Werk & Studie alle pijlers

Wat verdien jij?

05-08-2014 09:56 159 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik ben benieuwd hoeveel jullie verdienen en wat jullie startsalaris was? Ik volg een hbo opleiding en hoop later toch veel te verdienen!



Ik krijg op dit moment ongeveer 1000,- netto per maand (soms iets meer) en werk 24 uur per week als activiteitenbegeleider. Ik ben er wel blij mee, want ik ben 21 jaar. Het is gewoon een vakantiebaantje en voor mij echt een aanvulling!
Alle reacties Link kopieren
Ik 37, MBO geschoold in een vakgebied wat niet mijn werk is, werk op WO niveau, werk sinds mijn 21e, verdien nu 4500 bruto voor 36 uur.
No worries
Alle reacties Link kopieren
O en mijn start salaris in een heel ander vakgebied was 2800 GULDEN voor 40 uur... (met onregelmatigheidstoeslag)
No worries
In mijn eerste echte (secretaresse-) baan verdiende ik 2350 bruto, 1600 netto in guldens, dus net geen 750 euro netto voor 40 uur per week. Dat was gezien mijn leeftijd (19) en opleiding (alleen vwo) helemaal niet slecht betaald. Nadat ik deeltijd HEAO had gedaan verdiende ik in mijn eerste baan op HBO-niveau, op mijn 24e, 3800 gulden bruto voor 40 uur (iets meer dan 1700 euro). Dat was ook niet eens slecht betaald voor die tijd.

We zijn inmiddels bijna 20 jaar verder en nu verdien ik meer in euro's dan destijds in guldens. Toen ik voor het eerst meer dan 2000 gulden netto ging verdienen was ik echt heel blij, dat was een mijlpaal.
Alle reacties Link kopieren
Ik verdien genoeg om van te kunnen leven. Ongeveer 2.200 euro netto. Het gaat ook om de workshop lief balanceren.
Carpe Diem
Leuk topic, vooral omdat ik me ook afvraag wat men ongeveer verdient in Nederland. Ik werk in Zweden en verdien hier omgerekend ¤ 2465 netto, HBO-niveau, 39,5 uur per week. Ben 29 jaar en heb 3 jaar werkervaring.
Midden dertiger

WO opgeleid

HBO - functie

32 uur

¤ 3.115,00 bruto

¤ 2.100,00 netto
quote:Penelopeia schreef op 14 augustus 2014 @ 16:30:

Ik moet echt niet in dit topic kijken. Ik voel me ineens een arme sloeber, terwijl ik normaal toch best tevreden ben met mijn salaris en niks te klagen heb Idem! Ik verbaas me echt iedere keer weer als ik dit topic open.
Ben 23 jaar, HBO behaald en 1,5 jaar stage-ervaring.

Nu net begonnen bij mijn eerste echte baan, werk 40 uur en verdien 2.200 bruto (1.700 netto)



Ik ben zeer tevreden! Maar als ik het vergelijk met vriendinnen zijn er best grote verschillen op hbo-niveau, het ligt heel erg aan het vakgebied waarin je werkt (bijvoorbeeld in de zorg of juridisch kantoor)
Ik zit zelf in de Business Development en verdien 4000 EUR per maand bruto. Hierbij heb ik nog een commissie structuur per kwartaal. Dus mijn salaris verschilt per maand, maar basis is 4000.
Werk 36 uur en ben 30 jaar.
Alle reacties Link kopieren
20 jaar
HBO functie
40 uur
2 maanden in dienst, na 6 maanden salarisverhoging, bonus & bedrijfstelefoon
Kans op vast contract
1700 netto
Alle reacties Link kopieren
Luthien71 schreef:
15-08-2014 17:08
quote:Penelopeia schreef op 14 augustus 2014 @ 16:30:

Ik moet echt niet in dit topic kijken. Ik voel me ineens een arme sloeber, terwijl ik normaal toch best tevreden ben met mijn salaris en niks te klagen heb Idem! Ik verbaas me echt iedere keer weer als ik dit topic open.
Ik denk dat dit nogal vertekent, mensen met een hoger salaris zullen dat eerder plaatsen dan mensen met een lager inkomen.

Overigens verbaas ik me over mensen die een telefoon van de zaak noemen als secundaire arbeidsvoorwaarde; dat betekent toch alleen maar constant bereikbaar moeten zijn?

Ik werk zelf 90% en verdien daarmee boven modaal.
Life's a bitch and you can't win.
M. Python
Alle reacties Link kopieren
Wat ik mij afvraag, is hoe weet je nu of je genoeg verdiend of te weinig? Is daar een tool of iets dergelijks voor?
Alle reacties Link kopieren
whatcomesaround schreef:
05-08-2014 09:59
Ik verdien meer dan dat mijn salaris is.. Vind ik althans
Dat was het eerste wat ik dacht toen ik de vraagstelling las.

Ik ben nog van de oude stempel. Wat ik verdien en wat ik krijg is tussen mij, mijn werkgever en de bank.
Oeh, leuk, maar vind het wel verdrietig om te lezen dat mensen zich een 'arme sloeber' voelen. Ik vind het allemaal heel relatief. Ik kom uit een heel arm gezin en heb van elke euro die ik zelf verdiende genoten, of ik het nu uitgaf of spaarde. Toen ik minder verdiende, was ik niet minder gelukkig. Althans, toen ik op een punt kwam dat ik kon doen wat ik wilde doen. Eens uit eten, wat winkelen, eens per jaar op vakantie (dat kon ik als kind nooit), sparen voor iets moois, een eigen auto rijden, enzovoort. Alles wat daarna kwam, spaar ik en is natuurlijk mooi meegenomen, maar heeft mijn leven niet veranderd. Ik ken genoeg mensen die het dubbele verdienen van wat ik heb, maar die zijn ontevreden. Zij kunnen dan net die dikke BMW of Mercedes niet betalen en voelen zich, vergeleken met anderen, ook een arme sloeber. Dus ja... echt, alles is relatief. In mijn optiek, dan :).

On topic: 26 jaar, werk op HBO-niveau (maar wel universitair geschoold, dus wie weet ga ik in de toekomst nog doorstromen), heb 6 jaar werkervaring. Ik werk 32 uur en krijg netto 2200 euro (excl. reiskosten en vakantiegeld en dat soort toestanden). Ben ik hartstikke tevreden en gelukkig mee :).
Wat ik vroeger verdiende weet ik niet eens meer en dat doet er ook niet toe. Ik ben 24 jaar geleden gestopt met werken en krijg nu 1700 euro ( iets minder) per maand aan weduwepensioen.
Alle reacties Link kopieren
JannekeK schreef:
13-07-2017 16:40
Wat ik mij afvraag, is hoe weet je nu of je genoeg verdiend of te weinig? Is daar een tool of iets dergelijks voor?
Je weet toch wat je vaste lasten zijn en wat je verdient? Als je daarnaast nog minimaal 1x per jaar op vakantie kunt, kleding en toebehoren kunt kopen wanneer nodig en af en toe nog wat leuks kunt doen, verdien je genoeg. Of ben ik nou zo simpel?

Ik kan dit alles en meer doen, dus ik verdien prima.
Alle reacties Link kopieren
JannekeK schreef:
13-07-2017 16:40
Wat ik mij afvraag, is hoe weet je nu of je genoeg verdiend of te weinig? Is daar een tool of iets dergelijks voor?
Je zou eens op loonwijzer.nl kunnen kijken. Maar er zijn veel meer variabelen die je salaris bepalen. Het is niet zo dat iedereen met eenzelfde opleiding een eenzelfde functienaam overal een vergelijkbaar salaris verdient. Zelfs binnen 1 bedrijf kunnen er grote verschillen zijn, afhankelijk van de competenties van een individuele medewerker.
Alle reacties Link kopieren
Ik verdiende in 1996 1900 gulden bruto voor 40 uur werken en 3 uur reizen per dag. En rijk dat ik was :hyper:

Nu verdien ik meer dan 10.000 gulden voor 32 uur. :yes:
Alle reacties Link kopieren
1750 netto voor 35 uur, Mbo.

Regelmatig weekenden (voelt inmiddels als een doordeweekse dag) toeslag zit in bij het maandelijks loon.

Een paar feestdagen per jaar. Krijg daar nog aparte toeslag voor. Eindejaarsuitkering.
Alle reacties Link kopieren
30 jaar
WO opgeleid
40 uur+
Nu op 4300 bruto vast + bonus (ongeveer 1000 pm)
Auto + laptop (ook telefoon, maar die gebruik ik alleen voor werk)

6 jaar geleden gestart
1800 bruto per maand
NS abonnement
Alle reacties Link kopieren
Ik begon 15 jaar geleden met 1400 gulden netto, 40 uur. Vond ik toen heel riant als 18 jarige voor een secretaresse.

Inmiddels zit ik op 2350 bruto, 24 uur, telefoon en reiskosten worden vergoed. Dik tevreden mee.
Ik ben MBO geschoold.
Alle reacties Link kopieren
Ik werk pas een kleine twee jaar en vrienden zitten nog verspreid in een studie of net werk situatie. Dan merk je ook hoe veel het uit elkaar ligt. Aan de andere kant ben ik het gewend om heel zuinig te leven, ik was niet zo'n leen-student.
Dus ik voelde me al heel rijk bij een minimum salaris dat ik in de zomer na m'n afstuderen bij een bijbaan had.
Met m'n WO studie heb ik overigens destijds een startsalaris gehad van 2150 bruto, dat was op een uitzendcontract. Ondertussen zit ik bij hetzelfde bedrijf nu een jaar op contract en ben ik net doorgegroeid, eerste instantie 2800 bruto en met m'n nieuwe functie 3400 bruto (ik ben 24). Ik met wel dat ik mijn leefstijl nog niet extreem heb aangepast. We gaan niet heel veel weg, uiteten oid. Hebben nu net wel ons eerste huis gekocht en proberen beetje te investeren in meubels. Maar (gelukkig vind ik zelf) zit het uitgeven er bij ons niet heel erg in, kleine dingen maken gelukkig :)
Alle reacties Link kopieren
2120 netto per maand voor 26 uur. Ik zit al 10 jaar aan mijn max salarisschaal als ambtenaar.
Rare discussie. Alles hangt samen met opleiding, werkervaring, vakgebied, ambitie en persoonlijke kwaliteiten. Als je weet wat de buren verdienen, dan weet je nog niks.
Alle reacties Link kopieren
27 jaar, 3 jaar werkervaring, WO opgeleid, 40u per week, net promotie gekregen dus zo'n 3750 bruto (2500 netto) inclusief 48 vakantiedagen, 13e maand, pensioen, telefoon etc.
Ik zeg maar zo, ik zeg maar niets. En dan heb ik eigenlijk al teveel gezegd.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven