliggende dorpen (!) naar onze basisschool komen. Met de auto. In de smalle middeleeuwse straatjes van het centrum. Dit terwijl er meer dan genoeg prima basisscholen zijn in de buitenwijken en de dorpen.
Wij lopen of fietsen naar school, maar bij fietsen houd ik mijn hart soms wel vast. Mijn kinderen zijn voorzichtig in het verkeer maar op asociaal gedrag is het nu eenmaal lastig anticiperen als je 8 en 10 bent. Ik vind dat kinderen in de buurt naar de basisschool moeten. Maakt speelafspraakjes ook stukken makkelijker.



dinsdag 4 september 2018 om 09:17
Natuurlijk, want het is fijn om overlast te veroorzaken.
dinsdag 4 september 2018 om 09:18
Ik vraag me wel af of mensen nou zoveel luier zijn geworden. Natuurlijk zijn er nu ook meer moeders die werken, maar dan nog. Bijna iedereen wordt tegenwoordig met de auto gebracht; 30 jaar geleden mócht je niet eens met de auto. Op de fiets alleen als je verder dan een bepaalde afstand woonde en welgeteld 1 meisje uit mijn klas had toestemming om met de auto gebracht te worden, want ze woonde 12 km verderop. Dat soort regels mogen ze van mij nu ook wel instellen. Het probleem is denk ik alleen dat vroeger iedereen zich eraan hield en tegenwoordig zoiets massaal genegeerd zou worden.
Lui én asociaal dus eigenlijk.
Lui én asociaal dus eigenlijk.

dinsdag 4 september 2018 om 09:21
Iemand die binnen een vak parkeert veroorzaakt geen overlast. Het komt jou niet uit omdat jij nét met je knijn aankomt. Zoals een ander nét met zijn of haar kind aankomt dat een traktatie bij zich heeft, nog verder moet naar werk of andere afspraak, wiens kind in het gips zit, etc etc etc. Dat zie je niet aan een auto. Net zo min als dat een willekeurige parkeerder kan ruiken dat net op dat tijdstip jij aankomt met een ziek knaagdier.
dinsdag 4 september 2018 om 09:25
Welke wet was dat? Ik woonde op loopafstand van school, maar er waren er 30-35 jaar geleden zat die met de auto gebracht werden hoor, daar gaat de school verder helemaal niet over, kom zeg.pamelacourson schreef: ↑04-09-2018 09:18Ik vraag me wel af of mensen nou zoveel luier zijn geworden. Natuurlijk zijn er nu ook meer moeders die werken, maar dan nog. Bijna iedereen wordt tegenwoordig met de auto gebracht; 30 jaar geleden mócht je niet eens met de auto. Op de fiets alleen als je verder dan een bepaalde afstand woonde en welgeteld 1 meisje uit mijn klas had toestemming om met de auto gebracht te worden, want ze woonde 12 km verderop. Dat soort regels mogen ze van mij nu ook wel instellen. Het probleem is denk ik alleen dat vroeger iedereen zich eraan hield en tegenwoordig zoiets massaal genegeerd zou worden.
Lui én asociaal dus eigenlijk.
En verder: Als (bijna) iedereen met de auto wordt gebracht, hoe komt het dan dat het schoolplein tjokvol fietsen staat?


dinsdag 4 september 2018 om 09:26
Ik heb op verschillende basisscholen gezeten en bij eentje mocht je zelfs niet op de fiets naar school. Lopen dus. Er werd wel een uitzondering gemaakt voor de boerendochter die buiten de bebouwde kom woonde.pamelacourson schreef: ↑04-09-2018 09:18Ik vraag me wel af of mensen nou zoveel luier zijn geworden. Natuurlijk zijn er nu ook meer moeders die werken, maar dan nog. Bijna iedereen wordt tegenwoordig met de auto gebracht; 30 jaar geleden mócht je niet eens met de auto. Op de fiets alleen als je verder dan een bepaalde afstand woonde en welgeteld 1 meisje uit mijn klas had toestemming om met de auto gebracht te worden, want ze woonde 12 km verderop. Dat soort regels mogen ze van mij nu ook wel instellen. Het probleem is denk ik alleen dat vroeger iedereen zich eraan hield en tegenwoordig zoiets massaal genegeerd zou worden.
Lui én asociaal dus eigenlijk.
Vroeger ging 99% van de kinderen naar school in de eigen wijk/buurt. Nu schijnt dat niet goed genoeg meer te zijn of zo.
dinsdag 4 september 2018 om 09:28
in mijn jeugd, waren er ook meer scholen (meer kinderen). ik kon lopend naar school.pamelacourson schreef: ↑04-09-2018 09:18Ik vraag me wel af of mensen nou zoveel luier zijn geworden. Natuurlijk zijn er nu ook meer moeders die werken, maar dan nog. Bijna iedereen wordt tegenwoordig met de auto gebracht; 30 jaar geleden mócht je niet eens met de auto. Op de fiets alleen als je verder dan een bepaalde afstand woonde en welgeteld 1 meisje uit mijn klas had toestemming om met de auto gebracht te worden, want ze woonde 12 km verderop. Dat soort regels mogen ze van mij nu ook wel instellen. Het probleem is denk ik alleen dat vroeger iedereen zich eraan hield en tegenwoordig zoiets massaal genegeerd zou worden.
Lui én asociaal dus eigenlijk.
Waar ik nu woon (een oude gemêleerde wijk) zijn de schoolgebouwen niet meer allemaal in gebruik als school. Staat in de straat een oude school (nu appartementen), als het nog een school was geweest, konden ook mijn kinderen lopend.


dinsdag 4 september 2018 om 09:28
Fietsen durf ik niet goed. Maar er wordt ook gesteld dat de auto pakken "lui" is maar lopen of fietsen niet. Terwijl ik lopen dus voor mijzelf als het toppunt van gemakzucht zie.SallySpectra* schreef: ↑04-09-2018 09:26Kennelijk wel. Fietsen moet je, door weer en wind, kilometers ver, liefst met een zwieberende kleuter naast je en een baby achterop. Want dat kan prima.

dinsdag 4 september 2018 om 09:29
Er is nu ook gewoon meer keuze hè. Dalton, montessori, vrije school... doorgaans schoolvormen waar mensen wat verder voor reizen. En ja dat is een keuze.Poppy_del_Rio schreef: ↑04-09-2018 09:26Ik heb op verschillende basisscholen gezeten en bij eentje mocht je zelfs niet op de fiets naar school. Lopen dus. Er werd wel een uitzondering gemaakt voor de boerendochter die buiten de bebouwde kom woonde.
Vroeger ging 99% van de kinderen naar school in de eigen wijk/buurt. Nu schijnt dat niet goed genoeg meer te zijn of zo.
En kennelijk is dat een asociale keuze ofzo. Beetje bekrompen gedachtegang.

dinsdag 4 september 2018 om 09:30
Poppy_del_Rio schreef: ↑04-09-2018 09:26Ik heb op verschillende basisscholen gezeten en bij eentje mocht je zelfs niet op de fiets naar school. Lopen dus. Er werd wel een uitzondering gemaakt voor de boerendochter die buiten de bebouwde kom woonde.
Vroeger ging 99% van de kinderen naar school in de eigen wijk/buurt. Nu schijnt dat niet goed genoeg meer te zijn of zo.
Vroeger. Tja.
We leven alleen nu. En de meeste mensen komen met de auto ( als ze dat al doen, want de meeste lopen en fietsen als dat kan, tenminste hier) omdat ze meestal gewoon door moeten. Iets met de huidige tijd waarin meer ouders werken enzo. En er niet meer op elke hoek van de wijk een school staat. En er keuze is soort onderwijs.
En ja er zal heus wel eens een luie ouder tussen zitten maar dat chargeren en uitvergroten van die ene luie ouder slaat echt nergens op.
anoniem_370013 wijzigde dit bericht op 04-09-2018 09:32
19.54% gewijzigd

dinsdag 4 september 2018 om 09:30
nee het is gewoon een algemeen probleem, ik hoor het van iedereen en van meerdere steden/ dorpen.nessemeisje schreef: ↑04-09-2018 09:21Iemand die binnen een vak parkeert veroorzaakt geen overlast. Het komt jou niet uit omdat jij nét met je knijn aankomt. Zoals een ander nét met zijn of haar kind aankomt dat een traktatie bij zich heeft, nog verder moet naar werk of andere afspraak, wiens kind in het gips zit, etc etc etc. Dat zie je niet aan een auto. Net zo min als dat een willekeurige parkeerder kan ruiken dat net op dat tijdstip jij aankomt met een ziek knaagdier.
Maar je hoeft het niet te geloven hoor.


dinsdag 4 september 2018 om 09:33
Vroeger hadden gezinnen sowieso geen 2 auto's per gezin.pamelacourson schreef: ↑04-09-2018 09:18Ik vraag me wel af of mensen nou zoveel luier zijn geworden. Natuurlijk zijn er nu ook meer moeders die werken, maar dan nog. Bijna iedereen wordt tegenwoordig met de auto gebracht; 30 jaar geleden mócht je niet eens met de auto. Op de fiets alleen als je verder dan een bepaalde afstand woonde en welgeteld 1 meisje uit mijn klas had toestemming om met de auto gebracht te worden, want ze woonde 12 km verderop. Dat soort regels mogen ze van mij nu ook wel instellen. Het probleem is denk ik alleen dat vroeger iedereen zich eraan hield en tegenwoordig zoiets massaal genegeerd zou worden.
Lui én asociaal dus eigenlijk.
En je kwam niet eens op het idee als je dichtbij woonde, om een auto te pakken als je die al had.
iemand hier ging in de regen fietsen, terwijl haar auto voor e deur stond, dat vonden veel mensen gek.
Is toch juist fijn als iedereen niet om de haverklap maar in de auto stapt voor korte stukjes.
