Lijf & Lijn alle pijlers

krachttraining vrouwen

13-08-2013 22:55 1097 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik ben benieuwd naar ervaringen van andere meiden/vrouwen die ook fanatiek aan sport doen en niet omdat het "moet" maar omdat je het gewoon lekker vindt om te doen.

Sinds deze week ga ik trainen met een personal trainer, niet omdat ik zelf geen motivatie heb om te sporten (ik sport al jaren fanatiek), maar om weer een boost te krijgen en vooral aan mijn kracht te gaan werken (ik deed voorheen namelijk vooral cardio aangevuld met wat oefeningen, in elk geval was 3 kwart van een training cardio). Ik heb best wel kippenkracht...en het lijkt me gewoon een uitdaging om wat sterker te worden. Ik merk dat cardio me gaat vervelen omdat het ook wel makkelijk gaat. Oefeningen met gewichten is toch heel anders trainen en ik merk dat ik het wel een uitdaging vindt. Wie heeft hier ervaring mee? ik ken zelf namelijk geen vrouwen die krachttraining leuk vinden, iedereen vind het ook een beetje onzin dat ik dit nou leuk vind...

Ik ben namelijk wel slank van al het sporten, maar dat is dus door de conditietraining van al die jaren, dus ik sport dan ook niet om af te vallen.
Goed hoor!
Alle reacties Link kopieren
Gistermiddag 10 sets van 15 reps deadlift met 82,5kg.
AFSCHEID NEMEN BESTAAT PIET
Alle reacties Link kopieren
Mooi volume record.
Disclaimer: All presented text are opinionated and present only a written account of my mental state at that time.
Hier nog dames problemen met bloesjes die niet meer over bovenarmen passen omdat daar spieren zitten? Ik heb beslist een te dikke buik en te dikke bovenbenen maar om een broek te vinden heb ik geen probleem. Het laagje vet op mijn bovenarmen valt reuze mee, maar door krachttraining zitten er stevige spieren onder. Geen gezicht met veel damesbloesjes en ik train nog niet eens fanatiek.
Alle reacties Link kopieren
Bloesjes, jasjes, jeans, pantalons.... Lang leve de rokjes en jurkjes



Ben wel heel benieuwd hoe het komt dat bij jou alleen je armen gespierd zijn
AFSCHEID NEMEN BESTAAT PIET
Mijn armen zijn niet zo gespierd/stevig. Maar dan nog lijken veel bovenkledingstukken gemaakt voor sprietarmpjes. Spijkerbroeken kan wel eens lastig zijn, te strak om de bovenbenen en te los om de buik. Moet altijd wel een riem om. Ben geen jurkjes/rokjes mens maar echt een tshirts/spijkerbroeken/gympen mens.
quote:hatsetats schreef op 09 september 2015 @ 06:21:

Bloesjes, jasjes, jeans, pantalons.... Lang leve de rokjes en jurkjes



Ben wel heel benieuwd hoe het komt dat bij jou alleen je armen gespierd zijn



Nou, andere lijfsonderdelen zijn ook gespierd en wat mijn benen en buik betreft ook nog een te dik laagje vet eroverheen, model peer. Maar een passende broek vinden is niet zo'n probleem, hooguit de pijplengte (ben ook nogal kort) en de broekband innemen. Een passende nette bloes of jasje is een probleem. Als ik iets neem dat lekker om mijn bovenarmen zit, zit het als positiekleding om mijn buik en kan ik ook zeker twee cupmaten meer kwijt rond mijn borst. Neem ik een jasje/overhemdje dat netjes om mijn borst en buik zit en waar het lukt mijn armen in te proppen, en ik trek de spieren in mijn arm aan hoor je kraken van de stof.

Vandaar mijn vraag...!
quote:Mieshka schreef op 09 september 2015 @ 17:02:

Spijkerbroeken kan wel eens lastig zijn, te strak om de bovenbenen en te los om de buik. Moet altijd wel een riem om.Ja dat dus ook. Maar dat is gemakkelijker op te lossen dan het bloesjes/jasjes probleem!
Oud topic gevonden. Zijn er nog mensen actief aan het krachttrainen ? :)
Alle reacties Link kopieren
ja, zeker ik sta nu op het punt om naar de sportschool te gaan.
This user may use sarcasm and cynicism in a way you are not accustomed to. You might suffer severe mental damage.
Ik zit in mijn 3de week nu.

Vorig jaar arm en schouder gebroken en tijd morfine geslikt en gerevalideerd ( arm was volledig doormidden ). Ben toen wat aangekomen en merkte dat mn lichaam behoorlijk verslapte.
Toen ook maar besloten te stoppen met roken en dat is gelukt. Eerste weken veel gesnoept en al met al totaal 7 kilo aangekomen.
Ben altijd slank geweest en tot mn 25ste erg actief geweest in de paardensport.

Nu doe ik KT 3 keer per week waarvan 1 keer met een pt. 10 min crosstrainer en verder oefeningen met gewichten, oefening op matje, bal en sommigen met apparaten. 3 keer per week andere spiergroep en na twee weken een nieuw trainingsprogramma. Ik houd mijn voeding bij en eet 1500 kc per dag.
In de afg 2 weken een halve kilo eraf en 3 cm kwijt rondom buik.

Maar ik lees regelmatig dat je juist zwaarder wordt van KT.
Toch zie ik op deze sportschool veel mensen verbluffende resultaten halen. Zijn veel mensen met behoorlijk overgewicht en een ongezonde relatie met eten.

Ik vind het onwijs zwaar. Ben soms zo ontzettend moe na trainen dat ik wel kan slapen. Ook spierpijn en zwaar lichaam.
Toch voel ik me ook goed; slaap veel beter en begin het ook echt leuk te vinden en voel me mentaal weer veel beter.

Mijn doel is die 7 extra kilo's vet weer kwijt te raken, maar ook een strakker en fitter lichaam.

Ben benieuwd naar ervaringen van andere mensen. :)
Alle reacties Link kopieren
Monti,
Na KT gaat je vetverbranding nog door.
Dus je verliest vet, maar zet spieren aan, dus je wordt strakken en getoonder.
Dat gebeurd niet met cardio, daar verbruik je op dat moment je calorieen.
Zo even kort uitgelegd.

Ik ben op dit moment even zoekende wat ik nu wil.
Ik doe 4x in de week KT.
Wil dat naar 3x doen, ik wil nl wat cardio erbij gaan doen, zodat mijn conditie ook een beetje op peil wordt gebracht, maar dan is 1x cardio niet voldoende vrees ik.
En wil ook weer pilates gaan doen.
Eigenlijk wil ik alles, maar dat gaat mij niet lukken denk ik.
Jilzz, dat las ik ook maar toch is het 'verplicht' wegen bij de sportschool. Snap dan het nut niet zo..?

Hoelang doe jij al aan KT?
Bij mijn wegen op de sportschool wordt naast het totale gewicht ook de vetmassa en spiermassa ook bepaald.
Zo kan je zien of het de goede kant op gaat met de spieren.

Overbelast je spieren niet, ik heb een jaar weinig mijn armen kunnen trainen vanwege tennisarmen en dat kwam echt door de sportschool. Te fanatiek op de crosstrainer tekeer gegaan, waarbij ik mijn armen teveel strekte. Weer wat geleerd en ik bouw het weer voorzichtig op.
Zal volgende keer opletten of ze vetmassa en spiermassa wegen, maar ik meende enkel gewicht om dan meten omvang buik.

Bepaalde oefeningen kan ik niet ivm arm, daar krijg ik dan andere oefeningen voor in de plaats.

Is twee wekelijks een ander schema normaal? Lees dat nergens terug.
Alle reacties Link kopieren
Ik denk dat middelomtrek en de manier waarop je kleding zit meer zegt over je resultaten dan je gewicht. Ik ben het afgelopen anderhalf jaar zeker 6kg zwaarder geworden door krachttraining. Mijn vetpercentage en kledingmaat zijn wel hetzelfde gebleven. Zolang ik mijn spieren duidelijk kan zien op mijn buik (de plaats waar ik makkelijk vet verzamel) maak ik mij niet druk over mijn gewicht. Ik hoef overigens niet af te vallen dus dat maakt het verhaal wellicht anders.

Volgens mij is regelmatig wisselen van schema juist goed. Hoe vaak ideaal is weet ik niet, ik heb geen schema’s (doe crossfit in een klein groepje, dus trainer bedenkt iedere keer een andere workout). Ik weet wel (ongeveer) hoeveel gewicht ik gebruik (afhankelijk van het aantal resp) van de meeste oefeningen (deadlift, back squat, front squat, kettlebell oefeningen, thrusters, push press, clean, etc.). Ik vind het ook gewoon een kick om te merken dat ik nu meer kan dan een half jaar geleden.
Alle reacties Link kopieren
Ik doe zo'n 15jr KT.
Daarvoor bodypump, spinning.
Maar dat lukt me niet meer ivm slijtage's in mijn nek en rug, het is te belastend.
Ik moet wel uitkijken dat ik mijzelf niet belast, en ook rust neem, ik kan nog wel eens doorslaan.

2 wekelijks een ander programma?
Dat is best vaak.
Ik doe het om de 6 tot 8 weken.

Ik kan mij niet herinneren wanneer ik mij voor het laatst gewogen heb.
Vet meting doe ik 2x in het jaar.
En ik merk het wel als ik aankom/afval, vocht vasthou etc.

Squats bak ik niks van, ondanks dat ik al zolang KT doe.
Ik krijg het moeilijk voor elkaar.
Maar nu heb ik ook telkens blessure's in onderrug en nek/schouders, waardoor het steeds lastig gaat.
Techniek vind ik erg lastig om dat goed te doen, ik gebruik dus ook nauwelijks gewicht.
Word hier nu even weer in begeleid.
Ik doe sinds een half jaar ongeveer aan krachttraining. Ik doe alles thuis, mijn man sport ook veel dus we hebben veel materiaal. De ene keer train ik bovenlichaam, de andere keer onderlichaam. Ik train ongeveer een uur per keer en dat 3-4 x per week.
Heerlijk!
Alle reacties Link kopieren
Sinds kort doe ik 2x per week 45min aan krachttraining + 1 uur in de week Bodypump. Heerlijk! Het eerste resultaat begin ik te merken/zien.
Alle reacties Link kopieren
Ik ga vandaag beginnen met krachttrainining. Gisteren mijn programma opgehaald in de sportschool en vandaag beginnen.
Alle reacties Link kopieren
Super goed mick87
Alle reacties Link kopieren
Ze hebben ook een meting gedaan. Ik heb een vetpercentage van 32% daar schrok ik toch best wel even van. Ik ben wel heel slank, maar dat zegt dus niet zoveel. Maar goed : komende tijd meer sporten en gezonder eten.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven