Motorrijbewijs halen

09-03-2016 02:07 253 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi!



Ik wil al een tijdje mijn motorrijbewijs gaan halen en inmiddels is mijn spaarpot vol genoeg om ook werkelijk te gaan zoeken naar een geschikte rijschool. Na twee dagen zo'n beetje alle rijscholen in de omgeving te hebben bekeken valt het me stiekem toch wel tegen. Ik kan me niet herinneren dat ik er met mijn autorijbewijs zoveel moeite mee heb gehad om een geschikte rijschool te vinden. (Die achteraf overigens toch niet zo geschikt bleek, maar dat terzijde.)



Hebben jullie tips en/of ervaringen? Waar moet ik op letten? Is goedkoop per definitie duurkoop? Eén vaste instructeur versus af en toe eens een andere instructeur? Hoeveel lessen is 'normaal'? Aaaaah, iets met bomen en een bos



En zijn er toevallig ervaringen met rijscholen in de omgeving Tilburg?
The birds are the keepers of our secret, as they saw us where we lay
Alle reacties Link kopieren
Jammer Niekie1! Waar ging het mis?
Iedereen vlamt op zijn eigen moment.
3 fouten. Allerergste vind ik nog dat het een makkie had moeten zijn. Geen acht of halve draai maar stapvoets rijden. En dan maak ik juist fouten bij de onderdelen die ik goed beheers, te langzaam bij snelle slalom, iets te ver doorgereden bij precisiestop en stopproef was ook niet goed, dat alles ook in de herhaling niet dus. :facepalm:
Alle reacties Link kopieren
niekie1 schreef:
12-04-2018 17:47
3 fouten. Allerergste vind ik nog dat het een makkie had moeten zijn. Geen acht of halve draai maar stapvoets rijden. En dan maak ik juist fouten bij de onderdelen die ik goed beheers, te langzaam bij snelle slalom, iets te ver doorgereden bij precisiestop en stopproef was ook niet goed, dat alles ook in de herhaling niet dus. :facepalm:
Balen Niekie! Maar neem het jezelf niet kwalijk hoor, hartstikke spannend zo'n examen! Volgende keer beter :)
The birds are the keepers of our secret, as they saw us where we lay
Ik zat er een paar jaar geleden ook aan te denken: een motorrijbewijs halen.
Maar mijn moeder zei dat ze nooit meer zou slapen als ik zo'n ding had.

Toen dacht ik: tja het is en blijft gewoon gevaarlijk.
Door een fout (van een ander) kan je snel onderuit gaan....

Nutteloze post, ik weet het. :facepalm:
Alle reacties Link kopieren
Delhi23 schreef:
13-04-2018 21:58
Ik zat er een paar jaar geleden ook aan te denken: een motorrijbewijs halen.
Maar mijn moeder zei dat ze nooit meer zou slapen als ik zo'n ding had.

Toen dacht ik: tja het is en blijft gewoon gevaarlijk.
Door een fout (van een ander) kan je snel onderuit gaan....

Nutteloze post, ik weet het. :facepalm:
Maar door een fout van een ander kun je ook van je fiets gereden worden of kan je auto total loss gebeukt worden... Natuurlijk levert motorrijden een groter risico op dan autorijden, maar je leert ook om te gaan met die kwetsbaarheid door defensief te rijden. En motorrijden is te leuk om het hierom te laten :)

Het stomme is dat ik me hier ook wel druk om kan maken als ik gewoon thuis op de bank zit, maar zodra ik opstap is die onzekerheid verdwenen.
The birds are the keepers of our secret, as they saw us where we lay
Ik was benieuwd of er nu nog mensen hier bezig zijn met hun motorrijbewijs? Zelf heb ik nu 2 lessen gehad en heb wel steun gehaald uit het lezen van dit topic, maar actief meepraten leek me toch leuker.

Ik hoop dat dit zo mag en ik geen nieuw topic had moeten openen...
Alle reacties Link kopieren
@hilo, leuk dat je heb besloten je motorrijbewijs te halen! Zijn er mensen in je omgeving die ook motor rijden?

@niekie, hoe gaat het met jou rijbewijs? Inmiddels avb al op zak?

Ik poste 2.5 maand geleden dat ik voor de eerste keer avd gezakt was maar inmiddels bij het tweede examen geslaagd! Een motor is sinds een weekje ook in huis (nouja garage dan). Ik vind het heerlijk om in mn uppie rond te touren en nieuwe routes te ontdekken! Maar ook soms best spannend, laatst een bochtje verkeerd ingeschat het ging net goed maar in mijn hoofd liep het senario van een noodstop in het gras al :whistle:
@Hyperbole, ja zeker leuk! Begon alleen met onwijze faalangst aangezien dat mij ook genekt heeft met autorijbewijs. Al gingen deze twee lessen verrassend goed, instructeur was heel erg tevreden. Ik les overigens wel individueel. Mijn vriend heeft zijn motorrijbewijs, daardoor leek het mij ook wel leuk. Ik hou altijd wel van uitdagingen, ondanks de faalangst.

Goed dat je het gehaald hebt zegt! En goed dat je dat bochtje hebt kunnen corrigeren, mijn allereerste bochtje met mijn eerste les eindigde dus wel zijwaarts in het gras.. Maar dan heb je je valbeugels nog!
Ik heb een dikke maand geleden mijn AVB gehaald en zojuist mijn AVD. Ik had met alle examens dezelfde examinator. Ben mijn instructeur en de examinator best een stuk voor het CBR kwijtgeraakt en kreeg de opdracht een plekje te zoeken of zelf terug te rijden als ik geen geschikt plekje vond. Natuurlijk was er geen plek die ik geschikt vond vrij :A: De examinator ging alles opnoemen wat tegenzat, (veel verkeer, wachten op goederentrein, doodlopende straat ingereden) en vroeg of ik het erg vond dat ik desondanks geslaagd was. Hij noemde eigenlijk niet wat ik fout deed; mijn rijden op zich vond ik zelf matig, mijn instructeur was dat met mij eens.
@niekie1 Wow ik zou echt in paniek raken als ik m'n examinator kwijt zou raken... Komt denk ik ook omdat ik niet zo'n held ben met de weg ergens vinden en waar ik tegen die tijd moet gaan afrijden is voor mij niet echt bekend. En chille examinator had je dan! Nu lekker genieten van dat rijbewijs, gefeliciteerd!
Dank je. Ik hoop dat mijn rijbewijs vandaag klaar ligt bij de gemeente, ik kan bijna niet wachten ;-D
Ik ben ook best faalangstig; mijn autorijbewijs heb ik pas de 4e keer gehaald tijdens een 'staatsexamen', het huidige BNOR. Zo gezien viel dit eigenlijk wel mee.
Neem je je telefoon mee tijdens het lessen? Dan kan je altijd bellen met je instructeur mocht hij je echt totaal kwijtraken straks tijdens de AVD lessen, hoef je je daar al geen zorgen over te maken.
Alle reacties Link kopieren
Gefeliciteerd Niekie! Heb je al een eigen motor? Of ga je er een kopen?

@hilo; ik vond het zelf ook best moeilijk om de knop om te zetten om om te gaan motorrijden ipv als automobilist op een motor te rijden. Ik zou zeker ruim de tijd nemen voor avd lessen en indien het al niet gebeurt; je instructeur vragen mee te rijden op zijn/haar motor tijdens de avd lessen zodat je kunt afkijken hoe hij/zij zich in het verkeer redden. Dit vond ikzelf erg enorm leerzaam.
Kijk dat geeft me goede hoop. Telefoon meenemen is slim inderdaad. Momenteel rijd ik alleen 5 minuten naar het parkeerterrein dus gaat er niet zo veel mis. Maar zal het wel in mijn achterhoofd houden.

Bij een AVD les achterop is ook een goede. Alleen ga ik denk ik dan gewoon wat vaker bij mijn vriend achterop die zijn rijbewijs nu sinds kort heeft. Ook om overal wat meer gewend aan te raken. Als dat niet helpt kan ik het altijd aan mijn instructeur nog vragen.

Ik merk nu dat mijn oefeningen best goed gaan, maar ik heb dus moeite met wegrijden.. Mijn voorkeur gaat uit naar echt op de koppeling van je plek komen en dan pas gas geven. Terwijl de instructeur liever heeft dat ik eerst gas geeft met koppeling volledig in en dan de koppeling loslaat. Wel logisch ook, gaat een stuk soepeler. Vorige keer onder andere aan de slag geweest met stapvoets rijden en de langzame slalom en uit vak wegrijden, dan oefen je dat wel meteen goed. Ik ben benieuwd wat ik er vanavond weer van ga bakken :-D. Met 30 graden, in een bloedheet motorpak haha...
Alle reacties Link kopieren
AVD leer je vanzelf hoor.
Tenminste, een goede instructeur geeft je via je oortje door wat en hoe je het moet doen. Daar leer je meer van dan van achterop zitten. Achterop zie je bijna niets terwijl je wanneer je zelf rijdt en de instructeur zegt rijdt de auto's voorbij (bij een verkeerslicht, zodat je vooraan staat) je het gelijk ervaart.

Succes met lessen!
Alle reacties Link kopieren
@hilo ik bedoelde ieder op een eigen motor (niet achterop) maar nu ik het terug lees kun je het ook anders intepreteren.

Het eerst gas dan koppeling deed ik in het begin ook maar dat is een kwestie van oefenen zoals heel veel dingen.
Veel plezier vanavond!
Hyberbole: ik had al een motor, was een stok achter de deur om door te gaan.

Groene broek: bedoel je bij een stoplicht tot vooraan voorbij de wachtende auto’s rijden of de linkse rijbaan? Dat eerste was ik voorlopig niet van plan en tijdens het lessen met instructeur op volgmotor is mij dat nooit gevraagd.

Waar ik trouwens veel aan heb gehad zijn de vlogs van Robbert Dalsem, die legt het leuk en duidelijk uit.
Alle reacties Link kopieren
Woehoe, leuk dat hier nog steeds geschreven wordt! Ik heb van de week voor het eerst gefilefilterd. Wát een belevenis! De meeste automobilisten gaan netjes voor je aan de kant, kwam er ook wel meteen een tegen die waarschijnlijk dacht 'ik er niet door, dan jij er niet door'. Tussen de auto's doorrijden naar de voorkant bij het verkeerslicht heb ik meteen vanaf het begin al gedaan, is de eerste keren even heel spannend, vooral als tijdens het doorschuiven het licht ineens op groen springt, maar je bent er én veiliger, én sneller door.
The birds are the keepers of our secret, as they saw us where we lay
Alle reacties Link kopieren
O dat is dus iets wat ik (nog) niet goed durf...het werd nooit echt voor gedaan bij rijles, niet veel nadruk op gelegd. Je gaat links de wachtende auto's voorbij toch? Ik moet het toch maar eens gewoon doen. Nu ben ik veel te makkelijk, ik denk van 'och, ik sluit wel netjes aan, ik heb geen haast...'.
Is er dan trouwens wel ruimte om te staan?
Iedereen vlamt op zijn eigen moment.
Alle reacties Link kopieren
Zijn er bij jullie trouwens veel 'jonge' motorrijders? Ik heb het idee dat het hier in het noorden van het land vooral heel veel 50 + ers zijn (of ik zoek op de verkeerde plekken, ik weet het niet).
Iedereen vlamt op zijn eigen moment.
Alle reacties Link kopieren
Vooraan gaan staan bij het stoplicht doe ik niet meer, zal de leeftijd wel zijn :-D
Volgens mij ben ik zo’n beetje de oudste en meest motor-ervaren meeschrijver in dit topic (48 jaar, waarvan 28 jaar met motor) en ik vind het tegenwoordig veiliger om gewoon maar aan te sluiten. Volgens mij komen er steeds meer idioten op de weg die anderen alles misgunnen en met een motor verlies je het echt van een auto.

Het is trouwens al weer een paar weken terug dat de motor uit de garage is geweest. Het is prima weer, maar om een of andere reden is het rijden er de laatste tijd niet van gekomen.
Door de week vaak geen zin als ik net weer een hele tijd in de file heb gestaan in de auto en dan eerst nog moet eten en zo, en in het weekend weer afspraken en dergelijke.

Maar nog twee weekjes werken en dan 3 weken vakantie. Ik ga niet weg, dus wat motorrijden moet lukken. Hoewel ik ook plannen heb de Jaguar cabrio van mijn stiefvader te lenen en daar eens lekker flink mee te gaan toeren. Eens kijken hoe 12 cilinders bevallen in plaats van de 4 van de Honda of de 6 van mijn eigen Jaguar.
When in doubt, the auditor is always right!
Alle reacties Link kopieren
@vogeltje; ik vind de file opeens een hele andere wereld als ik er op mijn motor tussendoor filter. Leuk is dat he :-D

Over naar voren rijden bij stoplichten; ik doe het alleen als het zin heeft, ik gebruik mijn motor ook voor woon-werk verkeer en werk in de hoofdstad, tijdens de spits heb ik geen zin om 3 maal voor hetzelfde rode stoplicht te wachten. Op de meeste plekken is het prima mogelijk om vooraan te staan maar in de stad liggen er soms zebrapaden direct na de stopstreep en vind ik het niet comfortabel en is er weinig ruimte om een veilig plekje vooraan te vinden.

@firedragon; in de randstad zie ik eigenlijk wel veel diversiteit qua leeftijd op de motor, in het weekend met mooi weer zijn er wel meer tourbuffels op de weg waarop veelal wat meer 50+ers op rijden.
Bedankt voor alle tips en adviezen! Super leuk dat het weer iets actiever is hier. Als ik nu weer in de file van werk naar huis sta, kijk ik toch wel heel erg uit naar een motor :-D .
Alle reacties Link kopieren
Ik ben net gestopt met de rijlessen op de motor. Ik vind het veel te eng en ben ook al een keer onderuit gegaan. Al die manoeuvres zijn niks voor mij, helaas. En toch... als ik dan weer een motor voorbij zie sjezen, kriebelt het wel weer.
Alle reacties Link kopieren
Hyperbole schreef:
01-07-2018 22:23
@vogeltje; ik vind de file opeens een hele andere wereld als ik er op mijn motor tussendoor filter. Leuk is dat he :-D
Jaaa heerlijk! Ik zou niet weten hoe ik mijn rit vandaag in de hitte had volgehouden als ik ook nog in de file had moeten staan wachten 😅
Barnabas schreef:
03-07-2018 12:46
Ik ben net gestopt met de rijlessen op de motor. Ik vind het veel te eng en ben ook al een keer onderuit gegaan. Al die manoeuvres zijn niks voor mij, helaas. En toch... als ik dan weer een motor voorbij zie sjezen, kriebelt het wel weer.
Doorzetten! Ik heb maaaaanden over mijn AVB gedaan, lees de berichten maar eens terug, hoe vaak ik ben gaan liggen, dat het me gewoon simpelweg niet lukte... Maar toen ik eenmaal mijn AVB had was het appeltje eitje, AVD had ik toen binnen no time in the pocket. Nog steeds draai ik mijn motor liever te voet om en ben ik geen held met manoeuvreren, maar echt, zodra je de weg op mag is het leuk!

Op wat voor een motor les je? Ik ben halverwege van rijschool gewisseld, van 2 cilinder naar 4 cilinder. Een wereld van verschil en dat maakte het voor mij net te doen. Ik rij nu ook een 4 cilinder, lekker soepel en toegeeflijk.
The birds are the keepers of our secret, as they saw us where we lay
Alle reacties Link kopieren
By the way, vinden jullie het leuk om een whatsappgroepje te maken om evt samen te rijden en motorinfo uit te wisselen? Ik zit in zo'n groep van mijn woonplaats, maar dat zijn voornamelijk mannen, met mannenhumor, een iets te hoge dosis bloteborstenfoto's en ik ben één keer mee gaan rijden: snelheidslimieten werden behoorlijk overtreden, de wheelies waren niet op twee handen te tellen en de hele meute ging plat door de bocht... Dat hoeft van mij niet zo.

Mocht iemand 't leuk vinden en 't aandurven om z'n telefoonnummer te delen... Als je een pb'tje met je nummer naar mij stuurt, dan maak ik een groepje aan :)
The birds are the keepers of our secret, as they saw us where we lay

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven