Wat eten we vandaag?

28-09-2010 12:40 3005 berichten
Alle reacties Link kopieren




Vertel ons hier wat je vandaag gaat eten, en kom inspiratie opdoen!



Het vorige topic is hier na te lezen:

En wat eten we vandaag?




Wat een weer! Ben vandaag niet naar opdrachtgever gegaan, was niet te doen. Mijn goed voorbereide lunch werd uiteindelijk mijn hoofdmaaltijd. Verder had ik niet zo veel trek, dus heb wat brood met houmous gegeten.



Forum was ook ondergesneeuwd vanmiddag, leek 't. Heb wel van vandaag bijgelezen.



Concerten waren leuk. Heel verschillend maar allebei erg goed. Zou vanavond ook op stap, maar dat werd niets, door de sneeuw. Hopelijk is het morgen wat beter begaanbaar.



Morgen eet ik iets met courgette en aubergine (weer) want dat heb ik nog over. Heb er al iets Indiaas en iets Midden-Oosters mee gemaakt, dus misschien morgen een italiaans thema. Nog even bedenken.
Alle reacties Link kopieren
Ladies!!

Nou gister dus patat (Teig, ze heeft het niet echt zelf uitgekozen, maar mams wéét dat haar kind dit het allerlekkerst vind, vooral de mayo ), voor dochterlief met kipnuggets. Ikzelf had een raspatat oorlog, een kipburger en een kaassouflee. Mmmmmmmmmmmmm.



Vanavond eet ik alleen met dochterlief, wordt iig iets gezonds.

Voor morgen ga ik een pan erwtensoep maken, want dan vieren we dochter haar verjaardag en hoeven we niet meer te koken.
Eindelijk even een beetje teruggelezen /gescand.



Jynta, you're right wbt risotto. Het is meestal vegetarisch. Sowieso is risotto, (en pasta) met heel veel verschillende dingen erin erg nederlands. In Italië is het meestal maar met 1 of 2 dingen. Want erna eet je dan vaak nog vlees of vis, met wat groente erbij. En vooraf natuurlijk ook nog wat anti-pasti. Dus dan heb je toch al genoeg vitamine en eiwitten binnen. De primi zijn voor de koolhydraten.



Weet even niet meer wie risotto tips wilde (Yoie?), maar mijn favorieten zijn risotto met paddestoelen, risotto met erwtjes & garnalen (maar die is erg zomers), bloemkoolrisotto & citroenrisotto met rucola.



Verder goede tips over voor jezelf koken. Ik doe net als Teig en Age zeggen. Ik maak heel verschillende dingen met dezelfde ingrediënten. Estafette-koken noem ik het altijd. Gebruiken wat je hebt en dan 1 of 2 nieuwe dingen erbij, enz. Ik maak meestal wel voor 1, of hooguit 2x omdat ik maar een klein vriezertje heb. Alleen soep maak ik 'groot' en vries ik in porties in.
anoniem_64cf6f24eb981 wijzigde dit bericht op 18-12-2010 10:30
Reden: typo
% gewijzigd
Raspatat oorlog.
Alle reacties Link kopieren
Gisteren de citroenrisotto van Age gegeten, erg lekker! Heb wel moeten gokken wat de goede volgorde van ingrediënten bij elkaar gooien was, het forum lag er gisteren uit toen ik het recept nog een keer wilde bekijken



Vanavond eten we tot grote vreugde van vriend patat. (stiekem heb ik er zelf ook wel zin in )
Alle reacties Link kopieren
Ik maak gado gado (bloemkool, broccoli, sperziebonen, taugé en ei) met petjel saus.
Alle reacties Link kopieren
Eindelijk maar toch risotto met venkel, knoflook, ricotta en citroen.



Ik ga ricotta overhouden, dus als nog leuke ideeën heeft wat je daar verder mee kan doen?
Alle reacties Link kopieren
De linzen-pompoen soep is uiteindelijk bij de lunch gegeten. Avondeten was tagliatelle met een prutje van aubergine, kastanjechampignons en tomaat. Geraspte kaas en rucola erop en eten maar!



Ik denk dat ik vanavond hetzelfde eet want het beviel goed en ik heb alle ingredienten nog over.
@zenga: ik had ook laatst ricotta over en kreeg toen hier op de Eten-pijler de tip om het te verwerken in spinazie-ricottaflapjes: bladerdeeg, prutje van roergebakken verse spinazie, zout, peper erop, wat verbrokkelde ricotta, dichtvouwen en 20 minuutjes in de oven. Ik vond het erg lekker.
Ik eet alleen en heb een salade gemaakt met tomaat, pijnboompitjes en gebakken brie. Erbij een paar aardappelbolletjes gebakken. Lekker (&) simpel.
Alle reacties Link kopieren
Aangezien ik de afgelopen dagen zo dieptreurig heb gegeten schrijf ik even niet mee.

Het was vet en warm.

(En lekker....)
Alle reacties Link kopieren
kuz
Alle reacties Link kopieren
Kuz



Gisteravond bij vrienden gegeten en daar stond lasagna op tafel (tradiotionele variant maar home made was erg lekker) erbij een salade met rucola, komkommer, tomaatjes en puntpaprika. En een lekker toetje van bosvruchtensorbetijs met framboosjes.



Vanavond hier restverwerking met courgette, peentjes en bleekselderij; maak er een pastasaus van met wat hamreepjes erdoor denk ik!
Alle reacties Link kopieren
Gisteren spaghetti met pesto en een gebakken stukje kabeljauwfilet. En een caprese erbij.



Vandaag rundvleescurry met pompoen en basmatirijst.
Everytime you make a typo, the errorists win.
Alle reacties Link kopieren
maris: ik wil met de kerst jouw recept van de chocoladetaartjes maken, nu geef je als tip om er wat frambozen bij te doen. Nu heb ik nog diepvries frambozen liggen. kunnen die ook? en waarin kan ik ze het beste marineren?
Alle reacties Link kopieren
Gisteren bij een wok&go gegeten,was lekker.

En verder veel bier bij het glazen huis



Vandaag maak ik een pan soep erbij een broodje ofzo.Vriend wilde friet en snacks bakken maar daar geef ik dus niks om.
Alle reacties Link kopieren
quote:Teigera schreef op 18 december 2010 @ 16:50:

@zenga: ik had ook laatst ricotta over en kreeg toen hier op de Eten-pijler de tip om het te verwerken in spinazie-ricottaflapjes: bladerdeeg, prutje van roergebakken verse spinazie, zout, peper erop, wat verbrokkelde ricotta, dichtvouwen en 20 minuutjes in de oven. Ik vond het erg lekker.Klinkt lekker!
Vanavond eet ik alleen dus ik ben even de vriezer ingedoken om te zien wat er nog staat. Kwam een bakje tegen met Indiase curry met kip en courgette, dat eet ik vanavond en daar kook ik wat rijst bij.

Verder ga ik een flinke pan knolselderijsoep maken vandaag, vriend en ik zijn morgen beiden laat thuis en dan is een pannetje soep opwarmen wel zo gemakkelijk. De knolselderij had ik nog over van de erwtensoep van vorige week en ik weet echt niets anders lekkers te bedenken met knolselderij dan soep... in het kader van restjesverwerking gooi ik er ook een prei doorheen, en vlak voor het serveren doe ik er in de kom nog wat gebakken paddestoelen / champignons bij.
Alle reacties Link kopieren
Knolselderij-stamppot is ook lekker Teig... Met blokjes oude kaas er door.
Alle reacties Link kopieren
Kuzu



Knolselderijsoep vind ik ook altijd zo lekker, Teig! Heel smaakvol en lekker winters.



Ik zou vandaag naar familie, maar aangezien het OV zo in de war is, hebben we het maar opgeschort. Heel jammer, maar liever dat dan dat ik ineens op een wazig tussenstationnetje moet overnachten omdat de treinen niet verder gaan. Had vanochtend al een pan groente-kippensoep gemaakt voor vanavond. Straks even lekker wandelen en beker warme chocolademelk bij thuiskomst. Hoe idyllisch is dat?...



Alle reacties Link kopieren
Ik moet naar mijn oma (ja, moet eigenlijk. Ik had al beloofd gister te gaan en dat heb ik uitgesteld tot vandaag tot grote teleurstelling) maar betwijfel dus of dat met de bus gaat lukken.



Als ik bij haar eet wordt het borek met spitskool en groentesoep.



Als ik thuis eet wordt het denk ik aardappel-rodekool stamp met gebakken spruitjes en een stukje witlof met kaas.
quote:-a- schreef op 19 december 2010 @ 11:50:

maris: ik wil met de kerst jouw recept van de chocoladetaartjes maken, nu geef je als tip om er wat frambozen bij te doen. Nu heb ik nog diepvries frambozen liggen. kunnen die ook? en waarin kan ik ze het beste marineren?



Ik heb nog nooit frambozen gemarineerd, dus daar zou ik geen antwoord op weten. Weet ook niet of dat nodig is.

Ik zou zeggen dat diepvriesframbozen wel kunnen, al vind ik vaak wel dat die wat natter zijn dan versen (tenminste, die bakjes van AH heb ik wel eens, en die zijn na ontdooien niet echt lekker stevig vind ik)

Wat je ook kan doen, is slagroom kloppen, en daar gepureerde frambozen doorheen scheppen, zodat je een soort frambozenroom krijgt bij het taartje.



Misschien moet je je vraag nog even stellen op het kerst 2010 topic, allicht zijn daar nog mensen met goeie tips.



Succes! (maar dat komt vast goed, want de taartjes zijn goddelijk en simpel klaar te maken)
Jammer van het familiebezoek Lampje. Maar logisch dat je het niet gokt. Zie nu al op tegen einde van de week, als ik ook met OV op pad moet. :( Maar je groentesoep en de warme choco maken vast veel goed.



Die borek klinken ook heerlijk Ruza!



Knolselderijsoep heb ik nog nooit gegeten. Wel knolselderij puree, als bijgerecht. Dat vond ik lekker. Ik heb een River Café groentekookboek waar volgens mij dingen met knolselderij in staan... * rent naar kast *

Idd, 3 recepten. Maar niets heel anders dan wat al is genoemd: Kastanje-knolselderijsoep, knolselderijsoep met kikkererwten en kool en puree van knolselderij en aardappelen. Oh, en in een kookboek van Donna Hay vind ik nog een knolselerij gerecht. Uit de oven met blauwe kaas (of hield je daar nou niet van... ben het even kwijt). Klinkt wel heel erg lekker die laatste. Mocht je interesse hebben Teig, dan zeg je het maar.



Ik heb geen idee wat ik vanavond eet. Ik eet bij en vriendinnetje. Ga naar haar nieuwe huis kijken. Ik heb nog maar 1x eerder bij haar gegeten en ben dus niet echt op de hoogte van haar repertoire en talent, haha. We zullen zien.
Alle reacties Link kopieren
quote:Teigera schreef op 18 december 2010 @ 16:50:

@zenga: ik had ook laatst ricotta over en kreeg toen hier op de Eten-pijler de tip om het te verwerken in spinazie-ricottaflapjes: bladerdeeg, prutje van roergebakken verse spinazie, zout, peper erop, wat verbrokkelde ricotta, dichtvouwen en 20 minuutjes in de oven. Ik vond het erg lekker.



Bedankt voor je tip, klinkt lekker!

Meer tips zijn nog steeds welkom!
Alle reacties Link kopieren
Nou ik geloof niet dat ik borek hoef te verwachten. De bussen gaan niet meer rijden vandaag

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven