Ben ik een rotvent?

18-03-2010 12:24 169 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal. Hoewel jullie mijn karakter niet kennen probeer ik mijn situatie te schetsen. Ik ben 12,5 jr (gelukkig) getrouwd en we hebben 2 kindertjes. Mijn vrouw is dolgelukkig met mij. nog steeds smoorverliefd en vindt mij de beste man die je wensen kan. Ook mijn kinderen zijn gelukkig met me.

Wat ik thuis doe: brood smeren voor iedereen. afwasmachine in-en uitruimen. wasmachine in- en uitruimen. 2 wekelijks badkamer poetsen, stofzuigen en poetsen boven. soms beneden. keuken poetsen. kinderen in bad en naar bed verzorgen. en waarschijnlijk nog wat dingetjes die ik vergeet. Plus de mannenzaken zoals auto, tuin, garage. Ik sport 1x per week. Alles koek en ei.

Niet dus.

Zo om de 6 mnd hebben we flinke discussie. Ik blijk toch een kl**tzak te zijn! Gisteren avond weer zo'n avond. Krijg ik van alles over me heen en nu wil ik wel eens weten waaraan het ligt.

Natuurlijk zijn er altijd wel kleine irritaties, maar ik maak van mijn hart geen moordkuil en zeg dan hoe ik denk dat het moet. Bijvoorbeeld: borden en pannen voorspoelen. plastic scheiden. kan de auto binnen voor ik thuiskom anders moet ik dat eerst doen en daarna weer in/uit auto verplaatsen etc. Drink eens wat minder. kleding niet op de grond laten slingeren. etc etc.

Natuurlijk niet alles achter elkaar.

Dit heeft samen met een voorval op sexgebied geleid tot een explosie van woede over mij.

In haar ogen zeg ik nooit meer iets positiefs over haar. Vind ik haar minderwaardig en onaantrekkelijk (=voorval). Ze wordt bozer en bozer en zegt wellicht niet meer verder te willen met het huwelijk , wil niet dat ik haar nog naakt zie. Krijg zelfs geen nachtzoen meer. Er komt een dag dat ik in een leeg huis thuiskom dreigt ze...

Ik ben wel/niet verbaasd, maar vraag me wel af of ik dit verdiend heb. Enkele weken geleden hadden we nog het beste huwelijk ter wereld.



Graag jullie advies of reactie als vrouw zijnde.



bedankt van een enigszins geschrokken pappa.
Jij kan haar die eigenwaarde niet geven hoor en zij mag dat ook niet van je verwachten. Het enige wat jij kunt doen is zorgen dat je niets doet dat haar eigenwaarde in de weg staat. Geen onnodige kritiek leveren dus, haar niet beperken in haar vrijheid (niet dat ik denk dat je dat doet), verantwoordelijkheden delen, etc.



Je mag van haar best verwachten een gevoel van eigenwaarde uit zichzelf te kunnen gaan halen, en om constructief te leren communiceren. Ze is volwassen immers.



Als jullie alleen de symptomen aanpakken van jullie problemen, kibbelen over vieze pannen, een wegblijvende erectie etc. dan helpt dat maar voor even, dat soort dingen komen vanzelf, misschien in een iets andere vorm terug. Zoals je zelf al hebt ondervonden, ieder half jaar.



Ik denk dat relatietherapie best wel veel voor jullie zou kunnen doen. Lijkt me dat jullie eigenlijk een typisch man-vrouw conflict hebben.
Alle reacties Link kopieren
Nukje: er gaat 1 fles wijn per avond door de week en in weekend 1,5 tot 2 doorheen.
Alle reacties Link kopieren
Hoeveel drinkt ze in een week? Wat vind ze van jouw bezorgdheid over haar vader/haarzelf?
Alle reacties Link kopieren
mosterd..
Alle reacties Link kopieren
Dus minimaal of gemiddeld zeven a acht flessen in de week? Ook weleens een dag niet?
Alle reacties Link kopieren
quote:nukje schreef op 18 maart 2010 @ 15:03:

[...]





Dit meen je toch hopelijk niet?

Ik zie Limburg vanavond al naar zijn vrouw toegaan en deze toespraak houden.... :puke:

Dan zou ik metéén denken dat-ie een ander heeft.



Off-topic: Vl43inder, heb ik al eens gezegd dat ik jouw motto echt geweldig vind?!



En op hoge poten roepen: "Hoe kòm je erbij? Ik los de zaken anders op! Er is geen andere vrouw in mijn leven!" en vervolgens de pannen om gaan spoelen met veel kabaal is wel een goed idee?



Op zich heb je wel een punt hoor nukje, maar ik meen uit het verhaal van Limburger dat zijn directheid juist een struikelblok is in de communicatie. Open en eerlijk communiceren is altijd een goed streven, maar zodra dat vervalt in botheid en met botte bijlen hakken èn er is een probleem met gewaardeerd voelen, dan is het wijs de manier van communiceren eens onder de loep te nemen. En ja, er is een groot verschil tussen met de botte bijl en oechiekoechieschattepettatteke maar wáár daartussen precies de juiste manier van communiceren ligt is iets dat TO en zijn vrouw alleen voor zichzelf kunnen bepalen. Door het te proberen.
Iets anders
Misschien drinkt ze wel omdat ze de spanningen in haar leven wil vergeten? Of omdat ze zichzelf niks waard vind?

Los daarvan, ze drinkt wel veel. Zonder hulp gaat ze niet zomaar minderen. Want ze weet vast wel dat ze volgens de definitie alcoholist is.

Alcoholisme kan erfelijk zijn, heb ik weleens gelezen, blijkbaar zijn er in sommige families meer mensen gevoelig voor de verslaving.

Heb je haar weleens verteld dat je je daar zorgen over maakt? Kun je niet samen naar de huisarts?
quote:nukje schreef op 18 maart 2010 @ 15:03:

[...]



Off-topic: Vl43inder, heb ik al eens gezegd dat ik jouw motto echt geweldig vind?!



Kweenie? Dank je wel :-)



Als ik mijn man zou vertellen dat ik denk dat ie vreemd gaat omdat wij weinig seks zouden hebben, zonder dat ik daar echt aanwijzingen voor heb. Dan zou ik het liefst willen dat ie tegen me zegt dat hij nog nooit zo'n ongelooflijk lekkere vrouw als mij heeft gezien, dat het alleen maar was omdat hij zo hard bezig was met die ene miljoenendeal van zijn eigen bedrijf en dat ie noooooooit vreemd zou gaan.



En, dan zou ik een week later weer over precies hetzelfde gaan zeuren, zelfs als hij precies zou zeggen wat ik zou willen. Nou ja, juist daarom eigenlijk. Kortom, het lijkt best effectieve complimentenvisserij namelijk.



Maar als hij tegen me zegt: Ik vind het vreselijk dat je dit van mij denkt, ik wil graag samen met jou ons seksleven verbeteren.



Dan opent dat de deur naar een gesprek erover. En dan zeik ik er niet nogmaals over, ik krijg toch geen compliment maar moet zelf ook met de billen bloot...



Complimenten krijg je nooit om je eigenwaarde aan te vullen, ondanks dat ze worden gegeven. Die krijg je alleen als je al voldoende eigenwaarde hebt, alleen dan kun je ze namelijk ook echt ontvangen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Babsjuh schreef op 18 maart 2010 @ 15:19:

[...]

En op hoge poten roepen: "Hoe kòm je erbij? Ik los de zaken anders op! Er is geen andere vrouw in mijn leven!" en vervolgens de pannen om gaan spoelen met veel kabaal is wel een goed idee?





Haha, nee, dat schiet ook niet op!

En verder ben ik het met je eens dat directheid in sommige gevallen ook niet zaligmakend is. De goede toon maakt de muziek.
Alle reacties Link kopieren
quote:BellatrixVanDetta schreef op 18 maart 2010 @ 14:55:

Ik vind dat TO wel erg eenzijdig angesproken wordt hier. Geef mij zo'n vent die alles achter mijn reet opruimt, ook al doet ie het op zijn eigen manier!

Ook als die vent dan iedere dag daarover klaagt, iedere dag meldt hoe je het anders zou moeten doen en steeds maar doorgaat?
Peas on earth!
Alle reacties Link kopieren
quote:Vl43inder schreef op 18 maart 2010 @ 15:26:

[...]

Complimenten krijg je nooit om je eigenwaarde aan te vullen, ondanks dat ze worden gegeven. Die krijg je alleen als je al voldoende eigenwaarde hebt, alleen dan kun je ze namelijk ook echt ontvangen.



Sprak zij wijs!

Maar inderdaad, zo is dat. Als je jezelf een vreselijk iemand vindt, kan je partner nóg zo zeggen dat je geweldig bent, maar dan geloof je het toch niet...



En om nog even terug te komen op dat drinken: iemand die 7 tot 8 flessen wijn per week drinkt heeft mijns inziens wel degelijk een probleem! Misschien van daaruit eens beginnen...?
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
Nukje: daar is het gisteren om geescaleerd. Ik heb het al eens onder de aandacht gebracht. gezegd dat ik me zorgen maak vanwege haar vader. dat we rustig aan moeten doen. Maar ondanks beloftes te minderen gaat het onverminderd door. Zelf ziet ze het niet als probleem.
7 à 8 flessen wijn per week in haar eentje?? Dat lijkt me wel een probleem, ja.
Alle reacties Link kopieren
quote:qwertu schreef op 18 maart 2010 @ 15:33:

[...]





Iemand die zichzelf al boven mij plaatst op andere vlakken, moet het echt niet verzinnen om me vervolgens nog eens terecht te wijzen op een ongezonde gewoonte waarvan ik ècht zelf wel weet dat het beter is om ermee te kappen. Als je stekels wilt zien, krijg je ze op deze manier gegarandeerd tevoorschijn.Eens
Alle reacties Link kopieren
quote:limburg1 schreef op 18 maart 2010 @ 15:33:

Nukje: daar is het gisteren om geescaleerd. Ik heb het al eens onder de aandacht gebracht. gezegd dat ik me zorgen maak vanwege haar vader. dat we rustig aan moeten doen. Maar ondanks beloftes te minderen gaat het onverminderd door. Zelf ziet ze het niet als probleem.

Als ze het zelf niet als een probleem ziet, zul je moeten lullen als brugman om haar dat wel zo te laten zien. Lijkt me, gezien de huidige situatie in jullie relatie, nu niet het strakste plan eigenlijk.



Kun je dit laten rusten tot de andere dingen opgelost zijn? Dus de communicatie, de ergernissen, de sexualiteit, die zaken eerst aanpakken? En misschien, als zij ook minder stress ervaart, kan ze zich wel aan de belofte houden. Zou er niet te hard op rekenen hoor, dat dan weer niet, maar ik kan me wel voorstellen dat stress het wel moeilijker maakt voor haar om zich aan die belofte te houden. En als jullie in wat kalmer vaarwater zijn gekomen het nog eens ter sprake brengen? Want nu staat ze toch al in de "nietus"-stand bij wat je ook voorstelt of zegt. Als je dat kunt doorbreken kom je veel verder denk ik.
Iets anders
Alle reacties Link kopieren
quote:limburg1 schreef op 18 maart 2010 @ 15:33:

Nukje: daar is het gisteren om geescaleerd. Ik heb het al eens onder de aandacht gebracht. gezegd dat ik me zorgen maak vanwege haar vader. dat we rustig aan moeten doen. Maar ondanks beloftes te minderen gaat het onverminderd door. Zelf ziet ze het niet als probleem.Drink jij ook en glaasje mee dan?
Alle reacties Link kopieren
Babsjuh: mij zul je voorlopig niet meer horen over het drinken. Dat zou echt de druppel zijn..
quote:limburg1 schreef op 18 maart 2010 @ 15:33:

Nukje: daar is het gisteren om geescaleerd. Ik heb het al eens onder de aandacht gebracht. gezegd dat ik me zorgen maak vanwege haar vader. dat we rustig aan moeten doen. Maar ondanks beloftes te minderen gaat het onverminderd door. Zelf ziet ze het niet als probleem.



Ze ziet het waarschijnlijk wel als probleem dat jij daar een probleem mee hebt. Moeilijk zeg, om iemand anders te laten beseffen dat ze verslaafd is (neem aan dat zij al die flessen leegdrinkt, als jij de helft voor je rekening neemt dan valt het nog wel mee natuurlijk), laat staan om er voor te zorgen dat ze het aan gaat pakken. Dat kan eigenlijk niet eens denk ik.

Heb je er al eens aan gedacht om er met de huisarts over te praten?

Hij/zij kan je misschien info geven of doorverwijzen naar iemand die dat kan.
Alle reacties Link kopieren
quote:qwertu schreef op 18 maart 2010 @ 15:33:

[...]

Iemand die zichzelf al boven mij plaatst op andere vlakken, moet het echt niet verzinnen om me vervolgens nog eens terecht te wijzen op een ongezonde gewoonte waarvan ik ècht zelf wel weet dat het beter is om ermee te kappen. Als je stekels wilt zien, krijg je ze op deze manier gegarandeerd tevoorschijn.



Ook eens, hoor. Ik bedoelde ook meer dat het misschien een begin is om erachter te komen waaróm ze zoveel drinkt, niet dat ze meteen terechtgewezen wordt.

Ik zal wel een braverik zijn op dit gebied, maar iemand die 7 tot 8 flessen wijn in haar eentje wegtikt terwijl er ook kinderen in huis rondlopen, tsja.... ik denk dat ik me als partner niet in zou kunnen houden. Dan maar een escalatie.



(maar goed, wie ben ik? ik weet op dit gebied niet waar ik het over heb, dus vergeef me aub elke vorm van naïviteit )
Alle reacties Link kopieren
Enneaaa: soms, 1 of 2 glazen.
Wat ik raar vind, deze vrouw drinkt een fles wijn per avond, is duidelijk ontevreden en uit dit met uitbarstingen, groot deel huishouden komt op man terecht, maakt een punt van als de sex niet lukt en het advies is om het drankprobkeem te laten liggen omdat anders haar stekels overeind gaan staan?

Zou dit ook het advies zijn aan een vrouw hier?

Als het haar man betrof? Of zou die man dan een alcolholist zijn en moest de vrouw zich niet eens verdiepen of de problemen daar mee te maken hebben... Kortom heeft het wel zin om te werken aan een relatie als de vrouw niet eens openstaat voor een reactie op haar drankgedrag?



Erken je dat er een drankprobkeem is en dat dit misschien de echte problematiek ( laag zelfvertrouwen o a) maskeert? En dat niet jij maar alleen zij dit kan veranderen ?
Alle reacties Link kopieren
viooltje: tsja ik zou zeggen dat dit het beeld is dat ik er zelf bij heb, maar ik ben bang dat ik aan het kortste eind trek hiermee. Ik wil niet dat ons huwelijk hiermee ten onder gaat. Dan denk ik aan mijn kindjes en aan de tijden dat het wel leuk is.
Alle reacties Link kopieren
quote:viooltje schreef op 18 maart 2010 @ 16:14:

Wat ik raar vind, deze vrouw drinkt een fles wijn per avond, is duidelijk ontevreden en uit dit met uitbarstingen, groot deel huishouden komt op man terecht, maakt een punt van als de sex niet lukt en het advies is om het drankprobkeem te laten liggen omdat anders haar stekels overeind gaan staan?







Inderdaad, Viooltje, daar heb je een punt.

Als het een man was hadden we die hier allang compleet afgemaakt en zijn vrouw aangeraden op te houden de huissloof te spelen en te zorgen dat ze haar kinderen in veiligheid brengt of iets dergelijks.
Alle reacties Link kopieren
Dat jij zoveel doet in het huishouden, heeft dat misschien ook te maken met een energiegebrek van haar kant?

Ik kan me zo voorstellen als ze 1 fles per avond drinkt, ze misschien wel opstaat met een kater en dat die in de loop van de dag af moet zakken.. totdat ze de fles weer opentrekt?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven