
Coronavirus COVID-19 (deel 23)

woensdag 29 juli 2020 om 12:35
In Wuhan (China) is een nieuw Coronavirus, SARS-CoV-2 (voorheen 2019-nCoV genoemd), ontdekt dat mensen besmet met COVID-19.
Meerdere steden/landen in lockdown, overvolle ziekenhuizen, 11 miljoen besmettingen en helaas zijn er ook al meer dan 538.000 doden over de hele wereld. Men weet nog niet precies waar het virus vandaan komt en is er nog geen vaccinatie voor.
In Nederland zijn er ruim 50.000 mensen positief getest en meerdere mensen overleden.
Meer informatie: RIVM / WHO
Johns Hopkins University COVID-19 dashboard
Worldometers statistieken COVID-19
Coronavirus in Nederland dashboard
Corona Dashboard van de Rijksoverheid
Checklist bij vermoeden COVID-19

Vragen over het coronavirus? Neem dan contact op via 0800-1351
Wil je jezelf laten testen op COVID-19? Bel dan naar: 0800 -1202
(dagelijks bereikbaar tussen 8:00-20:00 uur)
Dit is een discussie topic over dit virus.
Vorige delen: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9/ 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20/ 21 / 22
Meerdere steden/landen in lockdown, overvolle ziekenhuizen, 11 miljoen besmettingen en helaas zijn er ook al meer dan 538.000 doden over de hele wereld. Men weet nog niet precies waar het virus vandaan komt en is er nog geen vaccinatie voor.
In Nederland zijn er ruim 50.000 mensen positief getest en meerdere mensen overleden.
Meer informatie: RIVM / WHO
Johns Hopkins University COVID-19 dashboard
Worldometers statistieken COVID-19
Coronavirus in Nederland dashboard
Corona Dashboard van de Rijksoverheid
Checklist bij vermoeden COVID-19

Vragen over het coronavirus? Neem dan contact op via 0800-1351
Wil je jezelf laten testen op COVID-19? Bel dan naar: 0800 -1202
(dagelijks bereikbaar tussen 8:00-20:00 uur)
Dit is een discussie topic over dit virus.
Vorige delen: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9/ 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20/ 21 / 22
donderdag 13 augustus 2020 om 09:49
Dat meerderen zo op jou reageren ontgaat je?Yggdrasil schreef: ↑13-08-2020 09:47Solo ik zet je onder de negeer. Ik heb het geprobeerd en al tig keer zelfinzicht getoond maar ik mis de totale wederkerigheid bij jou. Je zit alleen maar te zenden en te stoken en maakt het veel persoonlijker dan nodig. Moet je vooral doen maar ik trek me hier uit terug. Mocht ik dus niet meer op je reageren dan weet je bij deze waarom.
Ik wens je alsnog echt een corona vrije toekomst maar hier komen we samen niet uit.
Zelfreflectie my ass.
When arguing with a fool, first make sure the other isn't doing the same thing.
David Dunning
David Dunning

donderdag 13 augustus 2020 om 09:51
Waar heb jij het nou over? Ik reageer op een post van Solo. Dit is helemaal geen persoonlijk verhaal ofzo. Lees eerst eens even joh voordat je begin te schreeuwen. Hai.-Shifty- schreef: ↑13-08-2020 09:43Je stelt je heel erg extreem op je komt voortduren met extreme situaties op de proppen en vervolgens neem je het anderen kwalijk dat ze zich niet aan jouw extreme beeld aanpassen. Dat lijkt in de verste verte niet op 'allemaal een beetje inschikken'. Je maakt jezelf extreem en ongeloofwaardig. En het is dan niet raar als anderen dan niet mee gaan in de door jou geschetste situatie, maar jou zelf proberen bij te stellen.
Als jij er realistischer mee om gaat krijg je ook een normalere reactie. Pas dan is er 'best een fatsoenlijk gesprek met je te voeren'.


donderdag 13 augustus 2020 om 09:56
Jij (en ik ook) ziet bijvoorbeeld bij Ikea vooral mensen die hun best doen de 1,5 meter afstand aan te houden. Ygg... ziet alleen die éne klant die dat even vergeet. Ik zie dat de meeste mensen zich nog steeds goed aan de regels houden. Natuurlijk zijn er uitzonderingen (en dat worden er misschien inderdaad steeds meer) en natuurlijk moeten we opletten dat de ziekenhuisopnames niet te veel gaan toenemen.Solomio schreef: ↑13-08-2020 09:30![]()
![]()
Over woorden verdraaien gesproken.
Wat ik bij jou mis is het besef dat je zelf onderdeel bent van het probleem.
Als jij je ergert aan de drukte besef je blijkbaar niet dat jij onderdeel bent van die drukte.
Toen ik bij Ikea was, was het behoorlijk druk. Iedereen deed z'n best om 1,5e meter afstand te bewaren, maar dat lukte niet altijd.
Ik moest wachten bij de klantenservice en daar was niet echt een handige wachtplek, dus uiteindelijk was ik degene die het meeste in de weg stond.
Kan ik natuurlijk die andere mensen wel verwijten dat zij het daar zo druk maken, maar dan maak ik het en mezelf heel lastig én ik leg alle verantwoordelijkheid buiten mezelf.
En ik zie jou idd niet als een volwassen persoon waar je een gelijkwaardig gesprek mee kunt voeren. Daarvoor laat je je wat mij betreft veel te veel leiden door je emoties.
Vorige week was ik in Doesburg. Ik hoorde 2 "dorpsbewoners" elkaar opjutten met commentaar op ál die toeristen die nérgens op letten! Er moest maar een hek om Doesburg heen gezet worden, foei foei! En als je er iets van zei "kreeg je een grote mond terug" bla bla bla.
Ik heb de hele dag opgelet en om me heen gekeken en iedereen hield zich aan de afstand en aan de looproutes, Alleen gezinnen met kinderen liepen bij elkaar met meer dan 2.
Echt, zoals nu blijkt. de besmettingen vinden niet plaats tijdens het passeren of bij een tuincentrum of bij het gewoon met 4 personen aan een tafel zitten. Maar op feestjes waar vooral jongeren aan elkaar hangen en doen of er geen corona is. Als dat gedrag aangepakt wordt is er niet zoveel aan de hand.

donderdag 13 augustus 2020 om 09:58
Wat een wartaal.Yggdrasil schreef: ↑13-08-2020 09:37Wollig poldermodel met het gewauwel dat Nederlanders zich de wet niet laten dicteren. Schei toch eens uit met dat zoetsappige halfbakken beleid die veel te langdradig en ingewikkeld voor de gemiddelde NL wordt gepresenteerd. Half NL heeft een IQ van onder de 100, die haakt al af bij de tweede zin van De Jonge en gaat door waar die mee bezig was. Nederland wordt schromelijk overschat. Dat zeg ik de hele tijd al. Met die zgn intelligente lockdown. Nederland is helemaal niet intelligent. En we hebben iemand nodig die zegt dat het zus en zo is en niet anders. Hier kunnen we godbetert nog in discussie met een politie agent over een bekeuring. Gaat helemaal nergens over. Regel is regel. Het is net als met het opvoeden van peutertjes. Die hebben grenzen nodig en duidelijkheid en consequentie. Nee is nee. En als je dan toch ja doet dan moet je op de gang. Net zo lang tot je uit jezelf door hebt dat nee ook echt nee is.
Ik was nog niet zo lang geleden deel van een radio intervieuw over dit onderwerp. Over strengere handhaving. Ik heb er mijn plasje wel even kunnen doen. Van mij mag dat namelijk veel en veel strenger. Dat koembaja hippie gezever slaat echt als een lul op een drumstel en iedereen weet dat ook. Je komt hier in dit land met praktisch alles weg als je maar een paar keer met je wimpers wappert en sorry zegt.

donderdag 13 augustus 2020 om 10:12
En dat was gewoon verwacht.wild-flower2 schreef: ↑13-08-2020 08:46Eigenlijk ben ik verbaasd over het feit dat velen nu verbaasd zijn dat het virus weer zo snel opleeft . Dat is toch overal om ons heen in Europa zo na het loslaten van maatregelen ? Waarom zou het Nederland overslaan ? Dat is niet realistisch .
Life is short. Eat dessert first.

donderdag 13 augustus 2020 om 10:17
Nou, veel mensen dachten dat het in de zomer niet zou opleven vanwege uv straling van de zon en veel buiten zijn
donderdag 13 augustus 2020 om 10:21
Om heel eerlijk te zijn heb ik bij de NL regering heel sterk het gevoel zat ze pas maatregelen durven op te leggen om het moment dat de bevolking voor het grootste deel ook de neuzen in die richting heeft staan. En dat is tot nu toe (bijna) altijd te laat geweest. Alsof ze bang voor te veel weerstand zijn.GinnyJones schreef: ↑13-08-2020 09:13Dus stelt hij zijn eigenbelang (populair blijven en herkozen worden) boven de rest van Nederland? Heel fraai.
Disclaimer: ik heb een mannelijk brein.
donderdag 13 augustus 2020 om 10:23
De tweede golf wordt (werd) in januari verwacht. Dat het nu al zo oplaait, komt echt doordat, met name jongeren. zich onvoldoende aan de maatregelen houden.
donderdag 13 augustus 2020 om 10:36
Ja, en dat is minder bizar dan het klinkt. Voor ingrijpende maatregelen (en laten we wel zijn, alle maatregelen die genomen worden om de verdere verspreiding van het virus te voorkomen zijn behoorlijk ingrijpend) is draagvlak nodig. Kijk maar naar de lockdowns in landen zoals Spanje, waar heel veel verboden was en het optreden van de politie dermate draconisch was dat men zich daar MINDER goed aan de regels hield dan hier.S7rin schreef: ↑13-08-2020 10:21Om heel eerlijk te zijn heb ik bij de NL regering heel sterk het gevoel zat ze pas maatregelen durven op te leggen om het moment dat de bevolking voor het grootste deel ook de neuzen in die richting heeft staan. En dat is tot nu toe (bijna) altijd te laat geweest. Alsof ze bang voor te veel weerstand zijn.
Wat de regering nu eenmaal moet doen, is eerst de geesten rijpen en dan pas de maatregel opleggen. Dan werkt die ook veel beter.
donderdag 13 augustus 2020 om 10:40
Niet dat het zo snel zou gaan. Een toename van het aantal besmettingen was wel voorzien, maar het stijgt sneller dan verwacht (en gehoopt).

donderdag 13 augustus 2020 om 10:43
Ik vind dit wel echt een nieuw dieptepunt hoor.. Iemand betichten van psychotisch gedrag. Ga jij je beter voelen door mensen die een andere mening zijn toegedaan zo weg te zetten? Heel erg makkelijk en vooral heel erg onvolwassen. Als jij niet in staat bent een ander serieus te nemen omdat je het niet met hen eens bent dan moet je de fout misschien eens bij jezelf leggen en inzien dat je communicatief niet zo sterk bent.
donderdag 13 augustus 2020 om 10:44
Dat zei Gommers inderdaad gisteren, maar ik had dat niet eerder gehoord. Weet iemand waar die januari vandaan komt?Wilhetnietweten schreef: ↑13-08-2020 10:23De tweede golf wordt (werd) in januari verwacht. Dat het nu al zo oplaait, komt echt doordat, met name jongeren. zich onvoldoende aan de maatregelen houden.

donderdag 13 augustus 2020 om 10:46
Nee, ik had het ook niet eerder gehoord, wel dat ze een mogelijke tweede golf verwachtten in het najaar. Later is ook september aan bod geweest, het moment dat "iedereen" weer terug was van vakantie.

donderdag 13 augustus 2020 om 10:47
Vooral gehoopt denk ik, er is immers gewoon heelveel niet bekend over het virus. Juist daardoor is goed beleid maken ook heel lastig.
Er wordt veel gemopperd op het overheidsbeleid, waarbij het lijkt of het in andere landen beter is en mensen volgzamer zijn. Wat natuurlijk helemaal niet waar is, overval zijn er tegenstanders van de maatregelen, overal volgen mensen de maatregelen niet op. Het zijn namelijk ook gewoon mensen, Nederlanders zijn geen uniek soort.
anoniem_67ae39df89b68 wijzigde dit bericht op 13-08-2020 10:55
39.90% gewijzigd

donderdag 13 augustus 2020 om 10:53
Omdat dat het enige is om het op de lange termijn werkbaar te maken.S7rin schreef: ↑13-08-2020 10:21Om heel eerlijk te zijn heb ik bij de NL regering heel sterk het gevoel zat ze pas maatregelen durven op te leggen om het moment dat de bevolking voor het grootste deel ook de neuzen in die richting heeft staan. En dat is tot nu toe (bijna) altijd te laat geweest. Alsof ze bang voor te veel weerstand zijn.
donderdag 13 augustus 2020 om 10:55
Wat ik begreep is dat de verwachting erop is gebaseerd dat het merendeel van de mensen zich houdt aan de maatregelen, zoals afstand houden, thuis blijven bij het minste of geringste in combinatie met testen. Men had niet verwacht dat er zo snel al zoveel mensen zijn die de regels (te) veel aan hun laars lappen.
donderdag 13 augustus 2020 om 10:56
Dat vroeg ik me ook al af, ik had ook tot nu toe altijd begrepen dat als er een tweede golf zou komen, die in de herfst werd verwacht.
Don't waste your time on jealousy,
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
donderdag 13 augustus 2020 om 10:57
Jawel hoor, door de versoepelingen was het heel logisch dat er meer gevallen zouden komen. En dat 'mag' ook, zolang de zorg het aankan.
Life is short. Eat dessert first.
donderdag 13 augustus 2020 om 10:58
Dit is toch geen tweede golf?Wilhetnietweten schreef: ↑13-08-2020 10:23De tweede golf wordt (werd) in januari verwacht. Dat het nu al zo oplaait, komt echt doordat, met name jongeren. zich onvoldoende aan de maatregelen houden.
Life is short. Eat dessert first.
donderdag 13 augustus 2020 om 11:00
Heel goed punt. Onze regering doet het niet beter of slechter dan die van andere landen. En onze bevolking is niet braver of minder braaf dan die van andere landen. Dat lijkt wel eens vergeten te worden, dat het overal een zooitje is, en dat ook in landen met strengere maatregelen de besmettingen snel op lopen nu. Het ligt dus niet aan onze maatregelen, maar gewoon aan het feit dat veel mensen zich er niet meer aan houden.Dahlia74 schreef: ↑13-08-2020 10:47Vooral gehoopt denk ik, er is immers gewoon heelveel niet bekend over het virus. Juist daardoor is goed beleid maken ook heel lastig.
Er wordt veel gemopperd op het overheidsbeleid, waarbij het lijkt of het in andere landen beter is en mensen volgzamer zijn. Wat natuurlijk helemaal niet waar is, overval zijn er tegenstanders van de maatregelen, overal volgen mensen de maatregelen niet op. Het zijn namelijk ook gewoon mensen, Nederlanders zijn geen uniek soort.


donderdag 13 augustus 2020 om 11:04
Diederik Gommers is trouwens ook niet positief over het hele gebeuren..
"Als de cijfers zoals die nu zijn zich voortzetten, dan komt er een tweede coronagolf in september en dat kunnen we niet aan." Dat heeft voorzitter Diederik Gommers van de Vereniging voor Intensive Care gezegd in het televisieprogramma Op1.
Een tweede golf werd verwacht in januari, maar die kan dus veel eerder komen, zei de specialist uit Wijngaarden. "We weten het niet zeker, ik wil geen paniek zaaien. Maar als het zo doorgaat dan gaat het gewoon weer fout."
https://www.rijnmond.nl/nieuws/198078/T ... mber-komen
"Als de cijfers zoals die nu zijn zich voortzetten, dan komt er een tweede coronagolf in september en dat kunnen we niet aan." Dat heeft voorzitter Diederik Gommers van de Vereniging voor Intensive Care gezegd in het televisieprogramma Op1.
Een tweede golf werd verwacht in januari, maar die kan dus veel eerder komen, zei de specialist uit Wijngaarden. "We weten het niet zeker, ik wil geen paniek zaaien. Maar als het zo doorgaat dan gaat het gewoon weer fout."
https://www.rijnmond.nl/nieuws/198078/T ... mber-komen
donderdag 13 augustus 2020 om 11:08
Nog niet, maar het kan het wel worden.