Borstvoedingsvragen

21-06-2010 20:18 2785 berichten
Alle reacties Link kopieren
Welkom op het algemene borstvoedingsvragen-topic. Hier kun je al je vragen over borstvoeding kwijt. Ervaren borstvoedingsmoeders zullen zo goed mogelijk je vragen proberen te beantwoorden. Let erop dat het gaat om moeders die geen opleiding hebben gehad op gebied van borstvoeding. Hun antwoord vervangt dus niet het consult bij een lactatiekundige of de ondersteuning door een vrijwilliger bij een borstvoedingsorganisatie.



Voor gezondheidsproblemen raden wij aan om een arts of een gediplomeerd deskundige op gebied van borstvoeding in te schakelen.

Voor discussie is op dit topic geen plaats.





Zoek je een goed boek om je voor te bereiden op borstvoeding? Lees dan:

Borstvoeding, van Mary Broekhuijsen en Stefan Kleintjes

Handboek borstvoeding van La Leche League

Borstvoeding geven, een antwoord op veel vragen van Adrienne de Reede



Betrouwbare informatie over borstvoeding op internet vind je op de volgende sites:

Algemene site met (bijna) alles over borstvoeding: www.borstvoeding.com

Borstvoedingsforum van de verenigde borstvoedingsorganisaties: www.borstvoedingsforum.nl

Vereniging Borstvoeding Natuurlijk: www.borstvoedingnatuurlijk.nl

La Leche League Nederland: www.lalecheleague.nl

Nederlandse Vereniging van Lactatiekundigen: www.nvlborstvoeding.nl



Voor mensen die full time kolven een link naar een oud topic met veel tips:

Tips voor fulltime kolven
Inad en ik zijn echt twee verschillende personen.
quote:wen schreef op 20 augustus 2010 @ 16:24:

Je hebt dat ding wat aan je kolf vastzit, onderdeel van de kolf zeg maar, dat is hard plastic. En je hebt dat zachte ding dat je erin stopt. Voor zover ik weet is het zachte ding wel noodzakelijk voor goed (en fijn) kolven. Als hij niet prettig zit, moet je misschien een andere maat nemen, er zit een standaardmaat in, maar er zijn ook andere maten te krijgen

(moet even heel goed denken hoe het ook alweer zat, volgens mij heeft de Swing wel een hardere schelp die je los kunt maken van de kolf maar zonder kun je niet eens kolven (of je moet je borst in dat piepkleine gangetje duwen , de Avent heeft van die zachte schelpen die je in de hard plastic trechter doet. Bij de Swing kun je dus zelf weten welke je gebruikt, bij de Avent heb je het zachte ding nodig samen met het harde ding)



Lara, Wen heeft helemaal gelijk. Ik heb ook de Swing en die heeft twee schelpen, harde dus.Ik vind de standaard, zonder "vleugels" prettiger.



De Avent handkolf daar adviseren ze idd het zachte schelpje te gebruiken. Het hoeft niet, maar zonder dat ding lukte het bij mij helemaal niet.



Ik heb eerst de Avent gebruikt (cadeau gekregen) en ben later overgegaan op de Swing. De laatste vond ik echt veel prettiger.
Ah, Arrwen, dan denk ik dat ik weet waar je woont, ik woon nog iets verder aan de andere kant van Schiphol (tunnel) in een dorp (kan net zo goed zeggen waar nu, haha!). Maar we zitten zeker niet ver bij elkaar vandaan :-).



Vind het heel lief van je, zal het zeker onthouden, zullen we dat afspreken. Als het zo blijft als de afgelopen 2 nachten, gaat het ok hier! Maar laten we niet al te veel hier op rekenen, niets zo onvoorspelbaar als een baby, geloof ik als ik het hier zo lees



Hoe doe je dat met drie joh, is dat nog te doen? Ik moet momenteel nog niet eens denken aan een evt tweede (grijns)
Alle reacties Link kopieren
Beck: hier ook veel vragen bij mijn verzoek om domperidon....je ha het artikel van bv.com onder de neus leggen of lk vragen advies te geven. Of zonder recept proberen! Doen hoor, ha en apotheek hebben Weinig verstand van bv.
Alle reacties Link kopieren
Het is al weer 3(!!) pagina's terug, maar dank voor jullie antwoorden en ervaringen Minck en Wen! Ik woon niet in NL, daarom hebben jullie waarschijnlijk nooit gehoord van het advies om 1-jarigen niet meer dan 3 'milk servings' per dag te geven. Het gaat hier natuurlijk wel over koemelk, waarvan ik me het kan voorstellen dat het niet goed is als er ander vast voedsel mee vervangen wordt. Niemand houdt er hier kennelijk rekening mee dat een kind van een jaar nog bv krijgt
Alle reacties Link kopieren
quote:Sophy schreef op 20 augustus 2010 @ 21:46:

Beck: hier ook veel vragen bij mijn verzoek om domperidon....je ha het artikel van bv.com onder de neus leggen of lk vragen advies te geven. Of zonder recept proberen! Doen hoor, ha en apotheek hebben Weinig verstand van bv.Heb morgen een telefonische afspraak met de dame van LLL. Zal het haar eens vragen. Bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Thanx Arc, het ging beter vandaag! Heb drie kleine flesjes meegegeven en ze gingen allemaal op!!! Zal misschien nog wel af en toe een terugvalletje zijn, maar zo ga ik volgende week wel met een gerust gevoel aan het werk... (hoewel ik het nog steeds een beetje moeilijk vind om hem daar "achter te laten")quote:reglisse schreef op 20 augustus 2010 @ 12:29:

Slaapproject is mislukt helaas. Reglibaby viel heerlijk in slaap tijdens de voeding, en daarna ben ik in bed gaan liggen en heb ik haar op mijn buik gelegd (zo slaapt ze het beste). Heb ik net mijn ogen dicht wordt ze wakker en bijt keihard in mijn sleutelbeen. Au! En lachen! Zou ze tandjes krijgen?



Reglisse! Grappige baby's Hoe oud is jouw kindje ook alweer? Cardason kan af en toe ook zo lekker wakker worden tussen de voedingen door 's nachts (beetje jammer, vind één keer in de drie uur wel genoeg, maar goed). Sinds vorige week kan hij heel goed tijgeren, en nu tijgert hij dus vanuit de co-sleeper naar mij toe als hij wakker wordt 's nachts. En lachen! Zo van, "Hey, jij bent er ook nog, das gezellig, kom ik even buurten..." Moet ik dan toch wel om lachen, ook al houdt ie me weer uit m'n slaap.
Alle reacties Link kopieren
Becky: Het klopt geheid dat je ha niets van domperidon af weet. Het is een middel tegen misselijkheid, met als bijwerking dat het het prolactinegehalte verhoogt. En daardoor heeft het dus als bijwerking bij voedende moeders dat de melkproductie verhoogt. En ja, medicijnen voorschrijven voor hun bijwerkingen mag nou eenmaal niet! Als je de bijsluiter zou lezen zou je ook zien staan dat het volgens hen helemaal niet gebruikt mag worden tijdens de bvperiode! Want het geeft bijwerkingen!

Als VBN-er geven wij meestal de tip om zodra je met domperidon wil beginnen, contact op te nemen met een lk. Zij kan je namelijk precies vertellen wat in jou specifieke geval de juiste dosering is.



Als je gaat kolven is dat zachte inzet ding niet verplicht hoor! Het is net wat jij zelf het prettigst vind en waar je de meeste opbrengst meekrijgt.



Mijn tip zou ook zijn om dus een andere kolf te proberen, zoals de anderen ook zeiden. Vaker kolven kan ook helpen. En om tijdens het kolven een extra tsr (toeschietreflex) op te wekken kan die Syntocinon neusspray helpen. Sommigen gebruiken hem juist aan het begin van een kolfsessie, maar je kunt hem ook halverwege gebruiken.



Groetjes, Marincke

cp VBN
Alle reacties Link kopieren
Oh en dames je wéét toch dat je nooit en te nimmer ergens moet gaan vertellen dat je kindje (bijna) heeft doorgeslapen?! Dat is vragen om problemen, hahaha. Op een ander forum hebben we het daarom vaak over Nepalsegrood (lees achterste voren!). De Nepalsegrood komt dan bij je op bezoek. Dat gaat soms wel goed, maar ook niet altijd.... Helaas.
Alle reacties Link kopieren
Minck, nog bedankt voor je antwoord over het medicijngebruik. Ik heb net 2 dagen met een migraine-aanval op bed gelegen. Had gehoopt dat het wat langer weg zou blijven .
Alle reacties Link kopieren
ga ik de huisartsenpost bellen? ik heb nu meer dan 24 uur een pijnlijke hadre plek in mijn borst, die niet weg te masseren is, en behoorlijk groot. Mijn dochter vindt de borst aan die kant duidelijk minder leuk, het doet zeer en ik heb hoofdpijnen ben moe. Ik vrees een dreigende borstontsteking, Ik zit nu met een warme kruik en een dekentje voor de pc, en zal straks de borst leegkolven, kijken of het daarna beter gaat, maar gister had dat geen effect. Ook masseren onder de douche en tijdens de voedingen hielp niet. Ik heb geen koorts. Iemand nog tips zodat ik geen antibiotica hoef?
Vaker kolven/aanleggen, van te voren warme kompressen er op en mee masseren, daarna koude kompressen. Het duurde bij mij vaak ook wel een dag of 3 en zeer dat het deed en beroerd dat ik me voelde. Dus sterkte.
Alle reacties Link kopieren
@allis: je kunt de HAP bellen, maar ik denk dat ze nog niks doen. Meestal krijg je pas bij 24 uur koorts een AB-kuur. Daarvoor krijg je de standaard tips: warmte voor de voedingen toepassen, voedingen aan die kant steeds beginnen, meemasseren, gekneusde koolbladeren erop helpt soms ook. Na de voeding na nakolven. Soms duurt het een aantal voedingen. Ik voelde de verstopping er vaak ook echt uitploppen tijdens een voeding. Daarna blijft het nog wel een tijdje gevoelig, zoals een blauwe plek.

Mocht je toch een AB-kuur nodig hebben, let er dan op dat je extra gevoelig voor spruw bent! Neem dan die dagen extra hygiëne maatregelen: handen vaak wassen, eventuele zoogkompressen vaak vervangen en alles wat met je borst en/of melk en/of baby's mond in aanraking komt op 60 graden wassen of dagelijks uitkoken.
Alle reacties Link kopieren
quote:Cardamom schreef op 20 augustus 2010 @ 22:31:

Thanx Arc, het ging beter vandaag! Heb drie kleine flesjes meegegeven en ze gingen allemaal op!!! Zal misschien nog wel af en toe een terugvalletje zijn, maar zo ga ik volgende week wel met een gerust gevoel aan het werk... (hoewel ik het nog steeds een beetje moeilijk vind om hem daar "achter te laten")





[...]





Reglisse! Grappige baby's Hoe oud is jouw kindje ook alweer? Cardason kan af en toe ook zo lekker wakker worden tussen de voedingen door 's nachts (beetje jammer, vind één keer in de drie uur wel genoeg, maar goed). Sinds vorige week kan hij heel goed tijgeren, en nu tijgert hij dus vanuit de co-sleeper naar mij toe als hij wakker wordt 's nachts. En lachen! Zo van, "Hey, jij bent er ook nog, das gezellig, kom ik even buurten..." Moet ik dan toch wel om lachen, ook al houdt ie me weer uit m'n slaap.



4 maanden, dus echt zelfstandig voortbewegen zit er gelukkig nog niet in. Omdraaien wel. Kan ze inderdaad 's nachts tussen de voedingen door oefenen. Dan rolt ze van rug naar zij naar buik en dan komt ze niet meer terug. Dus dan word ik dus wakker van een mopperende baby die graag teruggedraaid wil worden zodat ze nog een keer kan draaien Leuk om een uur of 4 's nachts...



Afgelopen nacht was trouwens op een andere manier een drama. Krampjes! Echt 30 minuten tot een uur na iedere voeding. En dan ook nog heel veel willen drinken (gisteravond de hele avond geslapen, dus niet geclusterd). Infacol helpt helemaal niets meer, dus daar zijn we mee gestopt. Zo zielig. Ze overstrekt helemaal en dan heel hard huilen, in haar slaap. En hele vieze scheetjes komen eruit. Ik ga maar eens opschrijven wat ik eet, eens kijken of ik een verband kan vinden. Ze was namelijk eigenlijk al over haar krampjes heen.
Alle reacties Link kopieren
quote:reglisse schreef op 21 augustus 2010 @ 11:41:

[...]





4 maanden, dus echt zelfstandig voortbewegen zit er gelukkig nog niet in. Omdraaien wel. Kan ze inderdaad 's nachts tussen de voedingen door oefenen. Dan rolt ze van rug naar zij naar buik en dan komt ze niet meer terug. Dus dan word ik dus wakker van een mopperende baby die graag teruggedraaid wil worden zodat ze nog een keer kan draaien Leuk om een uur of 4 's nachts...







Heel herkenbaar, in d'r bedje lukt het haar niet terug te draaien, op andere locaties wel dus. Kan er vaak uit om haar terug te draaien.



Vannacht weer voedingen om 22.30, 02.00, 05.00, 08.15 en nu 10.45. Er gaat hier iets niet goed want wij voeden soms bij met 30 ml kv (helaas maar ze groeit echt te weinig) en dat ging er ook nog in als zoete koek.

Ben voor mezelf de voors en tegens op een rijtje aan het zetten, maar nu eerst even de lk bellen.
Oviooltje is nu 4 weken en heeft nu bijna een week geen poepluier meer en eerst was het elke dag. Ze plast goed, drinkt goed.

Mn zoontje had juist elke dag poepluiers.

Moet ik hier wat mee ?



Verder moest ik door een loop van omstandigheden mn afspraak bij het consul buro een week verplaatsen, de eerste sinds kraamzorg, 2,5 week terug. Ik had best zoiets van hoe zou ze gegroeid zijn ? Toch vind ik het goed een week te wachten. Dat zegt ook wat, eigenlijk zijn we een goed afgestemd team, zo voelt het wel. Dus wegen: spannend maar niet zaligmakend.

Maar dan die poepluiers - vind ik toch een raar idee- heb het idee dat er heek de tijd " vast wat uit moet komen " wat ik wel apart vind is dat dat zoete poepluierluchtje dus ook bij haar plasluier ruik. Dan denk ik ja hoor ! En is het achteraf toch plas.

Sorry voor het luchtjesverhaal ( ik zei tegen mn man dat ik bv poeoluier lekker vind ruiken haha- voordat baby er was- hij dacht echt die is gestoord)
Alle reacties Link kopieren
viooltje, volgens mijn kan het dat bv kindjes wel 10 dagen geen poepluier kunnen hebben. Ik vind bvpoepluiers echt stinken trouwens. haha



Heb voor mezelf de voors en tegen van bv voor mezelf even op een rijtje gezet:

Voors:

- HET IS HET ALLERBESTE VOOR MIJN KIND! Zeker ivm de koemelkallergie.

- Het is zo lekker makkelijk, geen gehannes met flesje, voeding, warm water etc.

- Het is goedkoop.

- Het is zo gezellig met N. voeden.

-



Tegens:

- Kolven is (nog) een drama

- Ik val als een gek af, 8 kg erbij tijdens zwangerschap, al bijna 15 eraf, BMI is 17.4.

- Geen idee wat N. binnenkrijgt, ze groeit gestaag maar eigenlijk te weinig. Ze zit nu op ongeveer een groei van 60 gram per week.

- Ik zit op een koemelkvrij dieet. Eigenlijk mag ik niets 'lekkers' (is natuurlijk relatief).

- We krijgen nu (vooral vriend) stress omdat ze zo weinig groeit en we denken dat ze veel honger heeft.

- Geen idee of het verschil maakt, maar omdat we denken dat ze niet genoeg krijgt, komt ze 's nachts nog twee keer. Terwijl ze eerder doorsliep.



Dat was het wel denk ik, moet het even op een rijtje zetten. Vraag me soms af of het niet beter is te stoppen met bv, het is nu echt een strijd aan het worden. Maar ik vind het zo moeilijk, het is alsof ik faal als moeder, ik wil zo graag mijn kindje het beste geven maar het wordt me af en toe zo moeilijk gemaakt.

Of ik maak het mezelf zo moeilijk.

Alle reacties Link kopieren
voors- het is goed voor de ouder kind hechting



becky vul eens hier *klikken* de groeicurve in.

(met eventueel een verzonnen naam voor je kindje, en plak de curve eens hier ?

dan kunnen we even met je meekijken
Alle reacties Link kopieren
- Geen idee of het verschil maakt, maar omdat we denken dat ze niet genoeg krijgt, komt ze 's nachts nog twee keer. Terwijl ze eerder doorsliep.ij



dit is geen graadmeter, mijn dochter sliep bij fases door en had bij fases weer 3 tot 6 nachtvoedingen.

maar ik begrijp dat het je onzeker maakt
Alle reacties Link kopieren
Alle reacties Link kopieren
kunnen jullie het zien, het plaatje?
Alle reacties Link kopieren
Laten we een ding voorop stellen Becky: je faalt ABSOLUUT niet als moeder wanneer je besluit te stoppen met bv!!! Je moet voor jezelf de afweging maken waar jij je het beste bij voelt. Want een kind heeft niks aan een gestresste moeder die koste wat kost bv wil geven, lijkt me. En ik ben zeler ook voor bv als eerste keuze, maar ik zie om me heen genoeg blije, gezonde fv kindjes dus zo ontzettend slecht is dat nu ook weer niet. (maar dit is mijn mening)



Als ik soms lees wat veel van jullie doormaken aan borstontsteking, spruw, moeite met kolven, hongerige baby's ondanks veelvuldig voeden heb ik diep respect. Bij mij gaat het allemaal waanzinnig makkelijk en daar ben ik zeer dankbaar voor. Ik zou niet weten of ik het zo lang vol zou houden als jullie wanneer het niet lekker liep.



Sterkte met je beslissing Becky!
Alle reacties Link kopieren
nee

ga online op de curve staan rechtermuisknop AFBEELDING OPSLAAN ALS

en sla m op op je bureau blad of waar je m ook hebben wilt doe m daarna uploaden met photobucket Flickr oid

en dan nog eens plaatsen.,
Alle reacties Link kopieren




zo??
Alle reacties Link kopieren
kun je m iets groter maken ?

*gaat zoeken naar mn bril*
Alle reacties Link kopieren
voorzoverre ik het kan lezen en vergelijk met die vanmijn dochter

vind ik het er nog niet schokkend uitzien becky



Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven