Werk & Studie alle pijlers

Uitzendbureau voor part-time werk met bachelor geschiedenis?

14-09-2009 19:54 130 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ruim een jaar geleden heb ik mijn bachelor geschiedenis afgerond en ben inmiddels alweer een jaar bezig met mijn master. Ik hoop over een half jaar af te studeren. Ik had altijd een bijbaan in de zorg naast mijn studie, helaas hebben zij mij daar na deze maand niet meer nodig.

Ik zou daarom graag via een uitzendbureau part-time werk willen doen dat meer aansluit bij mijn studie-achtergrond. Tot dat ik opzoek kan gaan naar iets meer permanents. Ik ben echter helemaal niet thuis in de uitzendbureau's, daarom vroeg ik mij af of hier iemand weet bij welk uitzendbureau ik het beste langs zou kunnen gaan.



Alvast bedankt

Varuca
Alle reacties Link kopieren
@varuca: 'geschiedenis' is wel erg algemeen om iets te kunnen zeggen over gerelateerd werk. In welke richting heb je je gespecialiseerd en aan wat voor werk denk je zelf?



Als eerste denk ik aan de volgende zaken:

- medewerker bij een uitgeverij non-fictie, die geschiedenisboeken uitgeeft.

- beleidsmedewerker monumentenzorg / historisch erfgoed

- archeoloog (dit is volgens mij een aparte studie)

- leraar geschiedenis (ik weet niet of je met een WO studie direct les kan gaan geven, of dat je hier vakken pedagogiek voor moet hebben gevolg om lesbevoegd te zijn.)
Alle reacties Link kopieren
Archeologie is een aparte studie lijkt mij idd. Om les te geven moet je nog een lerarenopleiding doen, duurt ongeveer een jaar voor zover ik weet.
Alle reacties Link kopieren
Ik bedoel dus vooral een uitzendbureau in de culturele sector. Als ik langs veel uitzendbureau's loop zie ik vaak vooral advertenties in de technische sector of meer op mbo niveau. En tja daar hoef ik mij logischerwijs niet aan te melden.



Het hoefd ook niks vasts te zijn, maar ik doe naast mijn scriptie helemaal niks, dus het zou wel fijn zijn om er naast nog een paar dagen te werken. Houd je ook gemotiveerd voor die scriptie.



Archeologie is inderdaad een heel andere studie. En lesgeven daar heb ik geen papieren voor, maar dat wil ik ook absoluut niet. Maar ik zoek dus geen beroepsmogelijkheden (daar ken ik er een hoop van), maar gewoon een uitzendbureau meer in mijn sector.
Alle reacties Link kopieren
ASA heeft een soort afdeling die afgestudeerde studenten aan een vaste baan helpt. In allerlei richtingen.

Misschien hebben zij ook de contacten om jou aan een parttime baan te helpen.



www.asastudent.nl



Ik zie nu zelfs dat ze ook in studiegerelateerde bijbanen bemiddelen.
Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning how to dance in the rain
Alle reacties Link kopieren
Thanks, voor de tip Moonlight. Zo iets zoek ik inderdaad.

Hopelijk hebben ze ook tijdelijke bijbanen.
Alle reacties Link kopieren
@varuca: ook 'de culturele sector' vind ik een behoorlijk algemene term. Waar denk je zelf aan? Werken voor musea, een evenementenbureau, een cultureel centrum?



Ik kom zelf niet uit deze sector en heb geen idee of er uitzendbureau's zijn die hierin gespecialiseerd zijn. Volgens mij zijn er wel gewone uitzendbureau's die studenten zoeken als medewerker/oproepkracht bij evenementen (ook voor het begeleiden van VIPS), maar ik weet niet of dat is wat je wilt.



Ik ken een historicus die een tijdje heeft gewerkt voor het Museon in Den Haag. Volgens mij had hij daar ook stage gelopen.



Je zou ook kunnen nagaan welke culturele instanties er in jouw omgeving zijn en nagaan of zij tijdelijk mensen zoeken.
Alle reacties Link kopieren
Cole schreef medewerker bij een non-fictie uitgeverij; goede tip maar pas dan wel op dat je niet onder je niveau terecht komt, ookal gaat het om een tijdelijk iets.



Er moeten toch ook mogelijkheden zijn bij de overheid?



@TO, waar gaat je scriptie over? En wat zou je in de culturele sector willen doen?



Is museumdocent misschien een idee?



tip: neem ook een abbo op de VKbanen! Misschien niet direct nu handig, meer je leer er best veel van!
Alle reacties Link kopieren
quote:elina81 schreef op 14 september 2009 @ 20:42:

Cole schreef medewerker bij een non-fictie uitgeverij; goede tip maar pas dan wel op dat je niet onder je niveau terecht komt, ookal gaat het om een tijdelijk iets.



Er moeten toch ook mogelijkheden zijn bij de overheid?



@TO, waar gaat je scriptie over? En wat zou je in de culturele sector willen doen?



Is museumdocent misschien een idee?



tip: neem ook een abbo op de VKbanen! Misschien niet direct nu handig, meer je leer er best veel van!Vandaar mijn suggestie voor beleidsmedewerker. De rijksdienst voor erfgoed, voormalig RACM, is in Zeist.
Alle reacties Link kopieren
Wat zijn je ambities voor na je studie? Als je dat weet kun je gericht je cv gaan versterken. Ik ken veel historici (ben er trouwens ook een) die rondleidingen hebben gegeven in monumenten/musea. Of die als studentassistent of op het secretariaat van hun opleiding werkten, of op een archiefinstelling, of op een bank, uitgeverij, andere plekken waar je heel precies moet werken.



Als je wat specifieker bent in wat je leuk werk vind wil ik wel verder meedenken, maar ik weet niet of je via een uitzendburo leuk werk kan vinden.
Alle reacties Link kopieren
Een bachelor geschiedenis komt overigens wel alleen bij een beleidsfunctie terecht als je iets van beleidsvakken oid hebt gevolgd, voor zo'n is "academisch geschoold" zonder specifieke kennis niet voldoende ben ik bang.
Alle reacties Link kopieren
Mijn probleem is ook dat ik gewoon heel veel verschillende dingen leuk vind.



Over mijn scriptie wil ik in verband met herkenbaarheid niet te veel in details treden, maar het gaat over hoe in de negentiende eeuw het westen en het niet-westen naar elkaar keken en wat ze van elkaar over namen.
Alle reacties Link kopieren
Leuk onderwerp! Waar studeer je? (als je niet wil moet je het niet zeggen hoor, of even snel en dan weghalen, ben gewoon benieuwd en misschien kan ik dan wat gerichter tips geven voor bijbanen).
Alle reacties Link kopieren
Wat vind je dan leuk en vooral waar heb je al ervaring mee? Heb je bijv. ervaring als secretaresse/receptioniste, of bij een tijdschrift? Heb je al stage gelopen binnen je vakgebied en wat heb je toen geleerd?
En zo is het toevallig ook nog eens een keer
Alle reacties Link kopieren
Heb geen stage gelopen en tja mijn bijbaantje was dus in de zorg. Kan dus in elk geval met mensen werken. En ik schrijf voor een fashionblog, alleen volgens mij is die een beetje dood, want er wordt niks meer geplaatst.



Ik studeer op de UVA.



Hmm, vaag die site van ASA zoekt wel, maar laat de vacatures niet zien.
Alle reacties Link kopieren
Wat voor toekomstplannen heb je? Waar hoop je na je studie terecht te komen? Het is het beste om zoveel mogelijk in die richting werk te zoeken, ook al is het onder je niveau.



En ik zou sowieso stage gaan lopen, anders wordt heel moelijk om ertussen te komen. Er bestaan nauwelijks vacatures voor historici, zeker als je geen docent wilt worden.
En zo is het toevallig ook nog eens een keer
Alle reacties Link kopieren
Waarom begin je geen geschiedenisblog? Samen met mensen die leuk kunnen schrijven. Eigen initiatief wordt later heel goed gewaardeerd. En ook al wordt het geen razend goed bezocht blog, je kunt dan toch wat laten zien als je later op journalistieke banen solliciteert.
Alle reacties Link kopieren
@varuca: Je onderwerp klinkt heel interessant, moet weer gelijk aan een citaat denken van Rudyard Kipling:



Oh, East is East, and West is West, and never the two shall meet, Till Earth and Sky stand presently at God’s great Judgment Seat;

But there is neither East nor West, Border, nor Breed, nor Birth,

When two strong men stand face to face, tho’ they come from the ends of the earth.



Ik kende alleen de eerste regel uit mijn hoofd, maar vond via google ook de rest van dit vers. Het is een deel van The ballad of East and West.
Alle reacties Link kopieren
Dat is zo, en ook wel een leuk idee. Maar ik hoef niet specifiek iets met geschiedenis te gaan doen. Het nadeel van een studie als geschiedenis is dat je er zoveel mee kunt en dat mijn interesses zo breed zijn. Ik heb dan ook echt geen idee over wat ik na mijn studie wil doen.
Alle reacties Link kopieren
Als je alles leuk vindt maakt het niet uit dus, dan kun je alles doen. NIet wachten tot je een goed idee hebt, gewoon vanalles doen wat je leuk vindt, dan rol je vanzelf ergens in. Geef je toekomst zelf vorm door initiatieven waar anderen op termijn in mee gaan ipv anderen te volgen in hun initiatieven.
Alle reacties Link kopieren
quote:ColeTurner schreef op 14 september 2009 @ 21:52:

@varuca: Je onderwerp klinkt heel interessant, moet weer gelijk aan een citaat denken van Rudyard Kipling:

Oh, East is East, and West is West, and never the two shall meet, Till Earth and Sky stand presently at God’s great Judgment Seat;

But there is neither East nor West, Border, nor Breed, nor Birth,

When two strong men stand face to face, tho’ they come from the ends of the earth.Ik kan mij deels wel vinden in het citaat. Daarom zijn er ook hisorici die van mening zijn dat een westerling geen geschiedenis kan schrijven over niet-westerse landen. Dat gaat mij echter te ver, maar je moet je wel continu bewust zijn van het feit dat zij een andere perspectief hebben.
Alle reacties Link kopieren
Daar heb je ook gelijk in MissMara. Als ik iets vind dat ik leuk vin dan ga ik daar ook gewoon voor solliciteren, maar daarom moet ik wel eerst weten waar te zoeken en vandaar dit topic.



Zou jij eens willen kijken of jij wel vacatures te zien krijgt als je zoekt via asa. Want hij geeft aan dat er vacatures te zien moeten zijn, alleen er staat niks.
Alle reacties Link kopieren
@Varuca: Het lijkt me een uitdaging om over dit onderwerp te schrijven, aangezien een groot deel van het oosten nog gekoloniseerd was door Engeland en Frankrijk (en Nederland).



Overigens was het oriëntalisme eind 19e eeuw natuurlijk heel populair, dat zie je ook terug in de eclectische architectuur aan het einde van de 19e eeuw.
Alle reacties Link kopieren
Je bent je master aan het doen, maar je hebt geen idee wat je wilt gaan doen? Je zult toch echt richting moeten gaan geven aan je leven, want je studie zal het niet doen, zoals je zelf zegt. Niemand zal onder de indruk zijn van je papiertje, het gaat om de initiatieven die je daarnaast hebt ontplooid zoals Miss Mara zegt.
En zo is het toevallig ook nog eens een keer
Alle reacties Link kopieren
Gewoon bij ASA langsgaan morgen, zo'n site gaat je niets opleveren.
En zo is het toevallig ook nog eens een keer

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven