Thailand Topic!

03-07-2006 10:40 3908 berichten
Alle reacties Link kopieren
Centraal topic voor al jullie vragen, tips, verhalen en andere dingen!
Alle reacties Link kopieren
Heerlijke tijd! Niet druk en weinig regen. Geniet ervan!
Alle reacties Link kopieren
Tnx Mayou!



Die eilanden aan de oostkust van West-Maleisie, zijn die een beetje leuk?

Perhentian Kecil, Pulau Lang Tengah, Gem Island?

Iemand anders nog een tip misschien?
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Ik ben nieuw hier en heb al veel pagina's gelezen in dit topic. Morgen ga ik namelijk voor vier weken in mijn eentje naar Thailand. Nu begint alleen de stress toch wel een beetje te komen en ben ik bang dat ik van alles vergeet. Nu zit ik alleen een beetje na te denken over hoe ik mijn geld opberg (heb wat verhalen gelezen over geld dat gestolen wordt). Ik heb een heuptasje gekocht voor onder mijn kleding. Hoe doen jullie dat? Verspreid je je geld over verschillende plekken, neem je een portomonee mee als je op pad gaat met daarin je pinpas, creditcard, paspoort of laat je dat achter in het hotel in een kluis? Graag hoor ik wat ervaringen van anderen



Groetjes Browniee
Wat ik doe onderweg: een pouch op mijn buik onder mijn rok-/broekband, dichtgeklikt en het elastiek omgeknoopt (zodat ie ook niet met 1 klikje open is te maken). Daarin zitten mijn paspoort, bank- en creditcard en wat reservegeld. Dan heb ik nog een hangding voor om je nek in mijn tas met wat papiergeld en een andere bankpas. En een klein portemonneetje binnen handbereik met wat geld om op te maken voor flesje water, wat te eten.



Maar ik ben een beetje paranoide met mijn spullen .
En ik pin regelmatig, zodat ik nooit zo heel veel geld bij me heb. Afgelopen voorjaar wel een fortuin op zak gehad trouwens, wel 1,2 miljoen kippetjes
Alle reacties Link kopieren
Ik doe helemaal niets bijzonders met mijn geld/waardevolle spullen. Ik laat echt alles in m'n kamer achter, en soms ook gewoon open en bloot. Geld stop ik in m'n broekzak als ik de straat opga. Misschien is het de goden verzoeken, maar ik vind het teveel gedoe alles iedere keer achter slot en grendel te moeten doen. Tot gaat het toe gaat het nog steeds goed.



Soelie, Perhentian is erg mooi. Je kunt er super snorkelen en er zit een erg mooi resort op Besar (Perhentian Island resort geloof ik). Kecil is meer het backpacker eiland, met erg basic accommodatie. Ik ben ten huwelijk gevraagd op Besae dus heb er erg goeie herinneringen aan!



Waar ik nu ben (Mabul, Maleisisch Borneo) is ook zeer de moeite waard, hoewel de resorts hier wel tussen de schamele hutjes van de eilandbewoners gebouwd zijn, die daar trouwens geen enkele moeite mee hebben. Het is hier alleen niet zo groot, in een uur loop je het hele eiland rond. In de buurt van Borneo zijn meer mooi eilanden trouwens (Layang Layang bijvoorbeeld)
Bergamot: pin je niet zoveel als mogelijk is in één keer? Dat doe ik wel, omdat je voor elke transactie in een niet EU land kosten betaald aan je bank (bij mij 5 euro en mijn bank schijnt goedkoop te zijn). Daarom is het irritant dat je in sommige landen niet meer dan 100 euro uit de muur kan trekken... Qua veiligheid: ik neem al m'n geld gewoon altijd mee op zak, pas net zo goed op mijn tas als in A'dam waar ik woon, nog niets gebeurd. Mijn paspoort etc. laat ik achter in mijn accommodatie, net als MP3 speler enzo. Gelukkig ook nog nooit iets gebeurd.



Mayou, wat mooi dat je ten huwelijk bent gevraagd op P. Besar! Ik geloof wel dat i.v.m. het behouden van koraal, het voorlopig niet toegestaan is om te duiken en/of snorkelen op de Perhentians, dus dat zou wel jammer zijn Soelie. Veel plezier op Borneo!!



Oja, nog één vraagje: Egypt Air is prima? Want dan ga ik boeken (woehoe!)!
Alle reacties Link kopieren
Ik ben net terug van de Perhentians. Ik vond het mooi, de natuur is in heel Maleisïe schitterend, maar ook een beetje saai. Er is buiten snorkelen en duiken niets te doen. Wij zaten op Besar bij Cocohut en zijn wel een dagje naar Kecil gegaan (er gaan watertaxi's naar iedere baai). Op kecil is wel wat meer reuring, maar ook niet heel veel. De watertaxi's zijn redelijk duur 10 tot 15 ringgit per persoon voor een enkele reis en 's avonds het dubbele. Als je dus 's avonds naar Kecil wilt dan ben je 120 ringgit kwijt en dat is ongeveer 30 Euro voor een stukje van 5 minuten. Met name het snorkelen is echt prachtig. Haaien, zeeschildpadden, bumphead vissen, papagaai vissen, etc etc. Er zijn overigens maar 2 van de 9 duiksites dicht, maar het afsterven van het koraal is duidelijk zichtbaar.
Alle reacties Link kopieren
Wat raar....reactie weg?

Kaar, wij gaan in februari naar Borneo en willen met vrienden een weekje naar Maleisie.

Zitten te denken aan Penang. Ben je daar ook geweest?

Wij zoeken luxe, natuur en cultuur.

Ook nog verdere tips?
Alle reacties Link kopieren
Ha die Neele, nee ik ben niet op Penang geweest. We hadden achteraf misschien wat eerder van de Perhentians weg moeten gaan. Ik heb gehoord dat Penang en (in mindere mate) Langkawi een soort Phuket zijn, vandaar dat wij dat hebben overgeslagen. Maar correct me if I am wrong.

Borneo is heel mooi, prachtige jungletrekkings gemaakt en bij Semonggoh hebben we orang utans bekeken (ook goed te doen met je dochter). Bako national park is ook geweldig. Veel neusapen gespot.



Ik vond alleen de algemene sfeer overal in Maleisïe nogal saai. Het heeft niet de vibe die Thailand wel heeft. Daarbij vonden wij het eten erg slecht. Alles was zonder fantasie bereidt en Maggi voert de boventoon.

Daarbij komt dat ik zwanger ben en ik het Aziatische eten niet kon verdragen. Als ik aan noodles denk ga ik spontaan over mijn nek. Maar goed, mijn vriend is natuurlijk niet zwanger en die vond het eten ook niet te vreten. Het ligt tussen Indonesië en Thailand, maar ik heb nergens kruiden kunnen ontdekken. Geen citroengras, geen koriander, geen basilicum, geen lekkere curry's.

Kuala Lumpur is geweldig. Bangkok in het klein en schoon.

Bukit Bintang is the place to be voor luxe winkels zoals Prada, Versace, Gucci, etc.
Grappig Kaar, ik hoor mensen altijd lyrisch over Maleisië, maar ik vond het ook saaaai... Ik weet niet, het sprankelt niet ofzo..
Alle reacties Link kopieren
He Jakkes, Phuket achtige zaken...

Vorig jaar al een paar dagen in KL gezeten. Vond het wel leuk maar niet juigend. Zaten wel in een geweldig hotel en keken echt letterlijk bij de Petronas towers naar binnen...



Urang Utangs vorig jaar ook al gezien in Kota Kinnabulu op Borneo....



Misschien met onze vreinden dan toch maar een weekje naar Thailand vliegen?
Alle reacties Link kopieren
Tja ik weet niet. Ik wil niet verwend overkomen ofzo, tenslotte zijn de Perhentians één van de mooiste plekken ter wereld. Maar als je mij diep in mijn hart kijkt hoef ik er niet meer naar toe. Been there, done that. In Thailand heb je de mogelijkheid om dingen op te zoeken. Wil je rust dan ga je naar Thong Nai Pan op Koh Phangan, wil je drukte dan ga je naar Samui, wil je natuur dan ga je naar Khao Sok. Maar ik heb bijvoorbeeld nergens marktjes gezien in Maleisië.
Jullie ervaringen met Egypt Air btw?
Alle reacties Link kopieren
Ik hoor altijd dat mensen heel enthousiast zijn over Maleisie, behalve als ze eerst naar Thailand zijn geweest.

Nou, ik ga nog eens goed nadenken.....
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,

Ik zag dit topic en d8 moet snel even lid worden.



Ik ga waarschijnlijk dit jaar nog, of anders begin volgend jaar, voor langere tijd samen met me vriend wonen in Thailand (denk aan 2 jaar, misshcien langer als het bevalt).

Ik ben zelf al 2 x eerder geweest naar Thailand en vind het een mooi land, al heeft het natuurlijk wel zijn gebreken.



De plannen voor mij zijn om een TEFL course te doen en daarna les te geven. Ik zou graag in contact willen komen met andere thaise bewoners

@ mayou en SunnyC, ik zag dat jullie ook in Thailand wonen?

Hoe hebben jullie het geregeld met visa? hebben jullie een werkvisa? Zelf gaan we een studentenvisa aanvragen, want we zijn ook van plan om goed thais te kunnen spreken, en misschien zlefs lezen en schrijven. Zijn jullie daar bekend mee? En konden jullie makkelijk werk vinden?



Ik heb eigelijk nog genoeg andere vragen, dus ik hoor graag van jullie!
Alle reacties Link kopieren
Hmmmm ff nadenken over Maleisie saai.... het is wel saaier dan Thailand inderdaad, maar ja dat heb je stukken sneller met een Islamitisch land denk ik. En over het algemeen is de natuur ook saaier ja, door die oneindige hoeveelheid palmbomen, toch vind ik dat je met name op Borneo erg mooie natuur hebt die je in Thailand weer niet vind. Het eten vind ik wel lekker trouwens. Ok het is - wederom - geen Thailand, maar als je naar een markt gaat in Maleisie kun je erg lekker eten. En eerlijk gezegd bevalt dat saaie met wel eigenlijk.



Gefeliciteerd trouwens Kaar!!



Neele, Penang en Langkawi vind ik niet op Phuket lijken. Langkawi heeft veel luxe resorts, maar mist het goedkope van Phuket (en de hoeren!!) en Penang bestaat hoofdzakelijk uit Georgetown en daar moet je van houden. Je hebt een grote Indiase wijk en aangrenzend een Chinese wijk en daar is het druk en gezellig. Verder vind je veel koloniale huizen daar en dat is leuk om naar te kijken, maar het strand stelt geen bal voor, dus ik zou mijn vrienden er niet mee naar toe nemen. Dan eerder naar Langkawi of Pankor Laut, (over luxe gesproken) Maar dan moet je wel een extra zak geld meenemen. Google maar eens een paar plaatjes, dan zie je vanzelf wat ik bedoel.



In februari zou ik nog niet naar Perhentian gaan, dan kan het daar nog goed spoken qua monsoon.



Ik denk trouwens dat de baan niet doorgaat. We hebben tot op heden niets meer gehoord jammergenoeg.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Nim,



als je van plan bent om te gaan werken kun je beter geen studenten visa aanvragen. Het makkelijkst is een 2 maands toeristen visum halen bij de ambassade of het consulaat dan kun je in ieder geval je TEFL of CELTA (beter want meer erkent wereldwijd) doen.

Daarna kun je een baan zoeken en als je op je toeristenvisum nog tijd hebt (minimaal 21 dagen) kan je school het visum omzetten naar een non-immigrant-B visum. Dat is wat je nodig hebt om hier te werken.

Als je dat eenmaal hebt kun je (de school) een werkvergunning aanvragen. Heb je die, dan zit je goed en mag je in Thailand blijven zolang als je werkt.



Banen vinden is hier geen probleem. Ik zou me wel alvast inschrijven voor een TEFL of CELTA vanuit NL want dan weet je of je daar aangenomen wordt.

Succes en veel plezier met de voorbereidingen!
Alle reacties Link kopieren
Mayou, hoe is Borneo en wanneer komen jullie terug?
Alle reacties Link kopieren
Borneo is heerlijk, thanks! We hebben net een week op Mabul gezeten, voornamelijk onder water en 1 dag op Sipadan. Nu net weer teruggekomen in Semporna, waar we nog een paar dagen blijven om nog wat meer onder water te hangen. Het is een beetje onduidelijk wanneer we terugkomen. Als we de baan inderdaad niet krijgen gaan we eerst naar Penang om een appartement te zoeken en daarna naar Bkk om de spullen te halen die daar nog staan. De kans dat het niet doorgaat wordt steeds groter, want hij zei 3 weken geleden dat we binnen 2 weken iets zouden horen... We gaan voorlopig verder niet op zoek naar werk in Bangkok denk ik, deze baan kwam uit de lucht vallen en de school beviel ons erg goed, maar ik zeg nooit nooit...



Hopelijk kunnen we elkaar nog zien wanneer ik weer even in bkk ben, lijkt me gezellig!
Alle reacties Link kopieren
Penang klinkt me toch wel leuk...En er is een Shangri La! Ook niet onbelangrijk.

Ga je tips eens even doorkijken op internet.



Geniet nog lekker van het duiken!
Alle reacties Link kopieren
Hoi SunnyC,

Bedankt voor je antwoorden.



Ik vroeg mij nog af, is het dan ook zo dat je met een 2 maanden visum ook gelijk een enkeltje kunt boeken? of kun je altijd een enkeltje boeken? Ik dacht namelijk dat je standaard alleen een retourtje kunt boeken.. omdat ze je anders niet binnen laten..



We zijn van plan om in bangkok te gaan wonen en is daar ook veel werk in het onderwijs? Of is dat meer in het noorden of noordoosten? Is er in bangkok trouwens uberhaupt veel werk beschikbaar voor farangs, dus ook op andere gebieden?



Verder vroeg ik mij ook nog af hoe jullie de zorgverzekering hebben geregeld. Zijn jullie verzekerd bij een thaise zorgverzekering? of hebben jullie een nederlandse zorgverzekering die dekkend is voor mensen die in het buitenland wonen?



Ik heb gister mijn diploma laten opsturen om te legaliseren.. krijg nu wel steeds meer kriebels.. alsin..het wordt steeds reeëler dat we deze stap gaan wagen
Alle reacties Link kopieren
Nim, als je een visum hebt, heb je genoeg aan een enkele reis. Retourvlucht wordt alleen geeist wanneer je geen visum hebt.



Volgens mij hoor je een zorgverzekering te krijgen via je werk. Een NL zorgverzekering is niet mogelijk wanneer je je uit laat schrijven uit Nederland en is trouwens ook veel te duur.Naar de tandarts in Thailand kost ongeveer 15 euro (mondhygienist en 1 gaatje vullen), om maar een voorbeeld te noemen.



In het noorden is juist veel minder werk dan in Bangkok. In Chiang Mai kun je de sloot dempen met leraren.



Neele, de één vindt Penang geweldig, de ander vindt 't helemaal niets. Ik hou d'r wel van, maar nogmaals het strand is 3x nix (Batu Ferringhi, parasail, banaan etc).
Alle reacties Link kopieren
Nim, ja wat Mayou zegt dus.

Zorgverzekering in NL is niet mogelijk ls je je uit laat schrijven en dat moet je als je langer dan een paar maanden NL verlaat. Je kunt het wel doen via OOM verzekeringen maar dat is erg duur. Thaise verzekeringen zijn prima en goedkoper, Misschien via je werkgever, ligt aan de school en anders zelf doen bij BUPA of AIA of zoiets. Kan allemaal via internet dus geen punt.



Een retourvlucht is meestal alleen van belang voor de vliegmaatschappij maar als je een visum hebt moet het geen probleem zijn. Laat je vooral niet wijsmaken dat er hier bij immigration gevraagd wordt naar je ticket. Dat is onzin en die mensen hebben wel wat beters te doen.



Werk voor leraren is er met name in Bangkok, dus als jullie hier wille wonen is dat een plus. Talenscholen zitten altijd te springen om mensen met name als je kinderen les kunt geven. Wel hard werken hier hoor, veel uren! Heb je al ervaring in het onderwijs eigenlijk??
Alle reacties Link kopieren
Als je langer dan 8 maanden weggaat moet je je uit laten schrijven en je zorgverzekering opzeggen. (maar er zijn er genoeg die het iet doen)



Toen ik vorige maand terug naar Thailand vloog vroeg de grondstewardess van Air Berlin inderdaad naar mijn visum/retourvlucht. Mijn man werd de maand ervoor niets gevraagd, is dus behoorlijk random. Toen ik mijn visum ging halen bij het consulaat in Amsterdam zeiden ze wel dat het verplicht was een retourticket te hebben wanneer je geen visum hebt maar bij immigrations wordt er inderdaad nooit naar gevraagd.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven