Advies en tips eerste jaar hond

11-06-2020 12:21 80 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hi allemaal,

Wij hebben al jarenlang de wens voor een nieuw gezinslid in de vorm van een hond. Onze kinderen zijn inmiddels wat ouder en we hebben zelf door veranderingen in werk genoeg tijd om de hond alle liefde en aandacht te geven die hij of zij verdient.

Ik ben me momenteel aan het inlezen op allerlei sites en heb het boek puppywijzer.

Toch zijn er een aantal vragen waar ik graag antwoord van krijg van hondeneigenaren zelf.

De eerste maand neem ik vrij. Wat is daarna reeel om te verwachten qua alleen thuis zijn/hoe lange wandelingen etc.?

Ik heb dit uitlaatschema gemaakt:

8.00-8.15
10.30-11.30
13.00 - 13.15
16.00 - 16.30
21.00-21.30

Is dit genoeg/teveel? (Uitgaande van een springer spaniël, labrador of Friese Stabij)

Hoe doen jullie het met dagjes weg?

Hoe lang kan een pup vanaf 3 maanden gemiddeld alleen thuis zijn?

Verder tips/adviezen?

Ik hoor graag!
Alle reacties Link kopieren
Volg
Alle reacties Link kopieren
Een jonge pup zal echt nog veel vroeger uit moeten. En 21.30 tot 8u red die echt niet.

Je kunt ipv een schema beter naar je hond kijken. Die geven vaak aan dat ze moeten plassen/poepen, maar je moet dan wel goed naar hem kijken. Als je er dan gelijk uit gaat heb je hem vrij snel zindelijk.

Wandelingen zijn meestal nog veel stilstaan en zitten. Een jonge pup moet alles nog ontdekken. Die van mij ging bij elk 'nieuw' geluidje zitten en luisteren. Dan duurde het echt even voor die weer mee ging. En met grote rassen moet je opletten met heupen en ellebogen dat je nog niet te lang wandelt. Vooral aan de lijn. Los mogen ze wel langer omdat ze dan hun eigen tempo kunnen bepalen en het is wel goed op spieren op te bouwen dus dan is rennen in het zand geen probleem.

Hoe lang die alleen kan zijn is erg hond afhankelijk en afhankelijk hoe je dit opbouwt. Mijn fokker adviseerde direct te beginnen in de eerste week (je zal toch ook boodschappen moeten doen). Je kunt muziek aan zetten dat scheelt dan al voor ze en van te voren een hersenspelletje doen. Dan slapen ze eigenlijk vaak de tijd dat je weg bent.
Alle reacties Link kopieren
Dank rp7.
Alle reacties Link kopieren
Ohja wat betreft de nachten tijdens zindelijk maken:

Ik had mijn wekker om kwart voor 5 gezet de eerste nacht. Bij mij ging dat precies goed dus de volgende dag een kwartiertje later en zo verder tot je op een beetje redelijke tijd bent. Als hij het niet red ga je dus een kwartiertje terug. 's avonds hebben ze tegen half 12/12 uur meestal nog wel even nodig om te plassen. Houdt rekening met het feit dat je een baby in huis hebt.

Ik loop met volwassen hond minimaal 1 wandeling van 1,5-2,5 uur. En dan nog kortere wandelingen daarnaast van ongeveer 45 min-1,5 uur. Als ik jou ras voorkeuren zie ga je daar ook ongeveer aan moeten komen.
Alle reacties Link kopieren
Wat leuk om te zien hoe goed jullie er mee bezig zijn!

Even 2 vraagjes
- hebben jullie een tuin?
- hoelang zou de hond alleen zitten als jullie gaan werken?
Hoi Rozijn, wat goed dat je je zorgvuldig voor wilt bereiden.
Je schrijft dat je kinderen 'wat ouder' zijn, hoe oud dan?

Zo'n uitlaatschema lijkt handig, maar zeker in het begin, als je pup nog niet zindelijk is, moet je gewoon kijken naar de pup, je leert vanzelf te zien dat de pup iets moet doen. Met name direct na het eten en na wakker worden is het aan te raden de pup eventjes mee naar buiten te nemen.
Een pup van 8/9 weken kan nog geen uur lopen per wandeling! Het gaat per 10 minuten langzaam omhoog.

Het alleen zijn is een kwestie van heel langzaamaan wennen, per minuut.
Een pup van 3 maanden heb je dus pas 1 maand in huis, dan is het nog nauwelijks mogelijk hem alleen te laten. Als het te snel gaat krijgt je pup verlatingsangst, zich uitend in blaffen, janken en slopen, terugval in onzindelijkheid.

Je hebt zoveel vragen, ik zou je willen aanraden om je aan te melden op www.hondenpage.com en vooral daar eens te lezen waar pup-eigenaars in de eerste maanden tegenaan lopen. Je ziet daar topics als : 'puppy blues', 'ik zit er helemaal doorheen', 'drukke puppy in combinatie met kinderen', 'bijtende pup'.

Het lijkt leuk, een pup, maar het is niet alles goud wat er blinkt....
anoniem_28780 wijzigde dit bericht op 11-06-2020 17:09
Reden: tiepfautje
0.04% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Zo, dat is een stuk meer dan ik had verwacht! Goed om te horen dus, want dat betekent de praktijk dat zelfs de 2 dagen die ik werk, nauwelijks haalbaar zijn.
Alle reacties Link kopieren
Super leuk, een pup!
Onze labrador is inmiddels 6. Even wat tips zo uit mijn herinnering.

Ik zou niet te veel vast pinnen op een uitlaatschema bij een pup. Je moet echt de signalen van het plassen/poepen in de gaten houden en daar actie op ondernemen. En sowieso na het eten/drinken/slapen/spelen. Bij ons was ook de vuistregel in het begin; net zo lang lopen qua minuten als de hond in weken oud is. Inderdaad voor de spieren en botten beter zoals al gezegd.

En nog een andere, leuke tip: neem je pup in het begin overal mee naartoe voor de socialisatie. Wij gingen bijvoorbeeld ook met hem naar het tuincentrum enzo. Hebben nu een hele makkelijke hond die overal mee naartoe gaat en gewoon lekker gaat liggen.

In principe zou onze hond de hele dag alleen kunnen zijn, maar dit gebeurt echt zelden. Ik zorg ervoor dat er dan of oppas is of iemand die hem tussendoor lekker even laat rennen.

Succes en veel plezier!
Alle reacties Link kopieren
@ chentolove, we hebben een hele grote tuin, 100 m2.
De hond zou na een aantal maanden 2 x in de week 4 uur achter elkaar alleen thuis zijn. Of is het dan toch verstandig om een uitlaatservice of buren te vragen voor tussendoor?
Alle reacties Link kopieren
Dank @ beterlaat en @ zwarte piste!
Alle reacties Link kopieren
Vind je het oke als hij in de tuin zijn behoefte doet?
Alle reacties Link kopieren
rozijn schreef:
11-06-2020 12:44
@ chentolove, we hebben een hele grote tuin, 100 m2.
De hond zou na een aantal maanden 2 x in de week 4 uur achter elkaar alleen thuis zijn. Of is het dan toch verstandig om een uitlaatservice of buren te vragen voor tussendoor?
Oh dat valt hééél goed mee, dan is dat een heel gelukkige hond denk ik ! :)
Alle reacties Link kopieren
Liever niet natuurlijk. Maar dat zal, zeker in het begin onvermijdelijk zijn lijkt me.
rozijn schreef:
11-06-2020 12:44
@ chentolove, we hebben een hele grote tuin, 100 m2.
De hond zou na een aantal maanden 2 x in de week 4 uur achter elkaar alleen thuis zijn. Of is het dan toch verstandig om een uitlaatservice of buren te vragen voor tussendoor?
Vier uur twee keer per week moet prima kunnen als hij ouder is. Echter verschilt het wel per hond hoe snel je dit opbouwen kunt doen. Wij hebben hier met onze labradors nooit moeite mee gehad, als je ze van tevoren goed uitlaat. Wij liepen 1x per dag in het bos/hei/strand ongeveer 1/1,5 uur, en dan wat vaker verspreid over de dag een kwartier/tot een halfuur per dag. Verschilt een beetje per dag hoe het loopt.
Verder zou ik altijd het hele eerste jaar een cursus volgen, en langer kan ook nooit kwaad. Zoek een hondenschool waar je je goed bij voelt en ga daar vast een keer kijken zonder hond.
Alle reacties Link kopieren
In de praktijk heeft een hond weinig aan een grote tuin. Daar hebben ze geen voldoening uit snuffelen omdat het tot hun terrein behoort. Daarvoor moet je echt gaan wandelen.

Ik heb op de momenten dat ik werk de hond bij een oppas die met hem gaat wandelen. In de praktijk is 'ie een middag in de week alleen. Bij mij blaft en jankt hij nooit maar het is goed om (als je die hebt) de buren te informeren en regelmatig te vragen of ze hem horen. Veel mensen durven dat niet goed te zeggen en zelf hoor je dat niet als je weg bent natuurlijk. En ze laten zich niet foppen door buiten te gaan staan luisteren, dat weten ze precies dat je niet echt weg bent.

Ik zei trouwens lange wandelingen maar ik 'smokkel' wel eens door dat om te ruilen voor fietsen of hardlopen. Alleen dat kan nog niet met een pup.
Alle reacties Link kopieren
@rosiethelab goed om te weten. Ik dacht ook aan 1 hoofdwandeling in het bos/hei en daarnaast een aantal kortere wandelingen. Bij jullie honden blijkt dat ook genoeg te zijn dus? Omdat ik me licht zorgen maak om het schema van rp7😊
Alle reacties Link kopieren
Is een hond uit het asiel geen beter idee?
Alle reacties Link kopieren
rozijn schreef:
11-06-2020 12:49
Liever niet natuurlijk. Maar dat zal, zeker in het begin onvermijdelijk zijn lijkt me.
Probeer dat zoveel mogelijk te beperken, als hij het later ook niet meer mag, gewoon zodra je ziet dat hij begint te snuffelen of rondjes te draaien oppakken en mee naar buiten nemen op de plaats waar hij als hij groot is ook zijn behoefte moet doen. Om mijn hond te leren om alleen te blijven ging ik eerst even met hem clickeren en daarna was hij meestal moe en kon ik rustig ontsnappen, in het eerste jaar sloot ik hem trouwens wel op als ik weg moest
Leuk idee een schema, maar zo werkt een pup in mijn beleving niet.
Mijn pup is nu 9 maanden en nu zit er aardig schema in qua uitlaten, maar daarvoor echt niet zo erg als nu.

Blaascontrole komt traag (staat los van zindelijkheid), dus ga ervanuit dat je eerste halfjaar geregeld 's nachts eruit moet en/of/ook ongelukjes overdag hebt.
Na spelen/stress/oefeningen/eten/etc altijd naar buiten voor een plasje.

En met alleen zijn; in begin nooit langer dan 2 uur, gezien die gewoon niet langer kan ophouden.
Hier begon ik pas rond maand 6 met alleen-thuis zijn omdat pup hier best afhankelijk is, daarvoor had ik altijd een oppas als ik weg moest. De kunst is je hond leren lezen.

Belangrijkste is; zorg voor rust zodat pup kan slapen en prikkelarme plekken. Een overprikkelde/oververmoeide puppy is voor erg lastig voor de pup en jou want jij moet pup kalmeren. Pup kent zijn grenzen niet, jij als goed is wel.

En leesadvies: ''Een hondenleven lang fysiek en mentaal in balans - elke pup een goede start'' door Martine Burgers
Alle reacties Link kopieren
rozijn schreef:
11-06-2020 12:57
@rosiethelab goed om te weten. Ik dacht ook aan 1 hoofdwandeling in het bos/hei en daarnaast een aantal kortere wandelingen. Bij jullie honden blijkt dat ook genoeg te zijn dus? Omdat ik me licht zorgen maak om het schema van rp7😊
Als de hond helemaal zindelijk is kan 1 lange wandeling en 4 korte rondes prima, bij een pup kun je beter goed opletten
rozijn schreef:
11-06-2020 12:57
@rosiethelab goed om te weten. Ik dacht ook aan 1 hoofdwandeling in het bos/hei en daarnaast een aantal kortere wandelingen. Bij jullie honden blijkt dat ook genoeg te zijn dus? Omdat ik me licht zorgen maak om het schema van rp7😊
Mijn jonge hond wandelt nu ongeveer op dat schema (1-2 grotere rondjes en paar keer plas-rondjes), als kleine baby pup echt niet. Toen was het 5-6x (weet het niet meer precies) korte stukjes (gezien die nog moet groeien) wandelen elke dag. Dat red je gewoon niet in het begin. Het kost veel tijd, energie en nachtrust. Het is een baby in huis nemen.
anoniem_371912 wijzigde dit bericht op 11-06-2020 13:06
3.57% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
AngelEyes0192 schreef:
11-06-2020 12:58
Is een hond uit het asiel geen beter idee?
Waarom?
Ze wil graag een pup. Eentje waar vooraf goed over nagedacht wordt en weloverwogen aangeschaft. Meestal belanden de honden van dit soort mensen juist niet in het asiel.
rozijn schreef:
11-06-2020 12:57
@rosiethelab goed om te weten. Ik dacht ook aan 1 hoofdwandeling in het bos/hei en daarnaast een aantal kortere wandelingen. Bij jullie honden blijkt dat ook genoeg te zijn dus? Omdat ik me licht zorgen maak om het schema van rp7😊
Ja dit werkte voor ons prima. Toen ze nog pup waren naar buiten na het eten, spelen en slapen. En inderdaad niet langer wandelen dan het aantal minuten dat de pup in weken oud is, of het aantal maanden keer 5 minuten. We zien vaak mensen met te jonge pups te lang wandelen, en dit kan al heel snel schadelijk zijn.. Het is wel leuk en schattig, maar lees je goed in over de risico's.

Misschien nog een andere tip voor het soort hond, elke pup is super schattig en mensen op straat aaien de hond graag. Dit stopt echter als ze wat ouder zijn, maar als ze dan geleerd hebben dat elk persoon op straat aandacht geeft, dan wilden ze nog wel een veel te enthousiast doen tegen vreemden (als in ertegenaan proberen te springen) dit heeft lang geduurd om af te leren, en zou ik bij een nieuwe pup anders aanpakken. Ik laat niet iedereen die dat wil op straat zomaar onze hond aaien omdat ze dat leuk vinden. Vooral Labradors willen nog wel eens overenthousiast zijn, en kan dit nog wel eens wat ongewenst gedrag veroorzaken voor vreemden haha.
Alle reacties Link kopieren
Thuis-in-eigen-huis schreef:
11-06-2020 13:05
Mijn jonge hond wandelt nu ongeveer op dat schema (1-2 grotere rondjes en paar keer plas-rondjes), als kleine baby pup echt niet. Toen was het 5-6x (weet het niet meer precies) korte stukjes (gezien die nog moet groeien) wandelen elke dag. Dat red je gewoon niet in het begin. Het kost veel tijd, energie en nachtrust. Het is een baby in huis nemen.
Ja zo voelde het hier ook. Je moet echt je leven helemaal aanpassen aan het ritme van de hond

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven